کد خبر: 33224تاریخ انتشار : 4:26:27 - شنبه 3 اکتبر 2015

بزرگترین مجتمع آموزشی، فرهنگی شمال کشور در فومن احداث می‌شود

مدیر کل نوسازی مدارس گیلان گفت: بزرگترین مجتمع آموزشی فرهنگی خطه شمال کشور تحت عنوان مجتمع آیت‌الله بهجت در فومن احداث می‌شود. علي اوسط اكبري مقدم، مدیر کل نوسازی مدارس گیلان امروز در حاشیه افتتاح مدرسه شهید ابراهیم خوشرو باغبانان فومن اظهار کرد: در مهر ماه امسال ۴۹ پروژه با ۲۸۳ کلاس درس تحویل آموزش […]

مدیر کل نوسازی مدارس گیلان گفت: بزرگترین مجتمع آموزشی فرهنگی خطه شمال کشور تحت عنوان مجتمع آیت‌الله بهجت در فومن احداث می‌شود.

علي اوسط اكبري مقدم، مدیر کل نوسازی مدارس گیلان امروز در حاشیه افتتاح مدرسه شهید ابراهیم خوشرو باغبانان فومن اظهار کرد: در مهر ماه امسال ۴۹ پروژه با ۲۸۳ کلاس درس تحویل آموزش و پرورش گیلان شده است.

وی با بیان اینکه این مدارس با زیربنای ۳۲ هزار متر مربع و با هزینه بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان احداث و به مرحله بهره‌برداری رسید، افزود: مدرسه شهید ابراهیم خوشرو باغبانان یکی از همین مدارس است که در شهرستان فومن در بازده زمانی کمتر از شش ماه به مرحله اجرا و بهره‌برداری در آمد.

مدیر کل نوسازی مدارس گیلان گفت: این مدرسه با هزینه بالغ بر ۲۸۰میلیون تومان و با زیربنای ۲۴۰متر مربع در زمینی به مساحت ۲هزار متر مربع احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

اوسط اکبری مقدم تصریح کرد: در حال حاضر در شهرستان فومن بزرگترین مجتمع آموزشی فرهنگی خطه شمال کشور تحت عنوان مجتمع آیت‌الله بهجت در دست احداث است که فاز یک این پروژه با زیربنای بالغ بر ۳ هزار متر مربع عملیات اجرایی آن از اسفند سال ۹۳ آغاز شده و اکنون سقف طبقه دوم این پروژه به مرحله اجرا در آمده است.

وی با بیان اینکه این مجتمع پیشرفت فیزیکی بالغ بر ۳۰ درصد دارد، خاطرنشان کرد: امید است در آغازین روزهای سال ۹۵ اهد اتمام و بهره برداری از فاز یک این پروژه باشیم.

مدیر کل نوسازی مدارس گیلان اظهار کرد: لازم به ذکر است پروژه مجتمع آیت‌الله بهجت در سه فاز اجرایی و با زیربنایی بالغ بر ۱۰هزار متر مربع در دست احداث است.

اوسط اکبری مقدم با اشاره به اینکه در صومعه‌سرا تعدادی پروژه احداث شد، افزود: بزرگترین دبیرستان خطه غرب گیلان تحت عنوان دبیرستان توتونکاران در تولم شهر در دست اجرا بود که در آغازین روزهای مهر به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه این دبیرستان اکنون توسط دانش‌آموزان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، گفت: بنا بر این بود که در آغازین روز مهر زنگ مدرسه را در این مدرسه به صدا در بیاید ولی به دلیل حادثه منا این مقوله به تعویق افتاد.

مدیر کل نوسازی مدارس گیلان تصریح کرد: در هفته‌های آتی شاهد افتتاح رسمی این دبیرستان به دست استاندار گیلان خواهیم بود.