کد خبر: 32993تاریخ انتشار : ۱۳:۰۱:۱۴ - سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴

تربیت شاگردان مبرز و طراز اول از خدمات علمی و فرهنگی مهم امام هادی(ع) بود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در سالروز میلاد بابرکت حضرت امام هادی (علیه السلام) طی سخنانی، به بیان گوشه هایی از ابعاد شخصیتی و جایگاه والای آن امام همام پرداخت. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده طی گفتگویی ضمن تبریک این روز خجسته اظهار […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در سالروز میلاد بابرکت حضرت امام هادی (علیه السلام) طی سخنانی، به بیان گوشه هایی از ابعاد شخصیتی و جایگاه والای آن امام همام پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده طی گفتگویی ضمن تبریک این روز خجسته اظهار داشت: امام هادی (علیه‌السلام) پیشوای دهم شیعیان است. نام آن بزرگوار، علی و معروف‌ترین القابش، نقی و هادی است. آن معصوم را با کنیه «ابوالحسن» می‌شناسند.

وی افزود: از کارهای مهم امام هادی (علیه‌السلام) که امامان قبل از ایشان هم، به آن بسیار اهمیت می‌دادند، حفظ خط فکری و فرهنگی تشیع و جلوگیری از القائات مخالفان بود؛ به همین دلیل، ایشان به تشکیل حوزه علمیه و تربیت شاگردان برجسته‌ای چون: “ابن سکیت اهوازی”، “عبدالعظیم حسنی”، “اسماعیل بن مهران” و… پرداخت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت ادامه داد: همچنین امام هادی (علیه السلام) برای معرفی سیمای تابناک اسلام، جلسات متعددی را برای بحث پیرامون مسائل مختلف عقیدتی، فکری و اجتماعی برگزار می‌کرد و به سؤالات و شبهات پاسخ می‌داد.

این کارشناس دینی تصریح کرد: امام علی النقی(علیه السلام) دارای فضائل و مناقب زیادی بودند و خدمات علمی و فرهنگی زیادی را به عالم تشیع ارائه دادند از جمله آن ها همانطور که اشاره شد، تربیت شاگردان مبرز و طراز اول بود که بیست و هفت نفر از آنها دارای چهارصد و چهارده تألیف هستند.

امام جمعه موقت شهرستان شفت، بهترین یادگار امام هادی(علیه السلام) را برای شیعیان، زیارت جامعه کبیره برشمرد و عنوان داشت: این زیارت، اقیانوسی مواج از معارف الهی و مضامین عالی مشتمل بر معرفی مقام ائمه (علیهم‌السلام) است که به تعبیر علامه مجلسی(ره) از نظر سند و روایت از صحیح‌ترین و قوی‌ترین زیارات ائمه (علیهم السلام) است و یادگار عظیمی است که در حرم هر یک از ائمه معصومین (علیهم‌السلام) آن زیارت را می‌خوانیم.

حجت الاسلام ابراهیم زاده در پایان به حدیثی از آن امام همام اشاره کرد که ایشان فرمودند: همانا ولایت ما اهل بیت براى شیعیان و دوستانمان پناهگاه امنى است که چنانچه در همه امور به آن تمسّک جویند، بر تمام مشکلات (مادّى و معنوى) فایق آیند.