کد خبر: 31196تاریخ انتشار : 5:02:33 - یکشنبه 23 آگوست 2015

بازگشایی سفارت انگلستان در تهران با مصوبه مجلس شورای اسلامی در تضاد است

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور گفت: هنوز چنگال خونین ملکه انگلستان در ترور دانشمندان ما از یاد ملت ایران نرفته و بازگشایی سفارت خانه آنها در تهران به معنای فراموش کردن جنایات آنها نیست. به گزارش بهجت نیوز ؛ حسن زینلیان بروجنی، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در گفتگو با مشهدپیام در خصوص […]

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور گفت: هنوز چنگال خونین ملکه انگلستان در ترور دانشمندان ما از یاد ملت ایران نرفته و بازگشایی سفارت خانه آنها در تهران به معنای فراموش کردن جنایات آنها نیست.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حسن زینلیان بروجنی، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در گفتگو با مشهدپیام در خصوص سفر هاموند وزیر امور خارجه انگلستان به ایران و رایزنی در در ارتباط با بازگشایی سفارت انگلستان در تهران اظهار داشت: کشور استعمارگر انگلستان در قرن اخیر جنایت های بسیاری را بر علیه ملت ایران انجام داده است.

وی با اشاره به برخی از جنایت های روباه پیر در قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران، ادامه داد: قرارداد ننگین ۱۹۱۹، اخلالگری در داخل کشور، حمایت از رضا پهلوی که منجر به کمرنگ تر شدن دین در کشور شد و….برخی از این زخم هایی است که بر روی ملت ایران بر جای مانده است.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور با تاکید بر اینکه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شعار مرگ بر انگلیس در کنار شعار مرگ بر آمریکا همیشه بر سر زبان های مردم ایران بوده، افزود: مردم با بصیرت ایران اسلامی از همان ابتدا با شناخت دقیق دشمن، تنفر و انزجار خود را از عوامل انگلیسی و حاکمانشان نشان داده اند.

زینلیان با بیان اینکه جنبش دانشجویی بارها تذکرهای لازم را به مسئولین امر داده است، بیان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر شاهد حرکتی نسنجیده توسط جنبش های دانشجویی در تسخیر سفارت انگلستان بودیم که می توانست این کار عقلانی تر به پیش رود.

وی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی دانشجویان این حرکت را تایید نمی کند، عنوان کرد: البته این سخنان به این معنا نیست که مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر کاهش روابط سیاسی با انگلیس جنایتکار مورد غفلت دولتمردان قرار بگیرد.

وی همچنین در ادامه با تاکمید بر اینکه ملت ایران هیچ گاه جنایت های کشور انگلستان را فراموش نخواهند کرد، خاطر نشان کرد: دولت تدبیر و امید می بایست با سه مولفه عزت، حکمت و مصلحت در قبال دول خارجی مخصوصا آنانی که چشم طمع بر مادیات و معنویات این کشور دارند برخورد کند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور گفت: نباید لبخندهای دروغین و ساختگی دول خارجی در برابر دولتمردان ایران جای نیرنگ آنها را بگیرد که حضور مداخله جویانه آنها در نهیات به تضعیف استقلال و ازادی این مرز و بوم می انجامد.