کد خبر: 30729تاریخ انتشار : ۵:۵۵:۵۵ - شنبه ۲۴ مرد ۱۳۹۴

در نظر داریم امسال ۵۳۲ روستا گازرسانی شود

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: ۵۳۲ روستای گیلان امسال از نعمت گاز برخوردار می‌شوند. به گزارش بهجت نیوز ؛ جمشید ظهیری، مدیرعامل شرکت گاز گیلان در حاشیه کلنگ زنی پروژه گاز روستاهای سیدآباد و قلعه رودخان اظهار کرد: در استان گیلان بالغ بر ۲ هزار و ۴۷۰ روستا فاقد گاز وجود دارد که باید گازرسانی […]

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: ۵۳۲ روستای گیلان امسال از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ جمشید ظهیری، مدیرعامل شرکت گاز گیلان در حاشیه کلنگ زنی پروژه گاز روستاهای سیدآباد و قلعه رودخان اظهار کرد: در استان گیلان بالغ بر ۲ هزار و ۴۷۰ روستا فاقد گاز وجود دارد که باید گازرسانی شود.

وی با بیان اینکه ۱۳۰۰ روستا در سال گذشته گازرسانی شدند و بیش از نیم آن باقی مانده بود، افزود: دولت تدبیر و امید در لایحه بودجه ۹۳، بند (ق) تبصره ۲ را آورد و تصویب کرد برای صرفه‌جویی هزینه‌های سوخت مایع، خانوارهای که در روستاهای بالای ۲۰ خانوار هستند از گاز مایع استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: بند(ق) را نمایندگان مجلس غنیمت شمردند و بلافاصله تصویب کردند و منجر به این قضیه شد که دولت پذیرفت تمام خانوارهای در روستای بالای ۲۰ خانوار در کمتر از ۲ سال از نعمت گاز برخوردار شوند.

ظهیری با بیان اینکه برای این پروژه بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار قرار دادند که بتوانند در دو سال ۹۴ و ۹۵ این پروژه به اتمام برسد، تصریح کرد: در خرداد ماه سال ۹۳ این طرح به شرکت‌های گاز ابلاغ و شورای اقتصاد در دی ماه ۹۳ این پروژه را تصویب و مقرر کرد ۷۰ هزار و ۱۱۰ خانوار ساکن روستاهای گیلان در طول دو سال گازرسانی می‌شود و اعتبار لازم برای اجرای این پروژه ۳۶۰میلیارد تومان تصویب و در اختیار شرکت گاز گیلان قرار گیرد.

وی با بیان برای فاز اول در استان گیلان ۴۱ خوشه برای گازرسانی به ۵۳۲ خانوار تصویب شد، خاطر نشان کرد: از سال ۷۳ تا سال ۹۳، ۱۳۷۰ روستا گازرسانی شد در صورتی که در نظر داریم امسال ۵۳۲روستا گازرسانی شود.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه گازرسانی به روستاها نیاز به هماهنگی بین مسئولان است، اظهار کرد: امسال ۲۲۰ میلیارد تومان برای گازرسانی در روستاهای گیلان اعتبار امده است که یک پنجم این اعتبارات برای شهرستان فومن انجام می‌شود.

ظهیری افزود: امسال ۳ هزار و ۸۱۷ کیلومتر شبکه‌گذاری و ۹۷ هزار و ۳۰۰ انشعاب باید زده شود تا ۸۰ هزار خانوار گیلانی از نعمت گاز برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه در شهرستان فومن ۱۵۷ روستا وجود دارد که ۶۶ روستا تا کنون گازرسانی شده است، گفت: در دستور کار است که امسال ۶۸ روستای دیگر فومن گازرسانی شود.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان تصریح کرد: برای ۹ هزار خانوار فومنی گازرسانی می‌شود که بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان برای این مقدار گازرسانی اعتبار هزینه می‌شود.

ظهیری با بیان اینکه کار اجرای گازرسانی در فومن در ۶ خوشه تکمیل شده است، خاطرنشان کرد: در خوشه قلعه‌رودخان برای ۴ روستا است که ۸۵۰ خانوار ساکن از این نعمت برخوردا می‌شوند، که چهارو نیم میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود وعملیات اجرایی امروز آغاز می‌گردد و بر اثر تعهدی که پیمانکار داده سریعا کار آن به اتمام می‌رسد.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان افزود: در قالب پروژه قلعه رودخان ۶۰ کیلومتر شبکه گذاری و یک هزار و ۳۰۰ انشعاب نصب می‌شود که از تاریخ ۳۰ تیرماه کار به پیمانکار واگذار شده و در بیست و ششم اسفند ۹۴ باید پروژه صد درصد کامل شود.

وی با بیان اینکه خوشه لولمان بزرگترین خوشه روستایی گیلان با ۳۳ روستا است، اظهار کرد: برای گازرسانی به این تعداد روستا ۱۶ میلیارد و نیم اعتبار هزینه می‌شود.