کد خبر: 32100تاریخ انتشار : ۱۸:۳۷:۰۱ - یکشنبه ۲۲ شهر ۱۳۹۴

مناظرات امام جواد(ع) مقام علمی اش را بر همه روشن ساخت

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت گفت: امام جواد(علیه السلام) با بهره‌گیری از علم، همراه با حلم و ایمان، امامت را تداوم بخشیدند. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده با اشاره به فرارسیدن ۲۹ ذیقعده سالروز شهادت امام جواد(علیه السلام) اظهار داشت: امامت امام جواد(علیه السلام) در سنین نوجوانی محقق […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت گفت: امام جواد(علیه السلام) با بهره‌گیری از علم، همراه با حلم و ایمان، امامت را تداوم بخشیدند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده با اشاره به فرارسیدن ۲۹ ذیقعده سالروز شهادت امام جواد(علیه السلام) اظهار داشت: امامت امام جواد(علیه السلام) در سنین نوجوانی محقق شد‌ و ایشان نیز به نوعی زمینه‌ساز پذیرش امامت حضرت ولی عصر(عج) بودند.

وی افزود: امام جواد(علیه السلام) نخستین پیشوای خردسال شیعیان محسوب می‌شدند که مردم در مورد امامت و علم ایشان در حیرت و شگفت بودند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت ، شخصیت علمی امام را الگوی مناسبی برای جوانان عنوان و تصریح کرد: حضرت جوادالائمه(علیه السلام) با بهره‌گیری از علم همراه حلم و ایمان به تداوم امامت پرداختند که این مهم بهترین الگو برای جوانان است.

این کارشناس حوزه دین با بیان اینکه امام جواد(علیه السلام) برای تبلیغ از شیوه مناظره بهره بردند اذعان داشت: مناظرات و پاسخ‌های عالمانه امام جواد(علیه السلام) مقام علمی و توانایی پذیرش امامت پیشوای نهم را بر همه روشن ساخت.

امام جمعه موقت شهرستان شفت با اشاره به تشکیل جلسات مناظره مامون اظهار داشت: مامون جلسات مناظره فراوانی برای امام تشکیل می‌داد تا امام را در پاسخ‌دهی به پرسش‌ها درمانده و شیعیان را در اعتقاد خود به وجود علم الهی نزد ائمه اطهار(علیهم السلام) دچار تردید کند.

حجت الاسلام ابراهیم زاده به مناظره امام با یحیی بن اکثم اشاره کرد و بیان داشت: یحی بن اکثم مسئله‌های فقهی را در برابر امام مطرح کرد تا چهره امام را در نظر مردم تخریب کند ولی امام جواد(علیه السلام) با بهره‌مندی از علم لدنی به تمام سئوالات پاسخ دادند و امامت خود را به همگان اثبات کردند.

وی با بیان اینکه معروف‌ترین لقب حضرت، جوادالائمه است، اظهار داشت: تقی، ابوجعفر و …از دیگر القاب برگزیده آن حضرت می باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت تصریح کرد: زندگی امام جواد(علیه السلام) همانند سایر ائمه معصومین(علیهم السلام) آکنده از مکارم اخلاق، مناقب و معجزات، ارتباط متواضعانه، صمیمانه و همدردی با اصحاب و یاران است.

ابراهیم زاده در پایان یادآور شد: زندگی پربرکت این امام معصوم با توطئه حاکم مستبد معتصم و به دست همسرش ام فضل پایان یافت.