کد خبر: 31513تاریخ انتشار : 17:03:59 - یکشنبه 30 آگوست 2015

گناه مردم خیابان بسیج فومن چیست؟/تمام دردسرهای یک نهر!+فیلم

حقوق شهروندی در جامعه امروزی یک رکن اساسی است و دولت ها و سازمان های مختلف همواره برای احقاق آن تلاش میکنند و کشورهای مختلف با نظر به قانونشان،حقوق های متعددی را برای شهروندانشان ترسیم کرده اند. به گزارش بهجت نیوز ؛ قوانین و وجود حقوق شهروندی برای ایجاد آرامش و احترام رفاه ترسیم شده […]

حقوق شهروندی در جامعه امروزی یک رکن اساسی است و دولت ها و سازمان های مختلف همواره برای احقاق آن تلاش میکنند و کشورهای مختلف با نظر به قانونشان،حقوق های متعددی را برای شهروندانشان ترسیم کرده اند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ قوانین و وجود حقوق شهروندی برای ایجاد آرامش و احترام رفاه ترسیم شده است تا مردم و اجتماع از یک رکن برای رعایت حقوق و یکدیگر پیروی کنند و در صورت عدم وجود نظم و ضوابط در جامعه، زور، اجحاف و تزویر بر روابط بین افراد حاکم شده و این موضوع موجب ایجاد هرج و مرج و نابسامانی خواهد شد.

در میهن عزیزمان، مدیریت شهرها و ایجاد رفاه و آبادانی شهری بر عهده شهرداری ها نهاده شده که آنان نیز بر طبق اصول و قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی در راستا تحقق بندهای قانون تلاش میکنند.

شهر فومن با وجود تاریخ بسیار بلند بالا و پر غرور،دارای مشکلات شهری بسیاری می باشد که هنوز هیچ تدبیری در رفع آن کوشا نبوده است.

در ابتدای ورود شورای شهر و شهرداری،موضوع ساماندهی انهار در شورای اسلامی بیان شد تا شهرداری با خرید سنگ های مالون پر هیاهو این پروژه را آغاز کند.

پروژه ای که در ابتدا از سرعت خوبی برخوردار بود به یکباره با ایست کامل مواجه گردید و اکنون پس از گذشت چندماه سنگی رو سنگی گذاشته نشده است تا چهره بد،بوی متعفن و نا بسامانی محلی در شهرعاید مردم فهیم فومن بشود و آنها هر روز از بد عهدی شورا و شهرداری سخن بگویند.

ساکنان خیابان بسیج که در حاشیه نهر شکافنده قلب شهر به سرمیبرند، از ایجاد این طرح تا اکنون بسیار متضرر گشته اند و تعدادی از خانه ها حتی برای ورود به پارکینگ دارای راه ورودی نمی باشند.

مردمی که با زحمات فراوان هزینه خرید و اجاره بالا خانه های منطقه را متحمل شده اند چه گناهی را مرتکب شده اند که اکنون رسوب اب نهر به زیر خانه ایشان باعث ایجاد ترک و نشست های سهمگین در خانه هایشان شده و بجای هوای مطبوع شمال،بوی متعفن نهر های سرشار از فاضلاب گذری را باید استشمام نمایند؟آیا اگر منزل یکی از اعضای شورا و یا خود شهردار محترم در آنجا بود وضعیت آن نهر به آن گونه یکسال رها میشد؟

مردم محله میگویند که شهرداری هر روز میگوید آخر هفته پروژه را آغاز میکینم،ولی الان یکسال است که پنجشنبه موعود نیامده است.

و ما از داشتن راه گذری که حق مالک می باشد محروم هستیم و اگر در هنگام تاریکی شب برای شخصی اتفاقی ایجاد شود چه کسی پاسخگوی آان خواهد بود؟

درستی و صحت انجام وظایف ذاتی،یک نوع منش اخلاقی و عرفی و شرعی است که انجام آنها انسان های موفق و ناموفق را از یکدیگر متمایز میکند.

بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها تنظیف و نگهداری و تسطیح معابر و انهار عمومی و مجاری آب ها و فاضلاب و… را از وظایف شورا بیان کرده است که اکنون در معضل مذکور هیچگونه قانون مداری و احترامی به قوانینی که برای رفاه مردم پیش بینی شده است مشاهده نمیشود.

انجام پروژه های عمرانی در شهر بسیار پسندیده و خواسته مردم می باشد.امازمانی که شهرداری از بی پولی و کسری اعتبار می نالد ومی رنجد ومیرنجاند چگونه بدون اینکه پروژه ای را به اتمام برساند ، پروژه جدیدی را آغاز میکند تا به یکباره تمامی پروژه ها با یک ایست کامل مواجه شوند؟

راحتی و رفاه رضایت مردم از آرزوهای اصحاب رسانه و مسئولان دلسوز است و بیان مشکلات مردم راهی است برای بیان خواسته های ان ها تا شاید با یادآوری موضوعات باری را هرچند کم از دوش پر معرفت مردم برداشته شود./عرفان منصوریان

دانلود