کد خبر: 30376تاریخ انتشار : 14:15:57 - شنبه 8 آگوست 2015

مسجد تاریخی قنبر آباد ماسوله مرمت خواهد شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از مرمت مسجد تاریخی قنبر آباد که دست کم به دوره زندیه تعلق دارد خبر داد. به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایلنا ؛ رضا علیزاده امروز در سفر به شهرک ماسوله، از 3 پروژه در دست مرمت مسجد قنبرآباد، بقعه امامزاده عین علی و خانه […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از مرمت مسجد تاریخی قنبر آباد که دست کم به دوره زندیه تعلق دارد خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایلنا ؛ رضا علیزاده امروز در سفر به شهرک ماسوله، از 3 پروژه در دست مرمت مسجد قنبرآباد، بقعه امامزاده عین علی و خانه موزه شوکتی بازدید کرد.

وی با بیان اینکه فاز اول هر 3 پروژه به اتمام رسیده است، اظهار کرد: مسجد قنبر آباد که در بررسیهای تاریخی دست کم به دوره زندیه تعلق دارد و از لحاظ نوع معماری و سابقه تاریخی ارزشمند و بی‌نظیر است مورد مرمت ضلع جنوبی قرار گرفت.

علیزاده اضافه کرد: پوشش سقف، جداره‌ها و دیوارهای خشتی بقعه امامزاده عین علی که حریم منظر فرهنگی ماسوله قرار دارد نیز مرمت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به فعالیتهای صورت گرفته در خانه شوکتی واقع در محله خانه بر ماسوله اشاره کرد و گفت: خانه موزه شوکتی به عنوان خانه الگویی تاریخی این شهرک همواره پذیرای مسافران و گردشگران است.