کد خبر: 32100تاریخ انتشار : 18:37:01 - یکشنبه 13 سپتامبر 2015

مناظرات امام جواد(ع) مقام علمی اش را بر همه روشن ساخت

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت گفت: امام جواد(علیه السلام) با بهره‌گيري از علم، همراه با حلم و ايمان، امامت را تداوم بخشيدند. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده با اشاره به فرارسيدن 29 ذيقعده سالروز شهادت امام جواد(علیه السلام) اظهار داشت: امامت امام جواد(علیه السلام) در سنين نوجواني محقق […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت گفت: امام جواد(علیه السلام) با بهره‌گيري از علم، همراه با حلم و ايمان، امامت را تداوم بخشيدند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده با اشاره به فرارسيدن 29 ذيقعده سالروز شهادت امام جواد(علیه السلام) اظهار داشت: امامت امام جواد(علیه السلام) در سنين نوجواني محقق شد‌ و ايشان نيز به نوعي زمينه‌ساز پذيرش امامت حضرت ولي عصر(عج) بودند.

وی افزود: امام جواد(علیه السلام) نخستين پيشواي خردسال شيعيان محسوب مي‌شدند كه مردم در مورد امامت و علم ايشان در حيرت و شگفت بودند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت ، شخصيت علمي امام را الگوی مناسبي براي جوانان عنوان و تصریح کرد: حضرت جوادالائمه(علیه السلام) با بهره‌گيري از علم همراه حلم و ايمان به تداوم امامت پرداختند كه اين مهم بهترين الگو براي جوانان است.

این کارشناس حوزه دین با بيان اينكه امام جواد(علیه السلام) براي تبليغ از شيوه مناظره بهره بردند اذعان داشت: مناظرات و پاسخ‌هاي عالمانه امام جواد(علیه السلام) مقام علمي و توانايي پذيرش امامت پيشواي نهم را بر همه روشن ساخت.

امام جمعه موقت شهرستان شفت با اشاره به تشكيل جلسات مناظره مامون اظهار داشت: مامون جلسات مناظره فراواني براي امام تشكيل مي‌داد تا امام را در پاسخ‌دهي به پرسش‌ها درمانده و شيعيان را در اعتقاد خود به وجود علم الهي نزد ائمه اطهار(علیهم السلام) دچار ترديد كند.

حجت الاسلام ابراهیم زاده به مناظره امام با يحیي بن اكثم اشاره كرد و بيان داشت: يحي بن اكثم مسئله‌هاي فقهي را در برابر امام مطرح كرد تا چهره امام را در نظر مردم تخريب كند ولی امام جواد(علیه السلام) با بهره‌مندي از علم لدني به تمام سئوالات پاسخ دادند و امامت خود را به همگان اثبات كردند.

وي با بيان اينكه معروف‌ترين لقب حضرت، جوادالائمه است، اظهار داشت: تقي، ابوجعفر و …از ديگر القاب برگزيده آن حضرت می باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت تصريح كرد: زندگي امام جواد(علیه السلام) همانند ساير ائمه معصومين(علیهم السلام) آكنده از مكارم اخلاق، مناقب و معجزات، ارتباط متواضعانه، صميمانه و همدردي با اصحاب و ياران است.

ابراهیم زاده در پايان يادآور شد: زندگي پربركت این امام معصوم با توطئه حاكم مستبد معتصم و به دست همسرش ام فضل پايان يافت.