کد خبر: 30388تاریخ انتشار : 14:58:19 - شنبه 8 آگوست 2015

مردمان این دیار به شما خبرنگاران افتخار می کنند

وقتی فردی با فرد دیگر در لحظه اول سلام و احوالپرسی می کند جمله ” چه خبر ” جز اولین جملات در محاوره همه هست. خبر ، همان چیزی که همه بدنبال کسب آن هستند. در دنیای مدرن امروز می توان گفت خبر و اطلاع رسانی از ارکان اصلی حیات انسانی است و سرتاسر این […]

وقتی فردی با فرد دیگر در لحظه اول سلام و احوالپرسی می کند جمله ” چه خبر ” جز اولین جملات در محاوره همه هست.

خبر ، همان چیزی که همه بدنبال کسب آن هستند. در دنیای مدرن امروز می توان گفت خبر و اطلاع رسانی از ارکان اصلی حیات انسانی است و سرتاسر این دنیا همه می خواهند با آگاهی و اطلاعات بیشتر در مسیر درست زندگی گام بردارند.

آخرین سفیر الهی حضرت محمد مصطفی (ص ) با پیام آوری حق از طرف خداوند به حیث راهنمای بشریت تعیین شد و توانست جامعه پر از ظلم و بی عدالتی را مبدل به جامعه‌ای سالم و عدالت محور سازد.

حال با این توصیف خبر توسط خبرنگاران به نظر جامعه می رسد و آنان نیز با تأسی از اسلام ناب محمدی و تلاش در جهت آگاهی و اطلاع رسانی به مردم ، عدالت محوری را پیشه نمودند تا با قلم خود مشکلات و کاستی های جامعه را به نظر خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی برسانند تا آنان نیز با دقت و هوشیاری بیشتر بتوانند با تصمیم گیری به موقع مسیر درست را انتخاب نمایند.

در هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

هفدهم مرداد روز خبرنگار بهانه ای است تا از خبرنگارانی که با سلاح قلم در زمینه ی اطلاع رسانی به مردم ، فعّالیّت دارند ، تقدیر به عمل آوریم.

خبرنگارانی با همه مشکلاتی که در پیش رو دارند و با تمام سختی ها در جهت آگاهی رساندن به مردم تلاش می کنند.

خبرنگارانی که با توجه یه مسایل مادی پیش رو خود دست از کار نکشیده و پا به پای این ملت در همه عرصه ها حضوری فعال و نقشی پر رنگ داشته اند ، اما بعضی وقت ها از یاد آنان غافل هستیم.

خبرنگارانی که در جهت تهیه خبر و گزارش ، بدون هیچ چشم داشتی با عشق و علاقه به این حرفه مشغولند و جان خود را در این راه پرخطر گذاشته اند ، باید قدردان زحمات این قشر زحمتکش و پرتلاش باشیم.

مردمان دیار زحمتکش و دین دار فومن به فرهیختگان بزرگی همچون حضرت آیت الله الظمی بهجت فومنی (ره) حضرت آیت الله حاج ابوالقاسم اریب فومنی (ره) ، کیومرث صابری فومنی ، شیون فومنی و همه کسانی که نام فومن را در جای جای این دنیا به سر زبان ها آورده افتخار می کند و همچنین به شما خبرنگاران فهیم ، بی ادعا و زحمتکش این شهر ، باید از صمیم قلب یک خسته نباشید جانانه و یک خداقوت به شما عزیزان گفت ، جا دارد از تلاش همه خبرنگاران شهرمان فومن که با قلم خود به پیشرفت این شهر یاری می رسانند تقدیر به عمل آورد.

الیاس قربانی پور

روابط عمومی شهرداری فومن