کد خبر: 33187تاریخ انتشار : 16:08:37 - پنجشنبه 1 اکتبر 2015

تغییر ناگهانی مواضع عربستان پس از سخنان فرمانده کل قوا

پس از اتفاقات دردناک در منا رژیم بی کفایت عربستان به جای عذر خواهی  سعی کردند تا فرار به جلو از عمق این فاجعه بکاهد . رژیم سفاک آل سعود حتی با ایران برای امداد وشناسایی مجروحان وجانباختگان همکاری نکرد ،علاوه برآن  ویزا برای سفر مقامات دولتی کشور صادر نکرد تا محمد جواد ظریف  وزیر […]

پس از اتفاقات دردناک در منا رژیم بی کفایت عربستان به جای عذر خواهی  سعی کردند تا فرار به جلو از عمق این فاجعه بکاهد .

رژیم سفاک آل سعود حتی با ایران برای امداد وشناسایی مجروحان وجانباختگان همکاری نکرد ،علاوه برآن  ویزا برای سفر مقامات دولتی کشور صادر نکرد تا محمد جواد ظریف  وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از امیر دیکتاتور کویت التماس کند تا واسطه با کشور عربستان شود .

سیاسیت ها منفعلانه دولت هیچ تاثیری در وضعیت جانباختگان در کشور عربستان نداشت و رژیم آل سعود  از انتقال پیکر ها حجاج ایرانی به کشور جلوگیری کرد.

اما روز گذشته رهبر معظم انقلاب در سخنان قاطعانه خود فرمودند: دولت عربستان در انتقال ابدان مطهر جان باختگان به وظایف خود عمل نمی کند و جمهوری اسلامی ایران نیز تاکنون با خویشتنداری و ادب اسلامی، حرمت برادری را در دنیای اسلام نگه داشته است، اما این را بدانند که اندک بی احترامی به دهها هزار نفر از حجاج ایرانی در مکه و مدینه و عمل نکردن به وظایف برای انتقال ابدان مطهر، عکس العمل سخت و خشن ایران را در پی خواهد داشت (اینجا).

این صلابت حیدری رهبرمعظم انقلاب با عث رعب وحشت در میان وهابیون رژیم آل سعود شد وشاهد تغیر ناگهانی مواضع آنها بوده ایم.

وزیر کشور در دیدار با خانواده یکی از قربانیان گقت: از شب گذشته پس از سخنان مقام معظم رهبری به ناگاه رفتار سعودی ها تغییر کرد وتوافقاتی با مسئولان ایرانی انجام دادند.

رئیس سازمان حج و زیارت نیز با تاکید بر این که ادبیات و گفتمان مسئولین سعودی پس از بیانات دیروز رهبرمعظم انقلاب کاملا تغییرکرد، گفت: کمیته جست و جوی ستاد بحران در قالب ۱۰ تیم جست و جو در ۱۵۵ مرکز درمانی مکه، جده، طائف، منا و عرفات به تفکیک به جست و جوی ایرانیان مفقود در منا پرداختند.

وی گفت: وزیر بهداشت عربستان از ایران درخواست دیدار کرد.

از این رفتار حکیمانه فرمانده کل قوا  می توان به عنوان یک الگو در دستگاه دیپلماسی کشور بهره برد تا از این بیشتر شاهد خدشه دار شدن عزت ملی نباشیم.

۳۰

  1. روشن گفت:

    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.