کد خبر: 31988تاریخ انتشار : 11:27:10 - پنجشنبه 10 سپتامبر 2015

نخستین سوگواره استانی تعزیه در فومن برگزار میگردد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از انتشار فراخوان اولین سوگواره استانی تعزیه در این شهرستان خبر داد. به گزارش بهجت نیوز ؛ یوسف نیک انجام با اعلام این خبر گفت : به منظور پاسداشت قیام خونین کربلا وترویج فرهنگ عاشورایی ،اولین سوگواره استانی تعزیه در شهرستان فومن برگزار می شود نیک انجام هنر […]

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از انتشار فراخوان اولین سوگواره استانی تعزیه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ یوسف نیک انجام با اعلام این خبر گفت : به منظور پاسداشت قیام خونین کربلا وترویج فرهنگ عاشورایی ،اولین سوگواره استانی تعزیه در شهرستان فومن برگزار می شود

نیک انجام هنر نمایش را هنر زیبایی معرفی نمود و کربلا و روز عاشورا را خاستگاه این زیبایی دانست و تصریح کرد در ادبیات مذهبی ایران روح تراژدی از فرهنگ عاشورا و وقایع تاریخی کربلا نیرو و توان گرفته و شهادت مظلومانه ابرمرد تاریخ شیعه (( امام حسین ع)) را دریک نمایشی کم نظیر به تجلی در آورده است.

این مسوول ؛ پاسداشت ارزشهای حماسه حسینی ، بازشناسی هنر تعزیه ، ارائه جلوه های بصری واقعه عاشورا و بستر سازی در جهت رشد و تعالی هنر فاخر و معنوی تعزیه از مهمترین اهداف برگزاری این سوگواره عنوان نمود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن گفت : گروه های متقاضی بمنظور حضور در اولین سوگواره استانی باید براساس شرایط و مقرارت عمومی فراخوان ، با تکمیل فرم حضور، آمادگی خود را حداکثر تا تاریخ نهم مهر ماه به آدرس فومن – خیابان شهید بهشتی – اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 01334723151 تماس حاصل فرمایند .

نیک انجام در ادامه تصریح کرد : ارسال لوح فشرده و متن تعزیه براساس نسخ معتبر به همراه تکمیل فرم شرکت در سوگواره برای گروه های متقاضی الزامی دانست.

وی افزود : نتیجه حضور و عدم حضور گروه ها در سوگواره تا تاریخ 12 مهر توسط تیم کارشناسی بازبینی ودر قالب جدول زمان بندی به گروه ها اعلام می گردد.

نیک انجام در پایان خاطر نشان کرد: زمان برگزاری سوگواره، 23 مهرماه ماه جاری همزمان با فرارسیدن محرم الحرام بمدت 10 روز در سطح شهرستان برگزار می شود.