کد خبر: 3249تاریخ انتشار : 11:00:00 - پنجشنبه 10 سپتامبر 2015

شعری که سهراب سپهری پس از دیدن ماسوله سرود + دستخط

سهراب سپهری در سفری که به شهرستان فومن و شهرک تاریخی ماسوله داشت با حضور در یکی از مغازه های این شهرک تاریخی یادگاری از خود برجای گذاشت. به گزارش بهجت نیوز ؛سهراب سپهری (۱۵ مهر ۱۳۰۷ کاشان – ۱ اردیبهشت ۱۳۵۹ تهران) شاعر، نویسنده و نقاش اهل ایران بود. او از مهم‌ترین شاعران معاصر […]

سهراب سپهری در سفری که به شهرستان فومن و شهرک تاریخی ماسوله داشت با حضور در یکی از مغازه های این شهرک تاریخی یادگاری از خود برجای گذاشت.

به گزارش بهجت نیوز ؛سهراب سپهری (۱۵ مهر ۱۳۰۷ کاشان – ۱ اردیبهشت ۱۳۵۹ تهران) شاعر، نویسنده و نقاش اهل ایران بود. او از مهم‌ترین شاعران معاصر ایران است و شعرهایش به زبان‌های بسیاری از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی ترجمه شده‌اند.پدربزرگش میرزا نصرالله خان سپهری نخستین رییس تلگراف‌خانه کاشان بود. پدرش «اسدالله» و مادرش «ماه‌جبین» نام داشتند که هر دو اهل هنر و شعر بودند.

وی در سفری که به ماسوله داشت با حضور در یکی از مغازه ها پس از نوشیدن چای و استراحت در مغازه حاج محمود خمیرگیر ماسوله با استفاده از قلم و جوهر دست نوشته زیر را از خود به یادگار باقی میگذارد.

به ماسوله آمده ایم که از ماسوله بنویسیم.
ماسوله را نمی توان نوشت ٬ ماسوله را باید دید

 1. یک فومنی گفت:

  خیلی مطلب جالبی بود
  مدتی هست به سایتتون سر میزنم
  ایا امکان دارد ما هم تصویر ارسال کنیم ؟

 2. نام شما گفت:

  با سلام
  مدیریت محترم سایت بزرگ بهجت نیوز
  ازینکه تصویر و خبر مندرج در سایت فومن سیتی 2012 را منتشر و پوشش خبری دادید از شما کمال تشکر و قدر دانی را دارم.امید است که بتوانید با استعانت از درگاه حق تعالی و با پشتکار مثال زدنی خود بتوانید به سوی هدف های والا و عام المنفع پیشرو باشید.
  و من ا…توفیق
  عرفان منصوریان

 3. رضایی گفت:

  سلام خیلی جالب بود,ممنون از مطلب قشنگتون

 4. ناشناس گفت:

  سهراب گل گفته