کد خبر: 30746تاریخ انتشار : 14:01:43 - شنبه 15 آگوست 2015

همایش ملی عمران و معماری با رویکردی بر توسعه پایدار برگزار شد

همایش ملی عمران و معماری با رویکردی بر توسعه پایدار از سوی واحد فومن و شفت برگزار شد. نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در سومین همایش ملی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت با عنوان عمران و معماری با رویکردی بر توسعه پایدار، لازمه رشد و توسعه را تحقیق […]

همایش ملی عمران و معماری با رویکردی بر توسعه پایدار از سوی واحد فومن و شفت برگزار شد.

نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در سومین همایش ملی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت با عنوان عمران و معماری با رویکردی بر توسعه پایدار، لازمه رشد و توسعه را تحقیق و پژوهش دانست و گفت: با این ابزار می توان به بالندگی علمی رسید.
ناصر عاشوری افزود: بحث پژوهش و تحقیقات یکی از مسائل مهم و اساسی کشور است که در چشم انداز 1404توجه ویژه ای به آن شده است.
وی اضافه کرد: میزان ترقی و پیشرفت جوامع دردنیای امروز به طرحهای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی در کشورها بستگی دارد.
وی اظهار کرد: هر زمان در عرصه های علمی در بخش تحقیق و پژوهش غفلت کردیم آسیب دیدیم ،بنابراین بدون توجه به این مقوله نمی توان انتظار پیشرفت و موفقیت در عرصه علمی را داشت .
وی خاطرنشان کرد: درکشور ما طی سالهای گذشته به همت اساتید و دانشجویان جوان و نخبه کارهای خوبی درعرصه های مختلف علمی و پژوهشی انجام گرفته است و این روند باید با حمایت همگان رونق بیشتر یابد.
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش همواره به عنوان یکی از مهمترین تاکیدهای رهبر معظم انقلاب مطرح بوده و در این زمینه باید به سمتی حرکت کنیم که دانش آموزان از سال های نخست تحصیلی با مقوله پژوهش و جایگاه فاخر آن در دنیای امروزی آشنایی پیدا کنند.
عاشوری با تمجید از دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر میرزاده رییس این دانشگاه بزرگ، در زمینه توسعه بیش از پیش فعالیت های پژوهشی، بیان داشت: حمایت از پژوهش های دانشجویان و استادان در تشویق و ترغیب آنان به پژوهش و دستیابی به فناوری های جدید بسیار موثر است.
فرماندار شهرستان شفت نیز در این همایش ملی گفت: تحقیقات و پژوهش های علمی در تمام زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، یکی از ضرورت ها و الزامات ترقی و توسعه در کشور است.
یونس محمودی با بیان اینکه توسعه انسانی مقدم و خاص بر تمامی توسعه ها است، افزود: توسعه یعنی اعتقاد به باورهای قلبی ، فکری و فرهنگی است.

وی یکی از مولفه های توسعه پایدار را توسعه متوازن در همه بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دانست و افزود: اگر توسعه به معنای رشد و بالندگی و پویایی هر نظام مترقی و در حال توسعه بنگریم فقط در زمینه اقتصادی و مالی نبوده بلکه توسعه انسانی می باشد.

وی با تمجید از اقدامات پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: توسعه همه‌جانبه با مشارکت و همدلی علمی و عملی دانشگاهیان و آحاد جامعه محقق می‌شود و نقش جامعه دانشگاهی در این زمینه بسیار موثر است.

فرماندار شفت با قدردانی از برگزاری نخستین همایش ملی عمران و معماری در این شهرستان از سوی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: نگاه علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در برپایی همایش‌های ملی و کاربردی در سراسر میهن اسلامی اثربخش بوده است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت و رییس همایش ملی عمران و معماری با رویکردی بر توسعه پایدار نیز در سخنانی تحقیق و پژوهش را در دانشگاه امری ضروری دانست و گفت:باید زمینه آشنایی اساتید و دانشجویان با پژوهش و طرحهای تحقیقاتی بیش از گذشته در مراکز علمی و دانشگاهی فراهم آید.
ˈمجتبی ملکی چوبریˈ با بیان جملاتی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی براینکه ˈپیشرفت علمی بدون تحقیق امکان ندارد و علم و تحقیق کلید قطعی پیشرفت کشور استˈافزود: باید اهل علم در محیط دانشگاه به تولید علم با نگاه مبتکرانه و سازنده بپردازند.
وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در کشور به مسائل علمی و پژوهشی توجه ویژه داشته و دارد و محققین و پژوهشگران این دانشگاه بزرگ در عرصه های مختلف پژوهشی موفقیت های بسیاری کسب کرده اند.

وی برگزاری چنین همایشی را حاصل برکات دانشگاه آزاد اسلامی خواند و عنوان کرد: بنده امیدوارم با جمع آوری تولیدات مقاله ای و هم افزایی گامی موثر در توسعه آموزش عالی در شهر و استان برداریم.

مجتبی ملکی چوبری با قدردانی از حضور همه استادان، پژوهشگران، نخبگان، فرهیختگان ، دانشجویان و دانش پژوهشان در این همایش، اضافه کرد: این همایش ملی حاصل حمایتهای مدیران پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده شهرستان ، فرماندار ،سازمانها و نهادها مرتبط ،معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت،راه و شهر سازی گیلان،میراث فرهنگی استان ،دفتر آموزش و پژوهش استانداری و دانشگاهای آزاد اسلامی استان گیلان به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی رشت ، لشت نشاء و لاهیجان و … می باشد.

دبیر علمی همایش ملی عمران و معماری با رویکردی بر توسعه پایدار نیز در سخنانی برپایی این همایش با حضور بزرگان ،استادان، علاقمندان و مسوولان را افتخاری برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت به عنوان اولین همایش ملی در شهرستان عالم پرور شفت عنوان کرد.

سیدمحمد سقراطی با ارائه گزارشی از روند برگزاری این همایش ملی ،گفت: ۲۵۰ مقاله از سراسر کشور و خارج از کشور توسط دبیرخانه این همایش دریافت و ۱۳۰ مقاله توسط هیئت داوران پذیرش شد.

رییس اداره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن وش فت با معرفی سخنرانان علمی و پژوهشی همایش ملی عمران و معماری با رویکردی بر توسعه پایدار ،بیان کرد: در این همایش دکتر حیدر جهانبخش عضو هیات علمی و رییس بخش هنر و معماری دانشگاه پیام نور کشور و عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران،دکتر نصراله مولایی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، دکتر رضا جمشیدی عضو هیات علمی دانشگاه گیلان و عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت،دکتر سید مسعود موسوی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی فومن و شفت و عضو سازمان نظام مهندسی استان گیلان،دکتر میترا غفوریان عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و دکتر مژگان خاکپور عضو هیات علمی دانشگاه گیلان در زمینه های مختلف اثر بخش عمران و معماری در توسعه پایدار ارائه کردند که با استقبال حاضرین و علاقمندان همراه بود.

در همایش ملی عمران و معماری با رویکردی با توسعه پایدار که با حضور دکتر علیرضا امیرتیموری رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، جمعی کثیری از مدیران اجرایی دستگاهها و دانشگاههای استان گیلان و شهرستان شفت و دانشجویان علاقمند در تالار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد،از 6 مقاله برتر که به صورت سخنرانی نیز ارائه شد، با اهدای جوایزی تجلیل به عمل آمد.

DSC04108 DSC04127 DSC04149 DSC04200