کد خبر: 31009تاریخ انتشار : 0:48:42 - چهار شنبه 19 آگوست 2015

همایش تکریم از امامزادگان فومن در بقعه آقاپیرسرا برگزار می‌گردد

رئیس اوقاف و امور خیریه فومن گفت: همایش تکریم از امامزادگان فومن در بقعه آقاپیرسرای این شهر همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام حسین زارع، رئیس اوقاف و امورخیریه فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با تبریک دهه کرامت اظهار کرد: همایش بزرگداشت امامزادگان همزمان با دهه کرامت پنج شنبه(۲۹ مرداد)در آستان مقدس آقای […]

رئیس اوقاف و امور خیریه فومن گفت: همایش تکریم از امامزادگان فومن در بقعه آقاپیرسرای این شهر همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حسین زارع، رئیس اوقاف و امورخیریه فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با تبریک دهه کرامت اظهار کرد: همایش بزرگداشت امامزادگان همزمان با دهه کرامت پنج شنبه(۲۹ مرداد)در آستان مقدس آقای پیرسرای سفیران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فومن در مجموع دارای 32 امامزاده است، افزود: بقعه عون‌بن علی(علیه‌السلام) ماسوله به عنوان یکی از امامزاده‌های شاخص شهرستان فومن محسوب می‌شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه فومن گفت: تبیین و گسترش فضایل و مناقب اهل بیت(علیه‌السلام)، تبدیل آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، آشنایی مردم با سیره ائمه معصومین و امامزادگان، تکریم مقام شامخ و معنوی امامزادگان و تجلیل از خادمین و هیئت امنای فعال ازاهداف برگزاری این همایش است.

حجت‌الاسلام زارع با اشاره به جایگاه و منزلت بالای امام‌زادگان در جامعه، تصریح کرد: بقاع متبرکه و اماکن مذهبی باید به مکانی برای آرامش مردم تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: از مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرستان فومن که همیشه با حضور خود در محافل فرهنگی ،مذهبی و سیاسی برنامه‌های این نهاد را رونق بخشیده‌اند برای حضور در این همایش دعوت به عمل می آید.

به گزارش شبستان، دهه کرامت، دهه نخست ماه ذی‌العقده است که آغازش با ولادت حضرت معصومه(سلام‌الله علیها) و پایانش با ولادت امام ‌الرضا(علیه‌السلام) است و 29 مردادماه نیز روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه نامگذاری شده است.