کد خبر: 32847تاریخ انتشار : 12:02:17 - شنبه 26 سپتامبر 2015

ملت ایران در هیچ مسئله ای ذلت نمی پذیرد/برخی خواص بدنبال تطهیر چهره آمریکا هستند

مسئول امور روحانیت سپاه قدس گیلان با بیان اینکه برخی افراد بدنبال تطهیرچهره آمریکا هستند، گفت: ملت ایران در هیچ مسئله ای ذلت را نمی پذیرد. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام مهدی ربیعی شامگاه امشب در پنجمین یادواره شهدای مرجقل بخش تولمات  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران […]

مسئول امور روحانیت سپاه قدس گیلان با بیان اینکه برخی افراد بدنبال تطهیرچهره آمریکا هستند، گفت: ملت ایران در هیچ مسئله ای ذلت را نمی پذیرد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام مهدی ربیعی شامگاه امشب در پنجمین یادواره شهدای مرجقل بخش تولمات  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی با حمایت های مادی ومعنوی خود دلیل پیروزی و سرافرازی ایران در هشت سال دفاع مقدس شدند.

وی با بیان اینکه دوران هشت سال دفاع مقدس از افتخارات انقلاب اسلامی ایران است، افزود: همه می دانیم که رزمندگان ما در جبهه چگونه ایستادگی و در چه شرایطی اسلام را حفظ کردند.

مسئول امور روحانیت سپاه قدس گیلان با اشاره به وجود سوالی در این زمینه ، خاطرنشان کرد: وقتی به تاریخ جنگ نگاه می کنیم، می بینیم زمانی که در اوج پیروزی های پی در پی و ضعف دشمن بودیم قطعنامه برملت و امام راحل تحمیل شد.

وی با بیان اینکه چه چیزی موجب تحمیل شدن این قطعنامه بر امام راحل شد، تصریح کرد: رزمندگان ما و مردم از ادامه این جنگ خسته نشده و احساس پشیمانی نمی کردند.

حجت الاسلام ربیعی با تأکید بر رمزگشایی دلایل این موضوع ، اظهار کرد: امام خمینی بعد از قبول قطعنامه فرمودند من جام زهر را نوشیدم .

به گفته وی چه کسانی و چه عواملی موجب شد تا امام خمینی ره در اوج اقتدار رزمندگان انقلاب اسلامی این جام زهر را بنوشند و این افراد در حال حاضر در کجای انقلاب بوده و چه می کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه فومن در ادامه با بیان اینکه باید شرایط دوران جنگ را با شرایط امروز مقایسه کنیم ، افزود: با مراجعه به صحیفه امام خمینی با کدها و آدرس های در این زمینه مواجه می شویم.

وی افشای برخی مسائل محرمانه مانند خالی بودن خزانه در دوران جنگ تحمیلی را یکی از این عوامل برشمرد و گفت: افشای این موضوع و برخی نکات دیگه روزنه مثبتی برای دشمن ایجاد کرد.

ربیعی با اشاره به اظهار خستگی مردم و رزمندگان از جانب برخی خواص ، خاطرنشان کرد: مردم ایران بعداز ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز خسته نشده و در صحنه حضور دارند.

وی ادامه داد: برخی از آقازاده ها که جنگ را مانعی برای رسیدن به بیت المال و منافع خود می دید بهانه خستگی مردم را بیان کردند.

مسئول امور روحانیت سپاه قدس گیلان خیانت برخی افراد در لباس روحانیت را نیز دلیل دیگر دانست و یادآورشد: برخی از همین افراد در نامه ای از امام سهم امام را خواسته که در پاسخ به سوال امام گفتند این سهم را برای مصرف در تبلیغات انتخاباتی می خواهند .

به گفته وی امام در پاسخ به این شخص فرمودند که امروز مسئله اصلی ما مسئله جنگ است آن وقت شما به فکر انتخابات هستید.

حجت الاسلام ربیعی خاطرنشان کرد: همین افراد در فتنه ۸۸ جز سران اصلی آن بوده که خلاف مسیر و راه امام حرکت کردند.

به گفته این مسئول کسانی که در آن دوران خلاف جهت حرکت امام خمینی ره قرار گرفتند بعدها شخصیت اصلیشان برای مردم آشکار شد.

وی با اشاره به سخن رئیس جمهور در میان فرماندهان سپاه که دشمنی با استکبار تمام شدنی نیست ، تأکید کرد: این دیدگاه و اعتقاد باید در میان تمامی مسئولان و رده های مسئولیتی کشور وجود داشته باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه فومن متذکر شد: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت خون همین شهدا و رهبری ولایت فقیه و ایستادگی ملت مدیریت منطقه ای را بدست گرفته است.

وی به مسئله برجام نیز اشاره و اظهار کرد: امروز مهمترین موضوع بعد از مسئله برجام این است که دشمن به دنبال ایجاد دو قطبی در داخل کشور می باشد.

ربیعی به نحوی مدیریت این توافق توسط مسئولان نظام اشاره و خاطرنشان کرد: باید راه نفوذ دشمن بسته باشد .

وی به ادعای برخی روشنفکران داخلی مبنی بر تمام شدن دشمنی با آمریکا نیز اشاره و تصریح کرد: اینان ادعا می کنند که دیگر نباید از شعار مرگ بر آمریکا استفاده کنیم .

مسئول امور روحانیت سپاه قدس گیلان این افراد را نا آشنا با فلسفه انقلاب اسلامی و مبانی آن عنوان و گفت: انقلاب یعنی تحول بنیادین و اسلامی یعنی تحول بنیادینی که براساس اسلام ناب محمدی (ص) باشد.

وی با بیان اینکه هرگز ملت ایران ذلت نمی پذیرد ، گفت : تا زمانی که انقلاب ، انقلاب و در رأس امور آن رهبری ولایت فقیه باشد مسئله استکبار ستیزی از انقلاب جدا نبوده و نخواهد بود.

حجت الاسلام ربیعی با هشدار به افرادی که بدنبال تطهیر چهر آمریکا هستند، تأکید کرد: اینان متوجه نبوده که استکبار دشمنی اش با انقلاب اسلامی تمام شدنی نیست.

وی موفقیت های بدست آمده توسط تیم مذاکره کننده هسته ای را خوب ارزیابی کردو اظهار کرد: باید این موفقیت های به گونه ای مدیریت شود که دشمن نتواند در داخل نفوذ نماید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه فومن هدف اصلی آمریکا را براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: امروز آمریکا مدعی است که ایران باید در رفتار خود با جهان تغییراتی ایجاد نماید که البته این تغییرات باید در راستا نظرات و دیدگاه های آنها باشد.

وی با بیان اینکه در هر کجا که آمریکا ورود کرده بدنبال خود بدبختی ، فساد و استثمار بهمراه داشته ، متذکر شد: هم مسئولین و هم مردم باید هوشیار و آگاه باشند.

ربیعی در ادامه مردم را نسبت به انقلاب اسلامی چهار دسته برشمرد و گفت: دسته اول افرادی هستند که با انقلاب دشمن هستند مانند منافقین که هم در زمان پیامبر بودند هم در دوران انقلاب اسلامی .

وی دسته دوم را افرادی برشمرد که نسبت به انقلاب اسلامی و اتفاقات آن بی تفاوت بوده و به دنبال منافع خود هستند.

مسئول امور روحانیت سپاه قدس گیلان در ادامه افرادی دانست که تا تاجای همراه انقلاب بودند و وبعد از آن کم آوردند .

وی با بیان اینکه این افراد رهبری امام خمینی ره قبول داشته و پذیرفته بودند ، افزود: اینان کسانی بودند که در زمان رهبری مقام معظم رهبری تغییر موضع داده و همان دسته ای هستند که فهمیدند در کنار علی نمی توانند از رانت های اقتصادی ، پول های نفتی و… استفاده نمایند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه در فومن دسته آخر را افرادی توصیف کرد که هم در دنیا و هم در آخرت خوشنام و سربلند هستند و نه به جیب خود فکر می کنند و نه به مقام منصب.