کد خبر: 31862تاریخ انتشار : 13:26:35 - سه شنبه 8 سپتامبر 2015

آقای عاشوری این بازی برای ما فقط سر شکستنک دارد!

گاه و بیگاه که خاطرات روزهای خبرنگاری و کار در رسانه را مرور میکنیم نکات مثبت و منفی خودمان را ارزیابی میکنیم به شک می افتیم که برای این عرصه تهدید بودیم یا فرصت؟! امروزه هیچ تردیدی در خصوص اهمیت و نقش مستقیم و تاثیرگذار مطبوعات و رسانه های جمعی در عرصه های مخنلف زندگی […]

گاه و بیگاه که خاطرات روزهای خبرنگاری و کار در رسانه را مرور میکنیم نکات مثبت و منفی خودمان را ارزیابی میکنیم به شک می افتیم که برای این عرصه تهدید بودیم یا فرصت؟!

امروزه هیچ تردیدی در خصوص اهمیت و نقش مستقیم و تاثیرگذار مطبوعات و رسانه های جمعی در عرصه های مخنلف زندگی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی افکارعمومی جهانی وجود ندارد. به همین دلیل به پیشنهاد یونسکو و تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نوامبر سال ۱۹۹۱ میلادی، سوم ماه مه هر سال به عنوان روز جهانی مطبوعات نامگذاری شده و همه ساله گرامی داشته می‌شود.

رسانه مستقل از دولت ها، زبان مردم است و در عین حال واسط و رابط صادق میان دولت و ملت. رسانه مستقل از آن‌جایی که وامدار دولت و حکومت نیست و منفعتی از قبل ارتباط با دولت ها ندارد لذا انتقادهایش، در مسیر اصلاح و کمک به دولتمردان و مجریان امور برای حل معضلات اجتماعی اقتصادی سیاسی جوامع است هرچند ممکن است در بسیاری موارد، مثل یک داروی تلخ، برای درمان یک بیماری عمل کند.

جامعه خبری ما در حال حاضر با چالش بزرگ و مهمی روبروست. شاید این موضوع برای برخی از دوستان و همکاران مطبوعاتی به ویژه آنها که تازه به این حرفه روی می آورند، سخت و گران آید اما تا زمانی که واقعیت ها را قبول نکنیم در درمان آنها نیز ناموفق خواهیم بود و این مشکل بدون آنکه خشک و تر بشناسد هم دامن پیشکسوتان و میانسالان را خواهد گرفت و هم گریبانگیر تازه واردان به این حرفه خواهد شد. و ان مشکل از دید نگارنده نداشتن تاب و تحمل نقد.!

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در این گیر و دار بارها متهم شدیم و بارها سرمان را بریدند که اگر شما فُلان طور نمی نوشتید یا اگر شما آنطور که میگفتیم مینوشتید و اگر های بسیاری که باعث شد راه پر تلاطمی را در این مدت طی کنیم.

مدتی مارا متهم به همراهی با فلان کاندید ؛ مدتی دیگر اتهام زنی میکنند که به هواخواهی و سهم خواهی برای حزبی خاص تلاش میکنیم ، عده ای دیگر مارا مورد حمله قرار میدهند که چرا انتقاد میکنیم؟ عده ای دیگر هم برای ماهی گرفتن از این آب گل آلود فرصت را مغتنم میشمارند و همیشه و در همه جا به صورت آماده برای تبلیغ علیه ما انجام وظیفه میکنند.

در آنطرف ماجرا هم برخی کمر همت بسته اند که همین صداهای ضعیف را خفه کنند و هر روز نقشه ای تازه برای چگونگی بستن پایگاه های خبری در سر میپرورانند.

زمان می گذرد و گذشت برخی روزهای تلخ که از کج فهمی برخی نابلدان آسیب دید و ما متهم شدیم و امروز اگر چه هنوز مهر اتهام را در برخی حوزه ها بر لبانمان می بینیم اما خوشحالیم که هستند مردمی که مارا تهدید نمی دانند و فرصت می خوانند.

پشت پرده ها را نخواستند که ببینیم اما برای مردم و با توکل به خدا سعی کردیم که بی اطلاع از مسائل نباشیم تا بتوانیم صحیح ترین تحلیل ها را ارائه دهیم تا امروز که دلمان قرص شد و امیدوار شدیم که هنوز هم هستند کسانی که قدر فرصت را میدانند و این قلم جوهرمان را پرنگ تر و گام هایمان را استوار تر میکند.

ما نه وام دار کسی هستیم و نه به سهم خواهی آمدیم اما ای کاش همه چیز را انقدر سطحی تحلیل نمیکردیم…باور کنید نگارنده با چشم خود دیده و شنیده است و این نظر خیلی ها از اهلی رسانه است که اگر عشق در کارشان نباشد با این حقوق ها کار نمیکردند و این عشق را فقط برخی مدیران شناختند …

انتقاد حق طبیعی یک رسانه است و اگر قدرت این موضوع را نداشته باشد بیشتر همانند یک روابط عمومی باید عمل بکند.از روز اول هم تصمیم بر همراهی با مردم داشتیم و تا آخرین نفس هم بر این عهدمان پابرجا خواهیم ماند.

اگر صد روز تعریف و تمجید و انتشار اخبارتان در صدر همین سایت قرار گرفت ؛ یک روز هم عملکردتان نقد شد. ظرفیت ها را باید بالاتر ببرید زیرا نقد فرصتی برای پیشرفت است.در هر حال حقمان نبود که بخاطر یک مطلب انتقادی که مطمئنا باور هزاران نفر از مردم شهرستان بود تا این حد مورد تهدید و تخریب قرار بگیریم.

ماجرا از چه قرار است؟

پس از درج مطلب “شائبه تبلیغاتی بودن بمب خبری نماینده فومن تا چه حد صحت دارد؟” تعدادی تماس و پیام غیرقابل انتشار از سوی تعداد اندکی از افراد متوجه سایت ما شد.

در ادامه ما نیز برای پیگیری این موضوع با آقای عاشوری تماس برقرار کردیم و پشت پرده این اقدامات را از ایشان جویا شدیم و خواستار موضع گیری شفاف ایشان شدیم که ایشان با گله از انتشار خبر مربوطه از تعبیر “بازی اشکنک دارد سر شکستنک دارد” استفاده کردند،همچنین وی مسئولیتی در قبال حملاتی که علیه ما صورت گرفته برای خود قائل نشدند.البته بی انصافی است اگر نگوییم که نماینده فومن همیشه بهترین برخورد را با خبرنگاران داشته اما این انتظار هم از ایشان میرود که اطرافیان و هوادارانشان را که حق ناراحتی هم دارند به آرامش دعوت کنند.

 1. روشن گفت:

  سلام بهجت نیوز، این بیت شعر تقدیم به شما و دوستان و همکارانتان: در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن / شرط اول قدم آن است که مجنون باشی /

 2. بهجت نیوزعزیز! ازشانتاژوهیاهوی مخالفان خبررسانی آزادوشفاف سازی واقعیتها نهراسیدوبه وظیفه شغلی وقانونی خودعمل کنید،یقین دارم آقای عاشوری ,عاقلترازآن هستندکه برخی اطرافیان چتربازوکاسه داغترازآش ایشان بتوانندوی رامقابل رسانه های مستقل که به مثابه چشم وگوش مردم عمل می کنند،قراردهند…

 3. سلام
  تیتر فوق العاده ای انتخاب کردید چون پاسخی خوب به جواب حاج ناصر بود-باید سایت ها دل و جرات بیشتری پیدا کنند/خدا خانواده تان را برایتان حفظ کند که انصافا به کسی باج نداده اید

 4. علی فومن گفت:

  وقتی که بهجت نیوز خود را رسانه مستقل می خواند؟؟! شما رسانه ی تندروها هستید.

 5. نام شما گفت:

  رسالت شما بحق همین بود که انجام دادید
  از داد و فریاد عده ای که در شهر معلوم الحال هستند نهراسید…کف روی آب به تعبیرقرآن رفتنی ست