کد خبر: 31647تاریخ انتشار : 15:27:15 - چهار شنبه 2 سپتامبر 2015

فعالیت مجدد احزاب و افرادی مرتبط با استکبار به معنای در راه بودن فتنه‌‌ای جدید است

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات اظهار داشت: قانون موظف به برخورد با دبیرکل حزبی است که به نظام توهین می‌کند و شورای هماهنگی اصلاحات آمادگی ائتلاف ندارد. به گزارش بهجت نیوز ؛ محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفتگو با «نسیم» در خصوص وظیفه‌ احزاب و کارکرد حزبی گفت: زمانی که یک حزبی مجوز رسمی […]

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات اظهار داشت: قانون موظف به برخورد با دبیرکل حزبی است که به نظام توهین می‌کند و شورای هماهنگی اصلاحات آمادگی ائتلاف ندارد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفتگو با «نسیم» در خصوص وظیفه‌ احزاب و کارکرد حزبی گفت: زمانی که یک حزبی مجوز رسمی از کمیسیون ماده 10 احزاب و وزارت کشور می‌گیرد به معنای آن است که می‌تواند در چارچوب‌های قانون فعالیت کند، اما اگر حزب یا گروهی که چارچوب‌های نظام و قانون اساسی را پذیرفته‌اند در فرآیند فعالیت خود برای نظام مشکل ایجادکنند، تخریب کنند ویا آرمان‌های نظام را زیر سوال ببرند قطعا آنها دیگر کارکرد حزبی نخواهند داشت.

وی با اشاره به روی کارآمدن برخی احزاب جدید در عرصه سیاست داخلی کشور ادامه داد: متأسفانه احزاب تازه تآسیس از همان بدو فعالیت انتقادهای خیلی شدیدی را به نظام و انقلاب و به کشور وارد می‌کنند و یا تصمیمات نظام را به تمسخر می‌گیرند یا زیر سوال می‌برند، زمانی که یک حزبی یا دبیر کل یک حزبی توهین به نظام، انقلاب و به ارکان نظام را در پیش می‌گیرد، قانون موظف به برخورد با آن فرد است.

فومنی افزود: ما نمی‌توانیم نظام را به چالش بکشیم و وارد بحث‌هایی شویم که نظام را به حاشیه می‌برد و دشمنان انقلاب از آن سوء استفاده می‌کنند، وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب باید به دقت پرونده احزاب را بررسی کنند تا افراد مسئله‌دار و آنهایی که با نظام مخالفند و یا اینکه نظام را مورد انتقادهای شدید خودشان قرار می‌دهند با هر عنوانی فعالیت نکنند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه اگر وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 بخواهد مجوزی برای اینگونه افراد و گروه‌ها صادر کند خیانت بزرگی انجام داده است گفت: احزابی که فراقانونی و افراط ‌گرایانه فکرمی‌کنند برای ادامه حیات سیاسی خود باید ملزم به قانون باشند و کار حزبی در چهارچوب قانون انجام دهند، اما اگر تلاش می‌کنند اپوزیسیون باشند حزب تشکیل دادن آنان معنا و مفهمومی ندارد.

وی در خصوص حزب اتحاد ملت با توجه به سابقه برخی از اعضای این حزب در فتنه 88 و تأثیر حضور آنها در انتخابات آتی کشور اظهار داشت: حضور مجدد افراد مسئله‌دار و کسانی که سابقه خوبی در نظام ندارند و پرونده‌های سیاهی را دارند و جولان دادن آنها در عرصه سیاسی کشور قطعأ برای نظام هزینه ایجاد خواهد کرد، وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 باید در این خصوص تجدید نظر کنند، و اجازه برگزاری کنگره‌هایی که در آن به نظام و ارکان نظام و به تصمیمات نظام توهین می‌کنند را ندهد.

فومنی این افراد و این احزاب را با گروه‌های اپوزوسیون یکسان دانست و ادامه داد: کسانی که مسئله دارند و با نظام قانون اساسی مشکل دارند اجازه کار حزبی در درون نظام را ندارند، آغاز به فعالیت مجدد احزاب و افرادی که مسئله‌دار هستند و گروه‌هایی که با منافقین همکاری می‌کنند و گروه‌هایی که با استکبار همکاری کردند، در شرایط حساس کنونی کشور به معنای در راه بودن فتنه‌ای جدید است و این یک خطر جدی است.

وی تأکید کرد: یکی از تهدیدات داخلی می‌تواند همین احزاب قائله‌چی باشد که به وجود می‌آید چون افرادش افرادی هستند که عمدتاً برای نظام مشکل ایجاد می‌کنند نباید به اینها اجازه فعالیت داده شود.

فومنی با توصیه به گروه‌های اصلاح‌طلب مبنی بر منع فعالیت با افراد مسئله دار تصریح کرد: کاندیدا کردن دوباره کسانی که پرونده روشنی در فعالیت‌های سیاسی خود ندارند کار اشتباهی است و اصلاح طلبان نباید وارد چالش‌های انتخاباتی شوند، حضور افراد میانه‌رو، معتقد به انقلاب و نیروهای مستقل می‌تواند به این انقلاب و کشور کمک کنند، و باید جلوی نیروهای افرادی و تندرو را گرفت تا وارد عرصه انتخابات نشوند، جریان اصلاح طلب‌ باید از مهره‌های سفید استفاده کنند و سعی کنند از مهره‌های سیاه و مهره‌هایی که امتحان پس داده‌اند استفاده نکنند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر نظارت شورای شورای نگهبان تصریح کرد: طبق قانون اساسی هر نهاد مستقل کارکردهای خودش را دارد و نهادهای دیگر حق دخالت در آن نهاد را ندارند مثلاً قوه مجریه، قوه مقننه، قوه قضائیه حق دخالت در امور همدیگر را ندارند، شورای نگهبان عصاره انقلاب است، همانگونه که حضرت امام همانطوری که معتقد بودند که ” شورای نگهبان می‌تواند در دفاع از انقلاب تأثیرگذار باشد” ، اگر ما دستگاه‌ها و نهادهای انقلابی و قانونی را بخواهیم زیر سوال ببریم در اصل خودمان را زیر سوال بردیم بسیاری از همین افرادی که انتقاد می‌کنند از طریق همین شورای نگهبان تأیید شدند.

وی ادامه داد: زیر سوأل بردن بی رحمانه شورای نگهبان کار پسندیده ای نیست، در امر تأیید صلاحیت‌ها و رد صلاحیت‌ها شورای نگهبان موظف به اجرای قانون است و ما حق دخالت در امور نظارتی را نداریم، دولت طبق قانون اساسی حق اجرای کار را دارد و نمی‌تواند برای شورای نگهبان تعیین تکلیف کند، دخالت رئیس جمهور در حوزه نظارتی کار اشتباهی بود.

ایشان سعی کند که انشاء الله حرف‌های خودشان را اصلاح کنند شاید منظور ایشان این نبوده که شورای نگهبان مثلاً کارکرد نداشته باشد یا… حالا منظور ایشان واقعاً باید تفسیر شود.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در خصوص اهداف و برنامه‌های حزب خود برای حضور در انتخابات گفت: مانیفست انتخاباتی ما تدوین شده و پیرو اطلاعیه‌هایی که تا الآن دادیم کاندیداهای زیادی ثبت نام کردند، و ما در حال بررسی این افراد هستیم.

وی افزود: برای آینده برنامه‌ها و جلسات مختلفی و نشست‌هایی داریم و همچنین جلسات خصوصی با بعضی از افراد تأثیرگذار در مسائل سیاسی داشته‌ایم که این روند ادامه دارد، ما در سراسر کشور کاندیدا خواهیم داشت و در انتخابات با قدرت شرکت خواهیم کرد.

فومنی با بیان اینکه تلاش داریم تعاملی را با بخش‌های مختلف مخصوصاً اجتماعی بخش‌های فرهنگی و حوزه‌های مختلف داشته‌ باشیم گفت: باید بتوانیم دغدغه‌های مردم را پاسخ دهیم و انتقادها را مد نظر داشته باشیم چرا که انتقاد سازنده می‌تواند کشور را رشد بدهد و به پویایی برساند.

وی در خصوص نحوه حضور حزب مردمی اصلاحات برای انتخابات مجلس دهم گفت: اگر با دوستان شورای هماهنگی به تفاهم برسیم ائتلاف خواهیم کرد، البته تا الآن به تفاهم نرسیده‌ایم، با توجه به صحبت‌های انجام شده ظاهرأ این دوستان در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات آمادگی ائتلاف ندارند و مخالفت‌های گروه‌های تندرو و افراطی در داخل اجازه این کار را تا به حال نداده است، قطعا در انتخابات حزب مردمی اصلاحات در سراسر کشور به صورت مستقل شرکت خواهیم کرد و کاندیدا می‌دهیم.

  1. نکته بین گفت:

    آقای زارع فومنی نه !زارع مهدی محله ای !حزب مردمی اصلاحات دیگه چه صیغه ایه؟؟!!اصلاحات مگه نمرده بود؟این مردمی اش شبیه اون(ستاداستقبال مردمی ریاست جمهوریه)که بنرش راآقایان مسول!! درفومن برای سفرآقای روحانی نصب می کردند