کد خبر: 31372تاریخ انتشار : 15:25:33 - چهار شنبه 26 آگوست 2015

کمبود آب آشامیدنی در شهرک تاریخی و توریستی ماسوله!

چندیست مطلع شدیم در شهرک ماسوله زندگی مردم فهیم دچار مشکل کمبود آب آشامیدنی سالم گشته اند و با این معضل دست وپنجه نرم می کنند. به گزارش بهجت نیوز ؛ طی سالهای اخیر با شدت گرفتن خشکسالی و کمبود آب، مشکل آب شرب در برخی از مناطق کشور شدت گرفته است.با اینکه استان گیلان […]

چندیست مطلع شدیم در شهرک ماسوله زندگی مردم فهیم دچار مشکل کمبود آب آشامیدنی سالم گشته اند و با این معضل دست وپنجه نرم می کنند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ طی سالهای اخیر با شدت گرفتن خشکسالی و کمبود آب، مشکل آب شرب در برخی از مناطق کشور شدت گرفته است.با اینکه استان گیلان به سرسبزی و پرآبی نسبت به سایر استان ها معروف است اما بازهم مناطقی از استان از جمله برخی روستاها دچار مشکلات عدیده ای در این حوزه هستند.

راه اندازی کمپین مختلف در رابطه با صرفه جویی در مصرف آب و پرداختن برنامه های تلویزیونی همانند خندوانه در راستای همین موضوع صورت گرفته است.

تامین آب شرب روستاها عامل مهمی در تامین سلامت مردم به شمار می رود که با رفع این مشکل می توان در بخش بهداشت و درمان هم صرفه جویی به عمل آورد.

وعده‌های مسئولان در خصوص رفع معضل کمبود آب آشامیدنی شهرک ماسوله که قرار بود با وصل کردن آب چشمه دوله چای به منبع آب این شهر مرتفع شود هنوز محقق نشده است.

سال گذشته مدیر آب و فاضلاب استان گیلان وعده داد تا اواخر فروردین ماه سال‌جاری این مشکل حل شود.به رغم اینکه بیش از 5 ماه از زمان وعده داده شده می‌گذرد اما هنوز هیچ اقدامی از سوی آب و فاضلاب استان صورت نگرفته است.

این بی‌تفاوتی مسئولان در رفع مشکلات ماسوله و عدم تحقق وعده‌های آنها که بارها تکرار شده علاوه بر اینکه باعث بی‌اعتمادی مردم این شهر به آنها می‌شود، مطمئنا خسارات فراوانی را به صنعت گردشگری این شهر وارد می‌کند.

  1. شهروند گفت:

    با سلام
    درحال حاضر آب ماسوله دارای کیفیت بسیار عالی می باشد
    برای اطمینان میتوانید از مرکز بهداشت ماسوله اطلاعات کسب کنید.افرادی که حرف از آوردن آب دوله چال میزنند آیا تا حالا آنجا رفته اند؟آیا سرچشمه دوله چال را دیده اند؟آنها میدانند چقدر هزینه دارد آوردن آن چشمه تا ماسوله؟و آیا میدانند مردم ماسوله در زمان پیک مصرف چقدر کمبود آب دارند ؟بعد از اینکه به جواب این سوالها رسیدید بعد گزارش تهیه کنید که مگه میشه مگه داریم.

  2. بهروز گفت:

    باید بر دستان شما بوسه زد که مشکلات مردم را به خوبی انتشار میدهید