کد خبر: 31888تاریخ انتشار : 20:30:17 - سه شنبه 8 سپتامبر 2015

تصاویر دردناک از بی حرمتی به شهدای گمنام ماسوله!

روز جمعه ۹۳/۵/۳۱ ساعت ۵ عصر در شهرک تاریخی ماسوله بود که دو شهید گمنام بر روی دستان مردم دیار بهجت تشییع و تدفین شدند. به گزارش بهجت نیوز ؛ فومن، شهری است که نیاز به معرفی ندارد. فومنی‌ها طی 8 سال جوانانشان را برای دفاع از مرزهای جنوبی کشور اعزام و در طی 2700 […]

روز جمعه ۹۳/۵/۳۱ ساعت ۵ عصر در شهرک تاریخی ماسوله بود که دو شهید گمنام بر روی دستان مردم دیار بهجت تشییع و تدفین شدند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ فومن، شهری است که نیاز به معرفی ندارد. فومنی‌ها طی 8 سال جوانانشان را برای دفاع از مرزهای جنوبی کشور اعزام و در طی 2700 روز مقاومت 405 شهید تقدیم انقلاب و اسلام کردند.مردمی که همیشه آشنای شهدا بوده‌اند و همیشه مرام و معرفت و ارادت خود را به شهدا اثبات کرده‌اند و این امر را می‌توان از حضور گسترده و پرشور مردم در گلزارهای شهدای شهرستان، چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن مشاهده کرد.

حال بیش از یک سال از زمان تدفین دو شهید گمنام بزرگوار در ماسوله که به حق فرمانروای قلوب ساکنین این شهرستان شده اند میگذرد اما هنوز هیچ اقدام خاصی در خصوص ساخت یادمان و نگهداری صحیح از مکان آن صورت نگرفته است.

در همان برهه از زمان اعتراضات زیادی از طرف مردم در ارتباط با ساخت جایگاه مناسب برای محل دفن این شهدا صورت گرفت که مردم با وعده اینکه این محل در آینده و پس از تکمیل طرح‌ها رونق می‌گیرد، دندان بر روی جگر گذاشتند.

تا مدت‌های زیادی برای این مزارهای بی نشان هیچ گونه اقدامی صورت نگرفت و دقیقاً شبیه بقیع بر روی هر مزار یک سنگ معمولی قرار گرفت که فضای خاک آلوده و سوت و کور و بدون روشنایی حتی یک چراغ آنجا تصویر بقیع را برای مردم زنده می‌کرد و تا مدت‌ها این تشبیه بر سر زبان‌ها بود.

با پیگیری‌های به عمل آمده توسط برخی از جوانان حزب اللهی شهر بود که شاهد اقداماتی برای تکمیل یادمان در آنجا بودیم. البته از همان روز اول هیچ کاری در خصوص خدمت رسانی انجام نگرفته و حتی مراسمات سوم، هفتم و اربعین این شهدای والامقام به صورت خودجوش و توسط هیأت‌های مذهبی شهرستان برگزار گردید.

حال اما قضیه کمی فرق کرده است ؛ انگار برخی هنوز حرمت خون شهدا را درک نکرده اند ؛ انگار که ساحت این عزیزان خفته در خاک اما بنا به فرموده قرآن مجید که میفرماید «وَ لَا تحَْسَبنََّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فىِ سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتَا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُون» البته نپندارید كه شهیدان راه خدا مرده اند بلكه زنده به حیات ابدى شدند و در نزد خدا متنعم خواهند بود» دارای ارزش نمی باشد که بدین گونه چنین بی حرمتی هایی را انجام داده اند.

انگار که وارد یک هتل آپارتمان یا یک سوئیت شده اند که بدین شکل رخت و لباس پهن و برای خود محلی برای گذران زمان انتخاب کرده اند. چرا هیچ کس در انجا حضور ندارد تا از انجام چنین اعمال جلوگیری کند؟

اگر تا این حد حفظ و نگهداری حرمت شهدای گمنام ماسوله سخت است باید آرزو میکردیم که ای کاش هیچ وقت شاهد حضورشان در این منطقه نمی بودیم و ای کاش پیکرشان در همان عراق با احترام نگاه داشته میشد.

 1. سلام گفت:

  یادمه در روز خاکسپاری هنگامی که سخنران گفت ماسوله ای ها میهمانواز خوبی باشید بلکه شفاعت این شهدا نصیبتون بشه، یکی از ماسوله ای ها بهش برخورد و گفت حاج آقا اینها هم برادران ما هستند
  اما الان سوال میکنم فرض که نه حتما مسیولین خواب هستند ولی شهروندان مدعی ماسوله چکار کردند برای این شهدا
  اگه این گمنامها نبودن الان ماسوله همون موصل عراق بود

 2. حمید گفت:

  خاک تو سر ش….. و پ……. ماسوله

 3. آقایان شورای ……. ماسوله !بفرماییدتحویل بگیرید،برویدمزارشهدای گمنام شهرهای دیگرراببینیدومیزبانی ازشهدایی که جانشان رافدای خاک وایمانشان نمودندتاامروز شمابرصندلی ریاست بنشینیدرایادبگیرید…بهجت نیوزعزیز، درآستانه دفاع مقدس حرمت شکنی چندمسافرغافل وجاهل دل ماراخون کرد…به راستی به کجامی روییم!! فقط می گویم شهداشرمنده ایم!!!

 4. تالشی گفت:

  واقعا ادم تاسف می خورد جناب بهجت نیوز شما خود هم مسئولیت دارید شما می توانید با امربه معروف و نهی از منکر این کار مسافران را تذکر بدهید

  • مدیر سایت گفت:

   سلام و درود به شما برادر گرامی
   تصاویر ارسالی میباشد و ما در آن لحظه در آنجا حضور نداشتیم

 5. رروشن گفت:

  سلام و درود خداوند متعال بر شهيدان.

 6. علی گفت:

  خدا به شما جزای خیر بدهد
  واقعا احسنت دارید

 7. محمدی گفت:

  میزبانی شهدای گمنام لیاقت میخواهد که برخی مسولین ندارند

 8. راضیه گفت:

  متوسط