کد خبر: 32082تاریخ انتشار : 16:36:23 - شنبه 12 سپتامبر 2015

اگر اصل تعادل زیستی حفظ شود،نباید در شهرها آلودگی ایجاد شود

رییس حفاظت محیط زیست شهرستان فومن گفت: توسعه فضای سبز شهری باید با در نظر گرفتن توسعه فضای سبز از نظر کمی و کیفی و از طریق انتخاب گونه‌های گیاهی مناسب باشد. به گزارش بهجت نیوز ؛‌اسدالله سعدی امروز در جلسه کارگروه فضای سبز شهری این شهرستان، اهداف این کارگروه را تلاش و اتخاذ راهکارهای […]

رییس حفاظت محیط زیست شهرستان فومن گفت: توسعه فضای سبز شهری باید با در نظر گرفتن توسعه فضای سبز از نظر کمی و کیفی و از طریق انتخاب گونه‌های گیاهی مناسب باشد.

به گزارش بهجت نیوز ؛‌اسدالله سعدی امروز در جلسه کارگروه فضای سبز شهری این شهرستان، اهداف این کارگروه را تلاش و اتخاذ راهکارهای علمی و عملی در رابطه با حفاظت از فضای سبز موجود در شهرستان و سپس اتخاذ و ارایه راهکارهای مناسب توسعه فضای سبز شهری بر اساس اصل حفظ تعادل زیستی بیان کرد و گفت: اگر اصل تعادل زیستی در شهر مثل سایر مجموعه‌های اکوسیستمی حفظ شود، نباید در شهرها آلودگی ایجاد شود؛ چون مطابق این اصل، بین تولید و مصرف عوامل آلایندگی، رابطه تعادلی ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: مطابق این اصل باید هم‌وزن توسعه محیط‌های انسانی شهری، فضاهای سبز به‌عنوان تهویه کننده آلایندگی‌ها توسعه یابند.

سعدی تصریح کرد:توسعه فضای سبز شهری باید با در نظر گرفتن توسعه فضای سبز از نظر کمی و کیفی و از طریق انتخاب گونه‌های گیاهی مناسب باشد.

وی خاطر نشان کرد: فضای سبز باید بتواند علاوه بر ایجاد و توسعه روحیه شادابی از طریق چشم‌اندازهای مناسب در بافت شهری، باعث ایجاد و کارایی مناسب این فضاها در تهویه آب و هوای شهری و ایفای نقش زیست‌محیطی سالم در شهرها شود.