کد خبر: 31571تاریخ انتشار : 12:22:42 - سه شنبه 1 سپتامبر 2015

اختتامیه فعالیت‌های تابستانی دارالقرآن عترت(ع) برگزار می‌گردد

مدیردارالقرآن عترت(علیه‌السلام) فومن گفت: اختتامیه فعالیت‌های تابستانی دارالقرآن عترت(علیهم السلام) شهرستان فومن برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام محمدحسن حسن‌زاده، مدیر دارالقرآن عترت فومن در گفت‌وگو با خبرنگار بهجت نیوز با اشاره به اختتامیه کلاس‌های اوقات فراغت دارالقرآن عترت این شهرستان اظهار کرد: دارالقرآن عترت(علیه‌السلام) فومن از سال 71 تاسیس شده و با همکاری پایگاه مقاومت بسیج شهدای […]

مدیردارالقرآن عترت(علیه‌السلام) فومن گفت: اختتامیه فعالیت‌های تابستانی دارالقرآن عترت(علیهم السلام) شهرستان فومن برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدحسن حسن‌زاده، مدیر دارالقرآن عترت فومن در گفت‌وگو با خبرنگار بهجت نیوز با اشاره به اختتامیه کلاس‌های اوقات فراغت دارالقرآن عترت این شهرستان اظهار کرد: دارالقرآن عترت(علیه‌السلام) فومن از سال 71 تاسیس شده و با همکاری پایگاه مقاومت بسیج شهدای گمنام مسجد جامع، کلاس‌های تابستانی خود را از 31 تیرماه سال جاری آغاز کرد.

وی با بیان اینکه این کلاس‌ها با حضور 50 نفر در مسجد جامع فومن برگزار شد، افزود: سه شنبه(10شهریور) بعد از اقامه نماز مغرب و عشا با حضور همه شرکت کنندگان در این کلاس‌ها و مردم مومن و ولایتمدار این شهرستان مراسم اختتامیه کلاس‌های دارالقرآن عترت برگزار می‌شود.

مدیردارالقرآن عترت(علیه‌السلام) فومن با بیان اینکه محوریت مباحث کلاس‌های تابستانی قرآن و عترت بود، گفت: کلاس‌های دارالقرآن عترت این شهرستان در قالب کلاس‌های قرآن، احکام و اخلاق بود که شرکت کنندگان در کلاس‌ها اغلب نونهال بودند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده تصریح کرد: در کنار این کلاس‌ها برای اینکه شرکت‌کنندگان تشویق به حضور مداوم در کلاس‌ها شوند آنها را اردو هم برده‌ایم.

وی با بیان اینکه به هر میزان به قرآن و عترت پیامبر(صلی‌اله علیه وآله) بیشتر تکیه کنیم جامعه‌ما بیشتر بیمه می‌شود، خاطرنشان کرد: در روایات سفارش شده فرزندان را از کودکی با اهل بیت،قرآن و عترت پیامبر آشنا نمایید تا از کودکی با دین آشنا شوند.

مدیر دارالقرآن عترت(علیه‌السلام) فومن اظهار کرد: به برکت مسجد برنامه‌های مختلفی برای بچه‌ها برگزار می‌شود و از نظر کرداری، رفتاری و تربیتی بر روی فرزندان تاثیرگذار است.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه یکی از تاکیدات در برگزاری کلاس‌های تابستانه مسجد جامع فومن کار کردن بر روی مسائل تربیتی و فرهنگی حاضرین بود، افزود: همه شرکت کنندگان در هر سنینی در فضای چهل روزه کلاس‌های تابستانی به گونه‌ایی سازماندهی شدندکه از فیوضات مسجد و قرآن و عترت بهره‌مند گشتند.

وی گفت: برای برگزاری کلاس‌های تابستانه در مسجد جامع طلبه‌ها علاوه بر نظارت کلاس‌های مختلفی که برای نونهالان و شرکت کنندگان در این برنامه‌ها برگزار می‌شد در یک ساعتی خاص شرکت کنندگان را در حلقات صالحین شرکت می‌دادند.

مدیر دارالقرآن عترت(علیه‌السلام) فومن گفت: امشب اختتامیه برنامه‌های تابستانه دارالقرآن است و به این معنی نیست که دیگر برنامه‌ای اجرا نمی‌شود، بلکه در طول سال هر هفته برنامه‌های مختلفی در راستای ادامه این کلاس‌ها برای بچه‌ها برگزار می‌شود تا آنها انس کاملی با مسجد داشته باشند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه برگزاری کلاس‌های مسجد جامع مقارن با برپایی نماز جماعت است تا کودکان، نوجوانان و شرکت کنندگان در برنامه‌ها در نماز شرکت کنند و از برکات مسجد و نماز جماعت توامان استفاده کنند، تصریح کرد: این عمل در رفتار، کردار و گفتار و در امر تربیت فرزندان تاثیرگذار است.