کد خبر: 31355تاریخ انتشار : 13:28:41 - چهار شنبه 26 آگوست 2015

از منظر امام رضا(ع) هیچ عملی با ارزش تر از نماز نیست

کارشناس مذهبی فومن گفت : فضائل امام رضا به گونه ای است که نه تنها دوستان بلکه دشمنان کینه توز آن زمان نیز ایشان را مدح و ستایش می کردند. حجت‌الاسلام حسن فتاحی، کارشناس مذهبی فومن در گفتگو با بهجت نیوز با تبریک میلاد حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) گفت : جایگاه بلند امام رضا […]

کارشناس مذهبی فومن گفت : فضائل امام رضا به گونه ای است که نه تنها دوستان بلکه دشمنان کینه توز آن زمان نیز ایشان را مدح و ستایش می کردند.

حجت‌الاسلام حسن فتاحی، کارشناس مذهبی فومن در گفتگو با بهجت نیوز با تبریک میلاد حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) گفت : جایگاه بلند امام رضا (ع) که مورد توجه شیعه و سنی است باید به جهان معرفی شود که متاسفانه از این ظرفیت استفاده نکردیم.

وی افزود : باید به این اندوخته علمی برگردیم و براساس آن پایه های علمی را چیده و در زوایای مختلف علوم انسانی از آن بهره بگیریم.

فتاحی با اشاره به اینکه ما باید به آن اندوخته علمی که از امام داریم، بازگردیم که روایات بسیاری از آن حضرت بر جای مانده است ، تاکید کرد : بحث های کلامی، حدیثی، قرآنی، اخلاقی، امامت و حتی مسائل طبی که از آن حضرت بر جای مانده مورد مطالعه و مداقه قرار گیرد.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه هر کسی به هر کجایی که رسیده از عنایات امام رضا(ع) بوده است، اظهار کرد: عنایات و کرامات آن حضرت بسیار زیاد است که اگر اتصال به امام رئوف داشته باشیم توفیق عنایات حضرت را خواهیم یافت.

وی به یکی از کرامات امام رضا(ع) اشاره کرد و ادامه داد: آیت الله حسن زاده آملی گفتند درعالم مکاشفه امام رضا(ع) را زیارت کردم آن حضرت فرمودند آب دهان من را مک بزن. آب دهان امام رضا را مکیدم که علومی به من افاضه شد که در هیچ کتابی این علوم را نخوانده بودم.

وی در پایان یاد آور شد: از منظر امام رضا(ع) هیچ عملی با ارزش تر از نماز نیست، از این رو پیامبران، امامان و اولیای خدا حرمت نماز را به بهترین شکل ممکن حفظ می کردند و آن را با کیفیت بسیار عالی اقامه می کردند.

 1. سخنان آقای فتاحی خصوصا نقل خاطره ازاستادتزکیه واخلاق آیت الله حسن زاده آملی بسیارجالب بود.ولی برای بنده اسم روحانی مذکور ناآشنابود،خیلی خوب می شدبهجت نیوزدرموردایشان وخصوصاعرصه ومکان فعالیت وی توضیحاتی می داد

  • مدیر سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   ایشان یک جوان 26 ساله هستند که در حال حاضر ساکن قم میباشند
   اگر نیاز به ارتباط گیری دارید ما در خدمتیم