کد خبر: 31897تاریخ انتشار : 4:12:13 - چهار شنبه 9 سپتامبر 2015

تخریب ۱۱ مورد از ساخت و سازهای غیرقانونی در حیران

به نقل از آستارا خبر، با حضور مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان و طبق دستور دستور مقام قضایی امروز (۱۶ شهریور)، ۱۱ مورد از ساخت و سازهای غیرقانونی در منطقه حیران تخریب شد. مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: ۱۱ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی منطقه حیران […]

به نقل از آستارا خبر، با حضور مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان و طبق دستور دستور مقام قضایی امروز (۱۶ شهریور)، ۱۱ مورد از ساخت و سازهای غیرقانونی در منطقه حیران تخریب شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: ۱۱ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی منطقه حیران آستارا به وسعت ۱۱ هزار و ۸۵ مترمربع تخریب شد.

وی با بیان اینکه بنا به دستور دادستان عمومی و انقلاب آستارا حکم تخریب این سازه هااجرایی می شود، اظهار کرد: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، مصوب سال ۱۳۸۵‌ که جزو وظایف مأموران جهاد کشاورزی است، اراضی فوق مشمول وضعیت تخریب قرار گرفتند.

سید محمدمهدی میرهاشمی افزود: در حال حاضر نیز علیه ۲۹ مورد ساخت و ساز غیرمجاز مربوط به محدوده خارج از طرح های هادی در دستگاه قضایی اقامه دعوی شده که با صدور حکم نهایی، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه تخریب این ساخت و سازهای غیر قانونی گفت: تخریب ویلاهای غیر مجار در منطقه حیران در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی است.

وی افزود: همه ما باید برای تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش کنیم.

صفر نعیمی رز تصریح کرد: متاسفانه برخی ناهماهنگی های دستگاه های اجرایی طی سال های گذشته، زمینه ای را برای سودجویی عده ای فراهم کرده تا با استفاده از این فرصت به ساخت و ساز غیرقانونی در حریم جنگل ها و اراضی کشاورزی بپردازند.