کد خبر: 30399تاریخ انتشار : 2:44:11 - یکشنبه 9 آگوست 2015

خبرنگاران با ثبت وقايع، مسير تاريخ و مسائل پيرامون آن را براي آيندگان مشخص کرده اند

رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت گفت: خبرنگاران با ثبت وقايع، مسير تاريخ و مسائل پيرامون آن را براي آيندگان مشخص کرده اند. به گزارش بهجت نیوز به نقل از روابط عمومی اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده 17 مرداد 94 به مناسبت روز خبرنگار طی گفتگویی اظهار داشت: […]

رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت گفت: خبرنگاران با ثبت وقايع، مسير تاريخ و مسائل پيرامون آن را براي آيندگان مشخص کرده اند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از روابط عمومی اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده 17 مرداد 94 به مناسبت روز خبرنگار طی گفتگویی اظهار داشت: فقدان خبرنگار محمود صارمي، شهيد گرانقدري که به معناي واقعي مصداق آيه «ن وَ القَلَم وَ مَا يَسطرون» بود بهانه اي شد تا 17 مرداد براي گراميداشت تلاش خبرنگاران، روز خبرنگار ناميده شود.

وی ضمن تبريک اين روز به جامعه خبري، افزود: خبرنگاران رسالتِ خطيري بر عهده دارند و حرفه خبرنگاري، ابزار و اهرمي مؤثر، براي پيشبرد منافع دست ‏اندرکاران رسانه‏ هاست.

رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت تصریح کرد: ارتباط دائم خبرنگاران با همه اقشار و طبقات جامعه و نيز، زير نظر داشتن فعاليت‌هاي مختلف به منظور انعكاس درست و دقيق رويدادها اقتضا مي‏‌كند كه یک خبرنگار، دقت، صراحت و صداقت را به ‌عنوان مشخصه‏‌هاي يك خبرنگار موفق به همراه داشته باشد و از سوء استفاده و يا بي‏‌توجهي نسبت به اين حرفه پر اهميت اجتناب ورزد.

این کارشناس دینی اذعان داشت: حرفه خبرنگاري در طول تاريخ بسيار مهم بوده است. زيرا بخش اعظم ثبت وقايع در تاريخ گذشته، ثمره تلاش و اطلاع رساني خبرنگاران، متناسب با شرايط آن زمان بوده است و اين قشر از جامعه بوده اند که با ثبت وقايع، مسير تاريخ و مسائل پيرامون آن را براي آيندگان مشخص کرده اند.

امام جمعه موقت شهرستان شفت ادامه داد: درعصر کنوني که به عنوان عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات نامگذاري شده ، خبرنگاري از اهميت ويژه اي برخوردار است. زيرا يکي از عوامل تأثيرگذار براي اطلاع رساني و تبادل اطلاعات، همين حرفه ی خبرنگاري است.

حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده با بيان اينکه امانتداري در ثبت رویدادها ، تأثير بسزايي در شناخت و آگاهي انسانها مي تواند داشته باشد تصريح کرد: از آنجايي که بخشي از قضاوت آيندگان برگرفته از همين وقايعي است که توسط خبرنگاران و مورخان ثبت شده است، لذا امانتداري عامل بسيار مهمي است که مي تواند در بصيرت افزايي مردم نقش داشته باشد.

وی خاطرنشان ساخت: در عصر حاضر که دستگاه هاي ارتباطي گسترش يافته و تبادل اخبار و اطلاعات بصورت لحظه اي انجام مي شود، خبرنگاري يک هنر و درعين حال يک فن است؛ هنر از آن نظر که چه سوژه اي و چگونه انتخاب کند و شکارچي لحظه هاي حساس و سرنوشت ساز باشد و فن از آن جهت که در سرعت انتقال و اغناء مخاطب تخصص خود را بکار گيرد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت در پایان از زحمات و تلاش های طاقت فرسای کلیه خبرنگاران محترم این دو شهرستان که با همت تحسین برانگیزی به ایفای این رسالت مهم پرداخته تقدير و تشکر نموده و براي آنان توفيق و سرافرازي را از خداوند منان خواستار شد.