کد خبر: 31248تاریخ انتشار : 7:02:05 - دوشنبه 24 آگوست 2015

جشنواره دوسالانه شعر بسیج در اداره ارشاد فومن برگزار شد

نخستین فصل از چهارفصل جشنواره دوسالانه شعر بسیج گیلان، با محوریت شعرهای عاشقانه و عارفانه به میزبانی فومن برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز ؛اولین کارگاه تخصصی جشنواره دوسالانه شعر بسیج، با محوریت شعرهای عاشقانه و عارفانه، عصر یکشنبه ۲۵ مرداد  در سالن شهدای خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد. رسول  شریفی؛ بهره […]

نخستین فصل از چهارفصل جشنواره دوسالانه شعر بسیج گیلان، با محوریت شعرهای عاشقانه و عارفانه به میزبانی فومن برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛اولین کارگاه تخصصی جشنواره دوسالانه شعر بسیج، با محوریت شعرهای عاشقانه و عارفانه، عصر یکشنبه ۲۵ مرداد  در سالن شهدای خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد.

رسول  شریفی؛ بهره گیری از توانمندی های عرصه شاعری در فعالیت های مختلف بسیج، شناسایی استعدادهای درخشان در هنر شعر و شاعری و ارتقا بخشیدن به شعر متعهد در فضای رقابتی سالم را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان فومن ضمن تقدیر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در  برپایی این جشنواره  و با  اشاره  به اهمیت این جشنواره  گفت: در این کارگاه های چهارگانه جشنواره شعر در چهار فصل کارگاه شعر عاشقانه و عارفانه، کارگاه شعر کودک و نوجوان، کارگاه شعر آئینی و کارگاه شعر انقلاب است.

شریفی تصریح کرد: فصل اول کارگاه شعر عاشقانه و عارفانه با محوریت اخلاقی،حقیقت و زیبایی در شعر عاشقانه، نجابت کلام در شعر عاشقانه، وجود صحت کلام و راز و نیازهای شعر عاشقانه است از سوی بسیج هنرمندان  با همکاری  اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی  فومن  برگزار  شد.

وی یادآور شد: فصل های دیگر این جشنواره شامل ادبیات کودک و نوجوان، اشعار آئینی و عاشورایی و کارگاه شعر انقلاب در شهرهای صومعه سرا ، لنگرود  و لاهیجان  برگزار  خواهد  شد.

مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان فومن  اظهار کرد: اختتامیه  جشنواره  دوسالانه  شعر  بسیج در  هر  چهار کارگاه به صورت استانی، بهمن ماه امسال در شهرستان فومن برگزار خواهد شد.

امیر نقدی، آرش پورعلیزاده، بهروز ایرانی و فاطمه مهدی پور از جمله شاعران استان هستند که اشعارشان را در این مراسم برای حاضرین قرائت کردند و استاد محدثی خراسانی اشعار قرائت شده را مورد نقد و بررسی قرار داد.

برپایی نمایشگاه خوشنویسی، اجرای موسیقی تالشی و شعرخوانی سنتی انوش ناریابی و مهرپویا از دیگر بخش های دیگر این جشنواره بود.