کد خبر: 30729تاریخ انتشار : 5:55:55 - شنبه 15 آگوست 2015

در نظر داریم امسال 532 روستا گازرسانی شود

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: ۵۳۲ روستای گیلان امسال از نعمت گاز برخوردار می‌شوند. به گزارش بهجت نیوز ؛ جمشید ظهیری، مدیرعامل شرکت گاز گیلان در حاشیه کلنگ زنی پروژه گاز روستاهای سیدآباد و قلعه رودخان اظهار کرد: در استان گیلان بالغ بر 2 هزار و 470 روستا فاقد گاز وجود دارد که باید گازرسانی […]

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: ۵۳۲ روستای گیلان امسال از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ جمشید ظهیری، مدیرعامل شرکت گاز گیلان در حاشیه کلنگ زنی پروژه گاز روستاهای سیدآباد و قلعه رودخان اظهار کرد: در استان گیلان بالغ بر 2 هزار و 470 روستا فاقد گاز وجود دارد که باید گازرسانی شود.

وی با بیان اینکه 1300 روستا در سال گذشته گازرسانی شدند و بیش از نیم آن باقی مانده بود، افزود: دولت تدبیر و امید در لایحه بودجه 93، بند (ق) تبصره 2 را آورد و تصویب کرد برای صرفه‌جویی هزینه‌های سوخت مایع، خانوارهای که در روستاهای بالای 20 خانوار هستند از گاز مایع استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: بند(ق) را نمایندگان مجلس غنیمت شمردند و بلافاصله تصویب کردند و منجر به این قضیه شد که دولت پذیرفت تمام خانوارهای در روستای بالای 20 خانوار در کمتر از 2 سال از نعمت گاز برخوردار شوند.

ظهیری با بیان اینکه برای این پروژه بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان اعتبار قرار دادند که بتوانند در دو سال 94 و 95 این پروژه به اتمام برسد، تصریح کرد: در خرداد ماه سال 93 این طرح به شرکت‌های گاز ابلاغ و شورای اقتصاد در دی ماه 93 این پروژه را تصویب و مقرر کرد 70 هزار و 110 خانوار ساکن روستاهای گیلان در طول دو سال گازرسانی می‌شود و اعتبار لازم برای اجرای این پروژه 360میلیارد تومان تصویب و در اختیار شرکت گاز گیلان قرار گیرد.

وی با بیان برای فاز اول در استان گیلان 41 خوشه برای گازرسانی به 532 خانوار تصویب شد، خاطر نشان کرد: از سال 73 تا سال 93، 1370 روستا گازرسانی شد در صورتی که در نظر داریم امسال 532روستا گازرسانی شود.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه گازرسانی به روستاها نیاز به هماهنگی بین مسئولان است، اظهار کرد: امسال 220 میلیارد تومان برای گازرسانی در روستاهای گیلان اعتبار امده است که یک پنجم این اعتبارات برای شهرستان فومن انجام می‌شود.

ظهیری افزود: امسال 3 هزار و 817 کیلومتر شبکه‌گذاری و 97 هزار و 300 انشعاب باید زده شود تا 80 هزار خانوار گیلانی از نعمت گاز برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه در شهرستان فومن 157 روستا وجود دارد که 66 روستا تا کنون گازرسانی شده است، گفت: در دستور کار است که امسال 68 روستای دیگر فومن گازرسانی شود.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان تصریح کرد: برای 9 هزار خانوار فومنی گازرسانی می‌شود که بالغ بر 44 میلیارد تومان برای این مقدار گازرسانی اعتبار هزینه می‌شود.

ظهیری با بیان اینکه کار اجرای گازرسانی در فومن در 6 خوشه تکمیل شده است، خاطرنشان کرد: در خوشه قلعه‌رودخان برای 4 روستا است که 850 خانوار ساکن از این نعمت برخوردا می‌شوند، که چهارو نیم میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود وعملیات اجرایی امروز آغاز می‌گردد و بر اثر تعهدی که پیمانکار داده سریعا کار آن به اتمام می‌رسد.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان افزود: در قالب پروژه قلعه رودخان 60 کیلومتر شبکه گذاری و یک هزار و 300 انشعاب نصب می‌شود که از تاریخ 30 تیرماه کار به پیمانکار واگذار شده و در بیست و ششم اسفند 94 باید پروژه صد درصد کامل شود.

وی با بیان اینکه خوشه لولمان بزرگترین خوشه روستایی گیلان با 33 روستا است، اظهار کرد: برای گازرسانی به این تعداد روستا 16 میلیارد و نیم اعتبار هزینه می‌شود.