کد خبر: 33068تاریخ انتشار : 14:15:47 - چهار شنبه 30 سپتامبر 2015

بخش خصوصی در آبرسانی به 95 روستای شهرستانهای فومن و شفت مشارکت می کند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از آبرسانی به 95 روستای شهرستانهای فومن و شفت با مشارکت بخش خصوصی خبر داد. به گزارش بهجت نیوز ؛ محمد علی فرامینی افزود : پس از انعقاد قرارداد با سرمایه گذار برای آبرسانی به دوازده روستای شهرستان آستانه اشرفیه ؛ آبرسانی به 95 روستای شهرستانهای فومن و […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از آبرسانی به 95 روستای شهرستانهای فومن و شفت با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ محمد علی فرامینی افزود : پس از انعقاد قرارداد با سرمایه گذار برای آبرسانی به دوازده روستای شهرستان آستانه اشرفیه ؛ آبرسانی به 95 روستای شهرستانهای فومن و شفت نیز با مشارکت بخش خصوصی انجام می شود.

وی اظهار کرد : به منظور تنوع بخشی به منابع مالی و تسریع در روند اجرای طرح جامع آبرسانی به یکهزار روستای این استان ، پروژه تامین پایدار و مناسب آب شرب 95 روستا در این دو شهرستان با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد : در راستای برنامه پنجم توسعه، با استفاده از روش BOT همه امور اجرا، بهره برداری و انتقال آب آشامیدنی این تعداد روستا در فومن و شفت توسط سرمایه گذار انجام می شود.

وی تصریح کرد : برآورد شده بیش از 720 میلیارد ریال برای آبرسانی به این روستاها هزینه شود.

وی افزود : کارشناسان شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان، مجموع نیاز آبی 95 روستای شهرستان های فومن و شفت را بیش از چهار میلیون مترمکعب در سال تخمین زده اند.

وی با اشاره به اینکه مدل مالی این پروژه و امور مطالعاتی آن انجام شده، خاطرنشان کرد : بزودی فراخوان جذب سرمایه گذار برای اجرای طرح آبرسانی به این تعداد روستا صورت می گیرد.

به گفته فرامینی؛ با اجرای این طرح 54 هزار و 890 نفر در این دو شهرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.