کد خبر: 30399تاریخ انتشار : ۲:۴۴:۱۱ - یکشنبه ۱۸ مرد ۱۳۹۴

خبرنگاران با ثبت وقایع، مسیر تاریخ و مسائل پیرامون آن را برای آیندگان مشخص کرده اند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت گفت: خبرنگاران با ثبت وقایع، مسیر تاریخ و مسائل پیرامون آن را برای آیندگان مشخص کرده اند. به گزارش بهجت نیوز به نقل از روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده ۱۷ مرداد ۹۴ به مناسبت روز خبرنگار طی گفتگویی اظهار داشت: […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت گفت: خبرنگاران با ثبت وقایع، مسیر تاریخ و مسائل پیرامون آن را برای آیندگان مشخص کرده اند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده ۱۷ مرداد ۹۴ به مناسبت روز خبرنگار طی گفتگویی اظهار داشت: فقدان خبرنگار محمود صارمی، شهید گرانقدری که به معنای واقعی مصداق آیه «ن وَ القَلَم وَ مَا یَسطرون» بود بهانه ای شد تا ۱۷ مرداد برای گرامیداشت تلاش خبرنگاران، روز خبرنگار نامیده شود.

وی ضمن تبریک این روز به جامعه خبری، افزود: خبرنگاران رسالتِ خطیری بر عهده دارند و حرفه خبرنگاری، ابزار و اهرمی مؤثر، برای پیشبرد منافع دست ‏اندرکاران رسانه‏ هاست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت تصریح کرد: ارتباط دائم خبرنگاران با همه اقشار و طبقات جامعه و نیز، زیر نظر داشتن فعالیت‌های مختلف به منظور انعکاس درست و دقیق رویدادها اقتضا می‏‌کند که یک خبرنگار، دقت، صراحت و صداقت را به ‌عنوان مشخصه‏‌های یک خبرنگار موفق به همراه داشته باشد و از سوء استفاده و یا بی‏‌توجهی نسبت به این حرفه پر اهمیت اجتناب ورزد.

این کارشناس دینی اذعان داشت: حرفه خبرنگاری در طول تاریخ بسیار مهم بوده است. زیرا بخش اعظم ثبت وقایع در تاریخ گذشته، ثمره تلاش و اطلاع رسانی خبرنگاران، متناسب با شرایط آن زمان بوده است و این قشر از جامعه بوده اند که با ثبت وقایع، مسیر تاریخ و مسائل پیرامون آن را برای آیندگان مشخص کرده اند.

امام جمعه موقت شهرستان شفت ادامه داد: درعصر کنونی که به عنوان عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات نامگذاری شده ، خبرنگاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا یکی از عوامل تأثیرگذار برای اطلاع رسانی و تبادل اطلاعات، همین حرفه ی خبرنگاری است.

حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده با بیان اینکه امانتداری در ثبت رویدادها ، تأثیر بسزایی در شناخت و آگاهی انسانها می تواند داشته باشد تصریح کرد: از آنجایی که بخشی از قضاوت آیندگان برگرفته از همین وقایعی است که توسط خبرنگاران و مورخان ثبت شده است، لذا امانتداری عامل بسیار مهمی است که می تواند در بصیرت افزایی مردم نقش داشته باشد.

وی خاطرنشان ساخت: در عصر حاضر که دستگاه های ارتباطی گسترش یافته و تبادل اخبار و اطلاعات بصورت لحظه ای انجام می شود، خبرنگاری یک هنر و درعین حال یک فن است؛ هنر از آن نظر که چه سوژه ای و چگونه انتخاب کند و شکارچی لحظه های حساس و سرنوشت ساز باشد و فن از آن جهت که در سرعت انتقال و اغناء مخاطب تخصص خود را بکار گیرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در پایان از زحمات و تلاش های طاقت فرسای کلیه خبرنگاران محترم این دو شهرستان که با همت تحسین برانگیزی به ایفای این رسالت مهم پرداخته تقدیر و تشکر نموده و برای آنان توفیق و سرافرازی را از خداوند منان خواستار شد.