کد خبر: 32678تاریخ انتشار : ۱۷:۲۶:۰۰ - چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴

روحانیون ، یکی از عوامل اصلی پیروزی ما در دفاع مقدس بودند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: جنگ تحمیلی، شکوه و عظمت ایمان و اسلام را در جهان پهناور منتشر ساخت و موجب شد ابهت پوشالی دو ابرقدرت شرق و غرب درهم شکسته شود. به گزارش بهجت نیوز ، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده در گفتگویی ضمن […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: جنگ تحمیلی، شکوه و عظمت ایمان و اسلام را در جهان پهناور منتشر ساخت و موجب شد ابهت پوشالی دو ابرقدرت شرق و غرب درهم شکسته شود.

به گزارش بهجت نیوز ، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده در گفتگویی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، با بیان اینکه خون شهداء ، ملت ایران را از نیرنگ دشمنان نجات داد گفت: تجلیل از نیروهای مسلح و آحاد بسیج عظیم و بی پایان مردمی و خانواده های معظم شهداء و ایثارگران در هفته دفاع مقدس یک وظیفه بزرگ ، لازم و شایسته است.

وی با تبیین اینکه هفته دفاع مقدس بازخوانی فداکاری ملتی است که با دست خالی در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستاد و حاضر نشد حتی یک وجب از خاک میهنش در دست اجانب باشد اذعان کرد: جنگ تحمیلی ۸ ساله برای نابودی و به انزوا کشاندن ایران اسلامی بود و در این راستا تمام دشمنان اسلام با همه امکانات به کمک رژیم بعث عراق آمدند تا به این هدف شوم خود برسند اما دلیرمردان این مرزو بوم به فرمان امام خمینی(ره) و با تأسی از مکتب سرخ حسینی (علیه السلام) در مقابل آنها ایستادند و از کیان اسلام و انقلاب جانانه دفاع کردند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت افزود: هفته دفاع مقدس برگ زرینی است در تاریخ درخشان مردم غیور ایران که با رشادت ، ایثار و از خود گذشتگی و هدیه بهترین سرمایه های انسانی، آن را رقم زدند و این قطعه از تاریخ هرگز فراموش نخواهد شد.

این کارشناس دینی در بخش دیگری از بیاناتش به نقش موثر روحانیت در دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از عوامل اصلی پیروزی ما در دفاع مقدس روحانیون بودند که با بیان تعالیم اسلام در جبهه‌ها برای رزمندگان اسلام و تشریح نقش جهاد در راه اسلام، روحیه بسیجیان و نیروهای نظامی را برای دفاع دو چندان می‌کردند.

حجت الاسلام ابراهیم زاده ادامه داد: افتخار روحانیت این است که در تمام صحنه‌های دفاع از ارزش‌های دینی پیشگام بوده و در به وجود آمدن انقلاب و دفاع از آن در هشت‌ سال جنگ تحمیلی حضوری ارزشمند و چشمگیر داشته است.

امام جمعه موقت شهرستان شفت، در ادامه سخنان خود، اشاره ای به مسئولیت در مقابل خون شهیدان و ایثار رزمندگان کرد و تصریح داشت: همه ما در مقابل پاسداشت از ارزش های انقلابی و دینی مسئولیم و اگر کوتاهی کنیم روز حشر در برابر شهدا و امام شهیدان پاسخی نخواهیم داشت .

این مسئول در پایان، متذکر شد: جنگ دشمن با ما هنوز تمام نشده است و میدان دفاع همچنان برای زنان و مردان ما سخت تر از دیروز وجود دارد که میدان معنویت و ارزش هاست؛ میدان عفت ، حیاء ، پاکی اخلاق و فضیلت هاست که باید در این میدان نیز با پشتوانه قرآن کریم و اهل بیت(علیهم السلام) و فرمانبرداری از فرامین رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی) دشمن را زمین گیر کرد.