کد خبر: 31209تاریخ انتشار : 13:47:13 - یکشنبه 23 آگوست 2015

اعتصاب ساعتی رفتگران شهرداری فومن!+عکس

مدتی است که کارگران واحد خدمات شهرداری فومن بابت تاخیر در پرداخت و یا عدم پرداخت حقوق و مطالباتشان اعلام نارضایتی میکنند. به گزارش بهجت نیوز ؛ یکی از مشاغل سخت که در دنیای امروز ظاهری ندارد و اگر خدمات آنها یک روز تعطیل شود، ظاهر شهر به هم می‌ریزد، شغل کارگران زحمت‌کش شهرداری است، […]

مدتی است که کارگران واحد خدمات شهرداری فومن بابت تاخیر در پرداخت و یا عدم پرداخت حقوق و مطالباتشان اعلام نارضایتی میکنند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ یکی از مشاغل سخت که در دنیای امروز ظاهری ندارد و اگر خدمات آنها یک روز تعطیل شود، ظاهر شهر به هم می‌ریزد، شغل کارگران زحمت‌کش شهرداری است، شب‌های دیر وقت، خروس‌خوان سحر تنها کسانی که در شهر بیدار هستند و برای کسب یک لقمه نان حلال تلاش می‌کنند تا جلوه شهر برای مردم خوشایند و تمیز باشد، رفتگران شهرداری هستند.

اما در همین حال در اواسط خرداد ماه امسال بود که خبری از راهروهای ساختمان سه طبقه شهرداری فومن به گوش رسید که ظاهرا تعدادی از رفتگران برای پیگیری مطالباتشان در محل این ساختمان حضور پیدا کرده بودند.

چندی بعد در جلسه شورای شهر فومن تعدادی از اعضا از جمله سید نورالدین نعمتی و سید سینا میری نرگسی برای اولین بار در نطق هایشان به مشکلات عدیده این قشر اشاره کردند.

به جهت پیگیری این موضوع به سراغ تعدادی از رفتگران شهرداری فومن رفتیم و علت این مشکلات را زبان خودشان جویا شدیم و طبق صحبت های این عزیزان ظاهرا جمعی از نیروهای شرکتی مدت 4 ماه است که اضافه کاری دریافت نکرده و نیروهای روزمزد نزدیک به 40 روز است که حتی ریالی به حساب‌شان واریز نشده است.

این نیروهای زحمت کش که اگر یک روز دست از کار بکشند شهر حالتی نامطلوب به خود خواهد گرفت در طی این مدت بارها با مسئولین شورای شهر و شهرداری دیدار و گفتگو کرده اند اما قول های پی در پی ولی تو خالی به این افراد باعث شد تا خبری متفاوت از شهرستان فومن مخابره شود.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) روز گذشته خبری تحت عنوان ” اعتصاب رفتگران در فومن ” منتشر کرد.

در متن این خبر آمده است :”کارگران نارنجی‌پوش شهرداری فومن به علت عدم پرداخت معوقات چهار ماهه و حقوق خود امروز دست از کارکشیدند و راس ساعت 16 در محل قدیم آتش نشانی فومن تجمع کردند.

از قرار معلوم روز پنجشنبه این کارگران در دفتر شهردار تجمع کرده بودند و خواستار دریافت معوقات و حقوق خود شدند و با وجود اینکه عباسقلی‌زاده شهردار فومن به آنها قول داده بود که در پایان وقت اداری روز پنجشنبه یا شنبه این معوقات و حقوق را پرداخت کند، عملی نشدن وعده‌های شهردار در زمان مقرر بار دیگر رفتگران را به اعتراض واداشت.گفتنی‌ست؛ این سومین تجمع رفتگران فومنی در ده روز گذشته بوده است.”

حال اکنون پس از این کش و قوس ها باید منتظر ماند و دید که آیا شهرداری فومن که در آخرین دیدار با این کارگران وعده واریز 100 هزار تومان پول را داده بود اما تاکنون هیچ مبلغی واریز نکرده است ، هنوز هم به این رویه ادامه خواهد داد یا سرانجام تصمیمی اتخاذ خواهد کرد.!؟