کد خبر: 30696تاریخ انتشار : 12:51:51 - پنجشنبه 13 آگوست 2015

معلم پیش دبستانی رشت: هیچ مسئولی به فکر ما نیست

آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش نگرانی های زیادی را برای نیروهای خرید خدمات، آموزشی و پیش دبستانی‌های گیلان و سراسر کشور ایجاد کرده است تا جایی که معلمان برای رساندن فریاد حق خواهی شان دو روز در روبروی خانه ملت تجمع کردند. به گزارش «دیارباران»، آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در هفته جاری […]

آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش نگرانی های زیادی را برای نیروهای خرید خدمات، آموزشی و پیش دبستانی‌های گیلان و سراسر کشور ایجاد کرده است تا جایی که معلمان برای رساندن فریاد حق خواهی شان دو روز در روبروی خانه ملت تجمع کردند.

به گزارش «دیارباران»، آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در هفته جاری بیش از ۱۵۰۰معلم از نیروهای خرید خدمات، آموزشی و پیش دبستانی‌های گیلان و سراسر کشور را به مجلس شورای اسلامی کشاند تا معلمان برای رساندن فریاد حق خواهی شان دو روز در روبروی خانه ملت تجمع کردند.

در همین رابطه یکی از معلمین پیش دبستانی شهرستان رشت که نخواست نامش اعلام شود در گفت و گو با خبرنگار «دیارباران»، در انتقاد از عملکرد آموزش و پرورش، اظهار کرد: اکثر همکارانی که در مقطع پیش دبستانی کار می کنند لیسانس، فوق لیسانس و حتی دانشجوی مقطع دکترا هستند و با سابقه های بالا مشغول فعالیت می باشند و برخی از معمان پیش دبستانی ما هفت تا هشت سال سابقه کار دارند.

وی با بیان اینکه برای استخدام در آموزش و پرورش خیلی پیگیری کردیم ولی متاسفانه گروه های دیگر آمدند و استخدام شدند، گفت: خیلی از خانم ها را از داخل آشپزخانه منازلشان آوردند و استخدام کردند ولی ما که داریم کار می کنیم و سابقه و تجربه هم داریم متاسفانه هیچ مسئولی به فکر ما نیست.

معلم پیش دبستانی شهرستان رشت با تاکید بر اینکه سال ۸۹ طرح استخدامی معلمین پیش دبستانی تصویب شد که طی آن قرار بود ظرف دوسال همه ما استخدام شویم، بیان کرد: هنوز اتفاقی در این رابطه نیفتاده است و هر بار که آمدند گفتند بودجه و سهمیه نیست و ردیف استخدامی نیست و ما را سرگرم کردند.

وی با بیان اینکه در صورتی که ما پشت ردیف استخدامی مانده بودیم کسی به ما توجه نکرد، ابراز کرد: دوسال پیش موضوع استخدام به شرط آزمون مطرح شد. گفتیم باشد سابقه را کنار می گذاریم و آزمون می دهیم ولی متاسفانه آزمونی هم که دارند برگزار می کنند به نام ما و به کام دیگران است و شامل حال ما نمی شود و همه با ۱۲سال سابقه ۲۳ یا ۲۴ساله نیستیم و شرایط سنی گذاشتند و رشته های خاصی را می خواهند جذب کنند.

معلم پیش دبستانی شهرستان رشت با بیان اینکه در مجموع در ایران می خواهند ۸۰۰معلم را در مقطع ابتدایی جذب کنند، گفت: ۷۱۶ منطقه آموزشی داریم و از هر منطقه تنها یک نیرو جذب می شود و در این راستا قانونی هم که اجرا می کنند ماده ۱۷ که برای ما تصویب شده بود ، نیست؛ بلکه ماده ۲۸ فرهنگیان را می خواهند اجرا کنند و دانشجوی فرهنگی که فارغ التحصیل شده با این شرایط استخدام می شود.

معلم پیش دبستانی شهرستان رشت در پایان خاطر نشان کرد: درخواست ما از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اینست که لااقل طرح حق التدریس را پیگیری کنند و با آن موافقت کنند و به نتیجه برسند.