کد خبر: 31541تاریخ انتشار : 6:59:24 - دوشنبه 31 آگوست 2015

سید نورالدین نعمتی یا مهیار(مختار) ابراهیمی؟(شما انتخاب کنید)

انتخابات هیات رییسه شورای شهر فومن که علی القاعده می بایست تا پایان هفته برگزار شود از آن حیث دارای اهمیت است که در ۲سال گذشته ۲رییس با 2رفتار متفاوت بر آن جلوس کرده اند. به گزارش بهجت نیوز ؛ سال اول به لطف اینکه شاهین علیزاده نفر اول شورای شهر شده بود بر صندلی […]

انتخابات هیات رییسه شورای شهر فومن که علی القاعده می بایست تا پایان هفته برگزار شود از آن حیث دارای اهمیت است که در ۲سال گذشته ۲رییس با 2رفتار متفاوت بر آن جلوس کرده اند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ سال اول به لطف اینکه شاهین علیزاده نفر اول شورای شهر شده بود بر صندلی ریاست نشست که در این بین به جز زهرا نظری باقی اعضا به او رای دادند.

اما پس از قرارگیری عباسقلی زاده بعنوان شهردار و اتفاقاتی که در سال اول شورا حادث شد در سال دوم صندلی ریاست به علیرضا علیدوست عضو حقوقدان شورای شهر فومن رسید و اما این بار زهرا نظری و سیدسینا میری نرگسی به ریاست علیدوست رای ندادند.

علیرضا علیدوست که دانش حقوقی کافی برای تصدی ریاست را داشت به خوبی اوضاع را کنترل کرد و صحن شورا دارای آرامش نسبی شد.

اما وی در این بین به تذکرات و سوالاتی که بعضاً از دوره شاهین علیزاده به جای مانده بود سرباز می زد و او در میان باید انتخاب می کرد که جانب شهردار را بگیرد یا تذکر اعضای شورا را؟ تذکراتی همچون سنگ مالون ، جدول گذاری علامه طباطبایی و … که می توان از مهمترین آن ها نام برد.

حال با هر پستی و بلندی سال دوم شورای شهر فومن به پایان رسیده است و تب و تاب خاصی پیرامون مسئله انتخاب رئیس سوم شورای شهر فومن ایجاد شده است.

عده ای به فکر ریاست سیدنورالدین نعمتی هستند، عده ای هم به فکر ریاست مختار ابراهیمی بر طبق قرارهای قبلی هستند و البته عده ای دیگر معتقدند باید مدیریت شورا از این حالت سنتی تغییرات اساسی کند تا بتوان نظارتی جدی تر بر شهر داشت که در پی همین موضوع با توجه به سابقه سردار خواستار ریاست سیدنورالدین نعمتی هستند.

در این بین نمی توان علاقه مختار ابراهیمی را برای ریاست شورا نادیده گرفت. وی مدتهاست که خود را مدیری در قاموس ریاست شورا معرفی می کند و خود را شایسته ریاست شورا می داند.البته دلیل اصرار وی بر این موضوع معلوم نیست که ایشان بر اساس کدام تجربه و تخصص چنین امری را بیان میکنند.

از آنسو نیز ٬ نعمتی تلاش فراوانی می کند تا خود را مرد منصف شورای شهر نشان دهد و این را از تذکرات او به نحوه مدیریت شهری که به خوبی بار کارشناسی این شورا را افزایش داده می توان دریافت.

جدای از این تحلیلی که مبتنی بر اراده اعضای شورا بود، دیگران نیز معتقد هستند رییس شورا نقش بسزایی در مدیریت شهری و پیشبرد اهداف درازمدت شورای شهر دارد که این نظر نیز ارزشمند است.

به هر ترتیب هیات رییسه شورای شهر در تسهیل و یا سخت گیری بر شهرداری نقش موثری می تواند ایفا کند. باید منتظر ماند و دید برآیند نظر تمامی عوامل فوق چگونه در انتخابات یک هفته آتی بروز و ظهور خواهد یافت.

اما فارغ از اینکه روز برگزاری چه زمانی خواهد بود موضوع کاندیدا مطرح است که گویا دو طرف به همان دو گزینه ابراهیمی و نعمتی رسیده اند و بر این اساس گمانه زنی های در رابطه با رقابت میان مهندس و سردار ادامه دارد.

با نگاهی به سوابق این دو عضو شورای شهر میتوان دریافت که کدام یک آمادگی بیشتری برای مواجهه با سختی های پیش رو در قامت ریاست شورا خواهند داشت.حضور فعال نعمتی در جبهه های جنگ و تحمل طولانی مدت دوران اسارت و البته ارشد آسایشگاه و اردوگاه بودن و سپس حضور وی در سپاه پاسداران و فرماندهی دو شهر بسیار مهم و تاثیرگذار از دو قطب غرب و شرق گیلان یعنی بندرانزلی و سپس لاهیجان که پس از بازنشستگی نامی خوش از خود به جای گذاشت و همچنین هم اکنون اداره تله کابین لاهیجان و … از جمله سوابق و نقاط قوت وی بوده است اما در طرف مقابل مهیار ابراهیمی که با تفاوت رای اندکی توانست وارد میدان شورای شهر شود بر طبق آنچه که در کارت های تبلیغاتی اش انتشار داده بود سابقه ای به جز حضور در شرکت تعاون روستایی نداشته است هرچند یکی از نقاط قوت وی را میتوان بی حاشیه و گزیده گویی وی عنوان کرد.

در هر حال تاکنون تعدادی از اعضای شورا به صورت علنی در خصوص رای خود اظهار نظر کرده اند و برخی هم هنوز نظری اعلام نکرده اند و به روزهای آخر و یا پس از انتخابات موکول کرده اند.حال روزهای آینده روزهای سرنوشت ساز و اظهارات و لابی های خاص خود را خواهد داشت و باید منتظر ماند و دید سرانجام چه کسی در نهایت به صندلی ریاست تکیه می زند.

اما مهمتر این است که جدای از انتخاب ریاست آینده شورا ، سال سوم شورا چقدر به درد شهروندان بخورد و مشکلاتشان را مرتفع نماید.

در همین رابطه نظرسنجی(در ستون سمت چپ) پیرامون این موضوع که کدامیک از این دو عضو برای جایگاه ریاست مناسب تر هستند ایجاد شده است که شما کاربران گرامی میتوانید گزینه موردنظرتان را از میان این دو عضو محترم شورای شهر انتخاب کنید.

نکته : آراء تکراری و آی پی های متخلف بدون هیچگونه مماشاتی حذف خواهد شد.

 1. ناشناس گفت:

  با سلام سردار غیور و توانمند و اسوه صبرو مقاومت جناب آقای نورالدین نعمتی بهترین گزینه برای ریاست میباشد

  • اشناه گفت:

   سلام خدمت جناب سرهنگ نعمتی که اقتدارشان رو دوست دارم. خواهشا به درخواست کوچک مردم جواب قانع کننده بدید ممنون. محمدیاسین

 2. عبدالله گفت:

  لطفاً به این نظرسنجی ها که تفرقه ایجاد میکنه دامن نزنید

 3. نام شما گفت:

  سلام ،هر دو عزیز خوبند ولی ابراهیمی علاقمند. بنابراین اولین شرط مسئولیت خواستن و رعبت است.