کد خبر: 32039تاریخ انتشار : 13:10:43 - جمعه 11 سپتامبر 2015

چرا از نقد عملکرد دولت مارا میترسانید؟!

در یک کلام باید بگوییم که؛ ما رسانه ها، نمایندگان مردم هستیم و حذف رسانه مردمی در واقع حذف و نادیده گرفتن مردم است! به گزارش بهجت نیوز به نقل از گیلان نوین ؛ باپشت سرگذاشتن هفته دولت، فرصت مغتنمی است تا عملکرد مسئولین استان به دور از هرگونه تعصب، و غرض‌‌ورزي بررسی شود. رسانه […]

در یک کلام باید بگوییم که؛ ما رسانه ها، نمایندگان مردم هستیم و حذف رسانه مردمی در واقع حذف و نادیده گرفتن مردم است!

به گزارش بهجت نیوز به نقل از گیلان نوین ؛ باپشت سرگذاشتن هفته دولت، فرصت مغتنمی است تا عملکرد مسئولین استان به دور از هرگونه تعصب، و غرض‌‌ورزي بررسی شود.

رسانه ها نقش اساسی وغیرقابل انکاری در تحقق اصل مهم نظارت دارند وهمانطور که به انعکاس و پوشش اخبار میپردازند میتوانند در چارچوب اخلاق و انصاف به نقد و ارزیابی عملکرد مسئولین بپردازند.

متاسفانه شاهد آن هستیم به غیر یکی دو سایت خبری هیچ رسانه ای علاقمند به ورود در این حوزه نمیباشد علت این موضوع شاید به دلیل اخطار شدید الحن استاندار گیلان در هفته گذشته به اصحاب رسانه باشد.

یکی از سایت های خبری در خصوص ارائه آمار بیکاری از سوی استاندار مطلبی را روی خروجی خود قرار داد که بلافاصله با واکنش تند استاندار گیلان روبرو شد . تاجایی که نجفی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین پلیس فتا خواستار برخورد با این سایت ارزشی شد!

این خط نشانی شد تا کمتر رسانه ای جرات نقد و بررسی عملکرد دولت در استان گیلان را داشته باشد .

قریب به اتفاق مدیران ، به ظاهر از انتقاد، نقد و به چالش کشیدن برنامه های آنها استقبال می کنند، اما در اصل نقد بزرگترین چالش برای آنان است و عملاً آنان را دچار دستپاچگی و بعضاً عصبانیت می کند؛ در نتیجه حذف رسانه های منتقد و دعوت نکردن آنان در بسیاری از برنامه ها بهترین راهکار برای فرار از انتقادات است.

بر اساس آنالیز خروجی بسیاری از سایت های گیلان ، ظاهراً دولتی ها دوست دارند اخباری را بر روی سایت ها ببینند که منعکس کننده عملکرد آنها، تمجید از عملکرد و به قول فضای رسانه “خبر سفید و منفعل” باشد و از اینکه چند سایت به جای تمجید و تعریف ، که هر کسی می تواند آن را انجام دهد از آنها دلسوزانه انتقاد می کنند بعضاً به خشم می آیند و این خود دلیل واکنش آنان نسبت به این سایت ها است.

از آنجا که به گفته مشاور فرهنگی رئیس جمهور، رابطه دولت و رسانه ها، رابطه دولت پاسخگو و رسانه پرسشگر است جا دارد استاندار گیلان با چنین نگرشی به رسانه های منتقد بنگرند تا خدایی نکرده شاهد تک صدایی و بسته شدن فضای باز و آزاد در استان مان نباشیم .

در یک کلام باید بگوییم که؛ ما رسانه ها، نمایندگان مردم هستیم و حذف رسانه مردمی در واقع حذف و نادیده گرفتن مردم است!