کد خبر: 32993تاریخ انتشار : 13:01:14 - سه شنبه 29 سپتامبر 2015

تربيت شاگردان مبرز و طراز اول از خدمات علمی و فرهنگی مهم امام هادی(ع) بود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در سالروز میلاد بابرکت حضرت امام هادی (علیه السلام) طی سخنانی، به بیان گوشه هایی از ابعاد شخصیتی و جایگاه والای آن امام همام پرداخت. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده طی گفتگویی ضمن تبریک این روز خجسته اظهار […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در سالروز میلاد بابرکت حضرت امام هادی (علیه السلام) طی سخنانی، به بیان گوشه هایی از ابعاد شخصیتی و جایگاه والای آن امام همام پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده طی گفتگویی ضمن تبریک این روز خجسته اظهار داشت: امام هادی (علیه‌السلام) پیشوای دهم شیعیان است. نام آن بزرگوار، علی و معروف‌ترین القابش، نقی و هادی است. آن معصوم را با کنیه «ابوالحسن» می‌شناسند.

وی افزود: از کارهای مهم امام هادی (علیه‌السلام) که امامان قبل از ایشان هم، به آن بسیار اهمیت می‌دادند، حفظ خط فکری و فرهنگی تشیع و جلوگیری از القائات مخالفان بود؛ به همین دلیل، ایشان به تشکیل حوزه علمیه و تربیت شاگردان برجسته‌ای چون: “ابن سکیت اهوازی”، “عبدالعظیم حسنی”، “اسماعیل بن مهران” و… پرداخت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت ادامه داد: همچنین امام هادی (علیه السلام) برای معرفی سیمای تابناک اسلام، جلسات متعددی را برای بحث پیرامون مسائل مختلف عقیدتی، فکری و اجتماعی برگزار می‌کرد و به سؤالات و شبهات پاسخ می‌داد.

این کارشناس دینی تصریح کرد: امام علي النقي(علیه السلام) داراي فضائل و مناقب زيادي بودند و خدمات علمي و فرهنگي زيادي را به عالم تشيع ارائه دادند از جمله آن ها همانطور که اشاره شد، تربيت شاگردان مبرز و طراز اول بود که بيست و هفت نفر از آنها داراي چهارصد و چهارده تأليف هستند.

امام جمعه موقت شهرستان شفت، بهترين يادگار امام هادي(علیه السلام) را براي شيعيان، زيارت جامعه كبيره برشمرد و عنوان داشت: اين زيارت، اقيانوسي مواج از معارف الهي و مضامين عالي مشتمل بر معرفي مقام ائمه (عليهم‌السلام) است كه به تعبير علامه مجلسي(ره) از نظر سند و روايت از صحيح‌ترين و قوي‌ترين زيارات ائمه (عليهم السلام) است و يادگار عظيمي است كه در حرم هر يك از ائمه معصومين (عليهم‌السلام) آن زيارت را مي‌خوانيم.

حجت الاسلام ابراهیم زاده در پایان به حدیثی از آن امام همام اشاره کرد که ایشان فرمودند: همانا ولايت ما اهل بيت براى شيعيان و دوستانمان پناهگاه امنى است كه چنانچه در همه امور به آن تمسّك جويند، بر تمام مشكلات (مادّى و معنوى) فايق آيند.