کد خبر: 32870تاریخ انتشار : 3:40:26 - یکشنبه 27 سپتامبر 2015

برای گذر یک شاهزاده جوان،هزاران نفر جانشان را از دست دادند

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حادثه منا را بی تدبیری عربستان دانست و گفت : برای گذر یک شاهزاده هزاران نفر جانشان را از دست دادند. به گزارش بهجت نیوز ؛ علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در حاشیه سومین یادواره شهدای پاسدار شهرستان فومن در واکنش به فاجعه اخیر در منا […]

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حادثه منا را بی تدبیری عربستان دانست و گفت : برای گذر یک شاهزاده هزاران نفر جانشان را از دست دادند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در حاشیه سومین یادواره شهدای پاسدار شهرستان فومن در واکنش به فاجعه اخیر در منا گفت : اتفاقات تاسف بار و غمناک رُخ داده در عربستان باعث ناراحتی همه مردم دنیا شده است.

بروجردی با بیان اینکه تجسم بی لیاقتی در مدیریت اجتماع با شکوه حج از طرف عربستان کاملا قابل مشاهده است، تصریح کرد: عربستان باید مسولیت امت اسلامی را بپذیرد و پاسخگو باشد.

وی آمریکا را خط قرمز سیاست های خارجه ایران دانست و گفت: دست آمریکا برای امنیت منطقه جلوی ایران دراز شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید براینکه عربستان از کمک های پزشکی و امدادی ایران استفاده نبرد و ممانعت کرد،گفت : عربستان مجوز ورود هیئت ایرانی را صادر نکرده است.

علاالدین بروجردی با تاکید براینکه در سیاست های خارجه منافع ملی باید تامین شود، خاطرنشان کرد: آل سعود از مملکت داری بویی نبرده است.