کد خبر: 32043تاریخ انتشار : 15:53:48 - شنبه 12 سپتامبر 2015

خانم نظری به جای پخش بیانیه،گزارش عملکرد ده‌ساله تان را ارائه دهید!

زهرا نظری عضو کارکُشته شورای اسلامی شهر فومن در مطلبی که در یکی از هفته نامه های محلی آستارا به چاپ رسیده است سخنانی را مطرح کرده که جای نقد و تامل بسیار دارد. به گزارش بهجت نیوز ؛ زهرا نظری در حاشیه جلسه پرسش و پاسخ اعضای شورا بیانیه ای را در بین مردم […]

زهرا نظری عضو کارکُشته شورای اسلامی شهر فومن در مطلبی که در یکی از هفته نامه های محلی آستارا به چاپ رسیده است سخنانی را مطرح کرده که جای نقد و تامل بسیار دارد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ زهرا نظری در حاشیه جلسه پرسش و پاسخ اعضای شورا بیانیه ای را در بین مردم منتشر کرد که متن آن به طور ویژه در یکی از هفته نامه های محلی شهرستان آستارا که به طور رایگان در فومن پخش میشود چاپ شد.

اهم صحبت های وی به شرح زیر است :

*در ابتدا برای ریاست شورا ؛ حرمت شکنی شد. هنوز نمی توانم علت بی حرمتی به یک عضو دیگر شورا را درک نمایم و هر وقت به یاد این مساله می افتم افسوس میخورم چگونه یک انسان بخاطر یک سال ریاست شورا حاضر به بی حرمتی به یک عضو دیگر شورا میشود.حتی اگر همان عضوی که به او بی حرمتی شد در زمین حرمت شکن بازی کند.

*ما با اکثریت شورا مخالف نیستیم بلکه اثریت شورا با ما مخالف است.

*به آرشیو رسانه ها مراجعه کنید آنچه که ما میگفتیم و اکثریت شورای مخالفت میکرد را امروز با بیانی دیگر و زبانی دیگر بیان میکنند.

*ای خبرنگاران با شرف از قلم مزدان و شرافت فروشان جداست ؛ بابت توهین هایی که در صحن شورا به شما میشود من از شما عذر خواهی میکنم.

*مهندس عامر عرق فومنی دارد و از طرف فرماندرای برای پیاده‌روسازی شهر اعتبار قابل ملاحظه ای اختصاص داده است.

* معامله هایتان را کرده اید ؛ سال اول علیزاده ؛ سال دوم علیدوست ؛ سال سوم ابراهیمی و سال چهارم هم نعمتی!

* اصلا توجه ای به بیلان کاری شورا نمیشود ؛ قراری گذاشته اند و باید آن اجرا شود.نمیدانم کجای این کار عقل و منطق و شایستگی و خدا و مردم قرار دارد.

*کارگران شهرداری آنها که کشورهای دیگر به مهندسان بهداشت معروفند دوبار تجمع و اعتراض کرده اند. ای کارگرانی که در این دوره به شما بی حرمتی میشود ، کارگرانی که غیرت کار و عرق شما درک نمیشود.از بابت اینکه نزد خانواده و بقال سر کوچه شرمنده شده اید من از شما عذر میخوام.

*همین انتخاب رئیس شورا را بررسی کنید و ببینید دوستان اکثریت چقدر بی تجربه کار میکنند ؛ عیب از این بیشتر که یک نشریه یک ماه زودتر رئیس جدید شورا را نام میبرد و بدتر اینکه رئیس سال اینده را هم میگوید . این یعنی زد و بند و نه هم دلی!

*رسانه حامی شهردار و اکثریت شورا هرجا که خرابی است میگوید شورا ، این قدر دین ندارد که حساب اقلیت معترض شورا را از اکثریت حامی شهردار جدا کند.

*افتخار شهردار پُر کردن چاله های شهر است،رئیس شورا بیلانش چند صفحه چاله پُر کردن است،مردم فومن من از شما بابت چاله های شهر ، آسفالت کوچه ها و خیابانها عذرخواهی میکنم!!

*عباسقلی زاده در کمتر از 72 ساعت شد شهردار فومن ، نه طرح و نه برنامه ای . یک برنامه رویایی داد که تاکنون حتی یک برگش را عمل نکرده است.دانش اموز کلاس اول دبیرستان به من گفت این برنامه کپی شده از سایت های اینترنتی است و این یعنی توهین به شورا و شعور مردم فومن!

بیشترین حضور ، کمترین پاسخگویی!

بانو زهرا نظری عضو پای ثابت چهار دوره شورای اسلامی شهر فومن، در سه دوره اول بعنوان نفر اول و در دور چهارم بعنوان نفر دوم پس از شاهین علیزاده وارد پارلمان شهری فومن شد.

وی در دور سوم به جهت حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا و به طور رسمی نامزدی خود را در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان فومن (سال 86) اعلام کرد.

نظری با تحلیلی نادرست پا به عرصه رقابت های هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گذاشت اما وی در نهایت با رای نه چندان جالب توجه از ورود به صحن مجلس شورای اسلامی بازماند.

او دو سال بعد در جریان انتخابات سال 88 ریاست ستاد مهدی کروبی را در شهر بر عهده گرفت ؛‌ اتفاقات ناخوش ایند آن سال و حواشی که پیش آمد شاید امروزه باعث آن شده است تا وی در برخی از مواقع نظرات تند سیاسی اش را وارد فضای گفتمان شورای شهر کرده باشد.

در هر حال وی که تنها عضو به نمایندگی از بانوان در شورای شهر میباشد در آخرین دوره این شورا توانست پس از علیزاده وارد صحن این شورا شود اما این دوره از شورا برای وی حال و هوای دیگری نسبت به دوره های قبل دارد.

علت این امر حضور افرادی با تحصیلات آکادمیک قوی تر و جوان تر نسبت به دوره های پیشین است.مسئله ای که باعث شده تا هر کدام از اعضای جدید شورای شهر نسبت به مسائل پیش رو صاحب نظر باشند و برعکس دوره های قبل فقط به دهان یک نفر برای تصمیم گیری ها نگاه نکنند که البته این امر به خودی خود باعث پویا تر و فعال تر شدن شورای شهر شده است.

او در سال اول دوره چهارم در کنار شاهین علیزاده خود را به عنوان کاندید ریاست شورای شهر معرفی کرد که در نهایت علیزاده با کسب پنج رای ابراهیمی ، میری نرگسی ، نعمتی ، علیدوست و ولیزاده توانست ریاست را به عهده بگیرد و در مقابل نظری با تک رای خودش نتوانست کاری از پیش ببرد.مسئله ای که باعث شد صدای انتقاد عضو همیشه ممتنع شورای شهر بیش از پیش بلندتر و به طور رسمی این موضوع بعد از حاشیه هایی که برای انتخاب شهردار به وجود آمد روز به روز بیشتر شد.

وی در بیشتر مواقع به طرح ها و پیشنهادات و حتی رای گیری های انتخابات هیات رئیسه رای ممتنع میدهد به طوری که در اخرین دور که مهیار ابراهیمی به عنوان رئیس انتخاب شد وی به همراه سینا میری نرگسی در همه رای گیری ها رای ممتنع داد که همین موضع باعث شده تا در برخی محافل از وی به عنوان ” عضو همیشه ممتنع ” شورا یاد شود.

حال پس از گذشت نزدیک به سه سال از شروع به کار دوره چهارم شورا شاهد آن هستیم که خانم نظری در هر محفل و مجلسی با خیالی آسوده بدون حتی ذره ای دغدغه در پاسخگویی فقط انتقادات خود را که البته بخش عمده ای از ان حرف دل مردم است بیان میکند.

وی در کنار فرامرز ولیزاده در میان همه اعضای 4 دوره شورای شهر فومن از سابقه حضور بیشتری در جلسات شورا برخوردار است و در حالی که باید بیش از باقی اعضا پاسخگو باشد راه آسان تری را در پیش گرفته و فقط به انجام عمل انتقاد و اعتراض مشغول است.

همین امر باعث شده تا مدتی باشد که یک سوال خصوصا بعد از صحبت های تند و تیز وی در جلسه پرسش و پاسخ اعضای شورا با مردم مطرح شود و آن این است که خانم زهرای نظری در طول این 10 سال حضور در شورای شهر خود؛ چه عملکردی داشته است؟ چرا وی گزارشی از عملکرد ده ساله حضورش در صحن شورا را برای مردم بیان نمیکند؟ چرا او که نماینده مردم در جلسات شورا است فقط به یک رای ممتنع بسنده میکند؟

وی که در متن بیانیه منتشره از بیلان کاری ضعیف رئیس شورای شهر انتقاد میکند ؛ حال باید خود پاسخگو باشد که در این حضور ده ساله چه گزارشی برای مردم دارد؟کدام قسمت از عملکرد ایشان به جز انتقاد و اعتراض قابلیت ارائه به مردم را دارد؟

دانلود

  1. درجاییکه لابی گری ومردسالاری جای صداقت وکارایی راگرفته خانم نظری بجزبیانیه دادن کاری ازدستش برنمی آید،البته بنده باآن بخش ازسخنان نظری که مخالف انتخاب شهردارفعلی بودموافق نیستم وبه نظرمن ارق فومنی داشتن یک شعارنژادپرستانه بیش نیست وگزینه ایشان برای سمت شهرداری(عبدالهی) سابقه روشن مدیریتی واجرایی قابل توجهی نداشت…سوالی که ازحاج خانم نظری دارم اینست که همه می دانیم آنچه موجب شهرت ومقبولیت فعلی تان بوده وابستگی واتصال شمابه سردارسرافرازکشور،شهیدحجت نظری است،شمارابه روح بزرگ آن شهیدقسم می دهیم اگرقراراست درشوراهمواره ممتنع وبی طرف باشید، بهترنیست دیگرکاندیدانشده وبجای اینکارازافرادجدیدتروجوانتری حمایت کنید؟؟

  2. سلام گفت:

    سلام، شیوه ایشان هم به تاسی از اسلاف اصلاح طلب شان فقط نقش اپوزيسيونی است، فقط سیاه نمایی علیه غیر هم حزبی هايشان، چون متاسفانه اینها سالهاست که عادت کرده اند در فضای مجازی با همه حرف زده و در همان فضا هم تاکنون بسر می برند، فقط، فقط یک کار مثبت خود را در این سالهای حضور در شورای شهر بفرمایند.؟!

  3. نام شما گفت:

    چقد باسواد زیاد داریما
    عرق نه ارق