کد خبر: 30893تاریخ انتشار : 16:00:50 - دوشنبه 17 آگوست 2015

در دیدار مدیران سایت های خبری فومن با رئیس اداره ارشاد چه گذشت؟

یوسف نیک انجام رئیس تازه منصوب شده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن تنها پس از مدت کوتاهی که بر روی کار امده ، با دعوت از مدیران سایت های خبری شهرستان با انها به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. به گزارش بهجت نیوز به نقل از گیل واژه ؛ در ابتدای این جلسه […]

یوسف نیک انجام رئیس تازه منصوب شده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن تنها پس از مدت کوتاهی که بر روی کار امده ، با دعوت از مدیران سایت های خبری شهرستان با انها به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از گیل واژه ؛ در ابتدای این جلسه یوسف نیک انجام رئیس جدید اداره ارشاد فومن ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت : به خوبی واقفم که مشکلاتی پیش روی شما دوستان وجود دارد منتها دست ارشاد در این زمینه خالی است چرا که اعتباری در این زمینه نداریم ولی با ارتباطی که با مدیرکل محترم دارم سعی میکنم این مشکلات را به حد اقل برسانم.

نیک انجام در ادامه افزود در جلسه شورای فرهنگی استان که حضور داشتم مدیرکل محترم وقتی مفاخر استان را برمی شمرد از ۴ نفر آن ۳ نفر متعلق به این شهر بودند و من به عنوان یک فومنی به خود می‌بالیدم که فومن دارای چنین پیشینه فرهنگی میباشد اما باید بیشتر به شهرستان فومن در مسائل فرهنگی رسیدگی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به حاضرین عنوان نمود که بنده در خدمت همه اصحاب رسانه من جمله شما عزیزان هستم و هر نقطه نظر و پیشنهادی داشته باشید میشنوم و سعی میکنم در حد توانم در رفع آن تلاش نمایم .

وی در ادامه افزود : در طی ۱۱سال حضورم در قزوین توانستم تاحدودی مسائل فرهنگی را به جایی برسانم.نیک انجام در بخش صحبت پایانی خود گفت ؛ همیشه سایتها را رصد میکنم و به خوبی میدانم پایگاه های خبری خوبی مثل گیل واژه در فومن وجود دارد، اگر دوستان بتوانند سایت شان را شناسنامه دار نمایند دست مان را باز میگذارند که بتوانیم دراین زمینه حمایتشان کنیم.

با پایان یافتن صحبت رئیس اداره ارشاد فومن مسئولان پایگاه های خبری دیدگاه خود را بیان نمودند .

در ابتدا یاسر دوستار مسئول پایگاه گیل واژه ضمن ابراز خرسندی از باب دیده شدن زحمات اصحاب رسانه و دعوت شدن در چنین نشست هایی گفت:امیدوارم این مسئله فتح بابی باشد تا در آینده نیز شاهد چنین نشست هایی باشیم.

وی در ادامه و با انتقاد به رئیس اداره ارشاد فومن از نحوه برگزاری نشست صمیمانه اصحاب رسانه و فرهنگ وهنر که چندی پیش برگزار شده بود ابراز ناراحتی نمود و از نگاه ایدئولوژیک ارشاد در دعوت شعرا به روی سن گله نمود.

مدیرگیل واژه در انتهای صحبتش از کمک عملی ارشاد فومن به نشریات الکترونیکی صحبت به میان آورد و از رئیس این اداره خواست در این راستا چتر حمایتی خودرا از نشریات الکترونیکی دریغ ننماید.

در ادمه این نشست رضا شکوری مدیر مسئول پایگاه خبر مشتی خبر ضمن تبریک به رئیس جدید اداره ارشاد فومن از تفکر ایشان تقدیر نمود که اصحاب رسانه را دعوت نمود ولی در ادامه گفت آن چیزی که مرا رنج می دهد این است که اصول قلم پاک در این شهر کمرنگ می باشد و برخی از همکاران در هفته نامه مسائلی را میبینند و ان را نادیده میگیرند و با گرفتن دکه ای سکوت را پیشه میکنند این مسائل ادمی را ناراحت میکند و باعث میشود که مردم نسبت به اصحاب رسانه دید خوبی در سطح شهرستان نداشته باشد.

پس از اتمام صحبت های شکوری ؛ امیر حسین ابرشهر مدیر پایگاه خبری بهجت نیوز ضمن تبریک و ارزوی توفیق به رئیس اداره ارشاد فومن گفت:برگزاری این نشست نشان از اهمیت تاثیر گذاری پایگاه های خبری فومن دارد و امیدوارم چنین نشست هایی ادامه یابد.

وی در ادامه با بیان این که برخی ها در این شهر در صدد انتقام از پایگاهای خبری هستند و برخی ها با دید اغماض به این مسئله نگاه میکنند،تاکید کرد: هیچ زمانی دغدغه شخصی خود را نداشته ام منتهی در اکثر مسائل فشار از هر دو سمت بر ما وارد شده است.

وی در خصوص خبر بستن سایت های خبری بدون مجوز گفت : در جریانیم که ارشاد در صدد فیلتر کردن سایت ها میباشند که این مسئله یک فاجعه است و این موضوع در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد و به جای کلید تدبیر ، بیشتر چیزی شبیه به داس را حس میکنیم.

وی در بخش انتهایی صحبت خود گفت : خبری به ما رسیده که اقای فاضلی رئیس اداره ارشاد استان به چندین سایت برای دریافت مجوز کمک نموده اند تا سریعتر مجوز پایگاه خبری را دریافت نمایند.از شما نیز انتظار داریم با ما همکاری بیشتری در این خصوص انجام دهید.

آخرین نفری که صحبت خود را ایراد نمود مدیر عصر گیلان بود.

وی در ابتدا گفت : پایگاه خبری خود را عصر گیلان نام نهاده ام و هیچ تعلق خاطری به فومن نداشته و وابسته به کل استان میباشم.وی در ادامه افزود تلاش من این است که کل پتانسیل شهرستان را در کل استان به نمایش بگذارم.من بر خلاف دوستان از اداره ارشاد انتظاری ندارم به واقع اداره ارشاد را پدری میدانم برایمان که بجای دادن ماهی به ما ماهیگیری یاد بدهد.

وی در ادامه صحبت های خود گفت که اداره ارشاد باید تعریفی از خبرنگار ارائه دهد چرا که در روز خبرنگار از آبدارچی تجلیل میشود.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود از روابط عمومی به عنوان زبان گویای ادارات نام برد و گفت امیدوارم شرایطی اتخاذ شود تا ادارات معنای روابط عمومی را به خوبی درک نماید.

در پایان این نشست رئیس اداره ارشاد فومن به برخی از سوالات مدیران پایگاه خبری پاسخ گفت.

لازم به ذکر است رضا شکوری مدیر پایگاه خبری مشتی خبر در واکنش به صحبت حامد نوروزی مدیر پایگاه خبری عصر گیلان درباره این که تعلق خاطری به فومن ندارد اعتراض نمود و عنوان کرد که اگر ایشان تعلق خاطری به فومن ندارند به چه دلیل در این جلسه حضور یافته ند؟ ، پس از پایان این صحبت ها بود که جلسه چند دقیقه ای با تنش همراه شد.