کد خبر: 30338تاریخ انتشار : 14:01:20 - شنبه 8 آگوست 2015

با هتل سه ستاره آرام شهرستان فومن بیشتر آشنا شوید

در عصر حاضر که گردشگری بعنوان یک صنعت پربازده مطرح می باشد،هتل ها میتوانند سهم زیادی را در ایجاد ظرفیت های گردشگری و جذب توریسم ایجاد کنند. به گزارش بهجت نیوز ؛ هتل آرام ماکلوان شهرستان فومن بعنوان اولین هتل سه ستاره این شهرستان که به دست سرمایه گذار بومی در سال 91 در شهر […]

در عصر حاضر که گردشگری بعنوان یک صنعت پربازده مطرح می باشد،هتل ها میتوانند سهم زیادی را در ایجاد ظرفیت های گردشگری و جذب توریسم ایجاد کنند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ هتل آرام ماکلوان شهرستان فومن بعنوان اولین هتل سه ستاره این شهرستان که به دست سرمایه گذار بومی در سال 91 در شهر ماکلوان بنا شد توانسته بار قابل توجهی از گردشگری فومن را به دوش بکشد.دانش مهمانداری و ایجاد ارتباط با آژانس های مسافرتی و… از نبوغ یک هتل دار و مدیر هتل می باشد که عامل موفقیت سرمایه گذار و برآورده شدن اهداف هتل و کارکنان آن خواهد شد.هتل داری امروزه بعنوان یک دانش در دانشگاه های گردشگری تدریس میشود که این مورد نشانگر اهمیت وافر صنعت توریست و گردشگر می باشد.

هتل آرام ماکلوان نیز در راستا پیشرفت و موفقیت خود که موجب تعالی گردشگری شهرستان میشود،توسط خانم مهرناز فدایی که تحصیلات دانشگاهی مرتبط با گردشگری دارد اداره میشود و در طی چند ماه حضور خود در جایگاه مدیریت هتل توانسته آمار قابل توجه و مثبتی از نظرسنجی بعمل آمده از نحوه مهمانداری میهمانداران و پذیرایی رستوران و اسکان مهمانان در اتاق های هتل از خود برجای بگذارد.

هتل ها دارای ضوابط و قواعد خاص و مدونی هستند که این وجه تمایز موجب برتری آنها با دیگر واحد های اقامتی شده است و هتل آرام نیز بعنوان یک هتل سه ستاره تاپ با داشتن مدیر متخصص و با سابقه در امر گردشگری به مسافران غرب گیلان خدمات گردشگری ارزنده ای را ایفا داشته است.

فدایی در گفتگو با ما با بیان اینکه دارای مدرک کارشناسی ارشد جغرافیا توریسم می باشد اظهار کرد: هتل آرام با وجود 21 سوییت در شبانه روز ظرفیت پذیرایی از 80 گردشگر را دارد.

مدیر هتل آرام ماکلوان با اشاره به ظرفیت پذیرایی 150 نفری ستوران این هتل افزود: رستوران پذیرایی هتل آرام فومن با محیط و چشم اندازی زیبا آماده پذیرایی از مجالس و همایش ها می باشد.

وی با یادآوری اینکه از تمام دنیا برای اسکان مهمان هتل آرام ماکلوان بوده اند متذکر شد: مهمانان خارجی بیشتر از کشور های ایتالیا،فرانسه،آلمان و حاشیه دریا خزر … مهمان ما هستند.

فدایی قیمت های اتاق های دوتخته را 198 هزار تومان،سه تخته 272هزار تومان، 4 تخته 346 هزار تومان، 5 تخته 400 هزار تومان و 6 تخته را 440 هزار تومان بیان کرد و یادآورشد: قیمت های اتاق ها در پیک ورود گردشگر دارای 20 الی 30 درصد تخفیف می باشد و مهمانان هتل برای وعده های غذایی میتوانند از رستوران بلند مرتبه و دارای چشم اندازه زیبا هتل استفاده نمایند.

فدایی با تصریح براینکه هتل های سه ستاره دارای سه درجه کیفی A,B و Top هستند خاطرنشان کرد: هتل آرام ماکلوان دارای درجه کیفی Top و بهترین نوع کیفیت در هتل های سه ستاره است.

مدیر هتل آرام با تاکید براینکه هتل های Top سه ستاره تمامی استاندارد های یک هتل سه ستاره را دارند یادآورشد:اهداف سرمایه گذار و مالک و بنده بعنوان مدیر هتل جلب حداکثری رضایت مهمانان می باشد.

کارشناس ارشد برنامه ریزی توریست با اشاره به نحوه کسب ستاره در هتل ها افزود: مساحت هتل،تعداد اتاق ها،سرویس دهی رفاهی و تفریحی و وجود امکانات ادارای و ورزشی و خدماتی موجب اختصاص ستاره به هتل ها میشود.

مهرناز فدایی با اشاره به علاقه مردم دنیا به غذاهای محلی گیلان گفت: مهمانان در رستوران های گیلان مشتاق میل کردن غذاهای محلی این استان هستند که در رستوران های استان گیلان غذاهای محلی کمتر به چشم میخورد.

فدایی با تصریح براینکه گیلان دارای بیش از 100 نوع غذا محلی است متذکر شد: پیشینه و فرهنگ گیلان،بعنوان شناسنامه و وجهه برتری آن محسوب میشود که باید توجه ویژه ای به این موضوع شود.

مدیر هتل آرام ماکلوان وظیفه خود را جلب رضایت مهمانان و ایجاد اوقات خوش و آرام برای آنها بیان کرد و افزود: مدیر باید مهمانان را همانند خانواده خود ببیند و هم صحبتی با آنها که از روش های مهمان داری می باشد را فراموش نکند.

این مدیر از ایجاد 10 نفر شغل مستقیم و 50 شغل غیر مستقیم در هتل آرام فومن خبرداد و یادآورشد: مهمان داری و مشتری مداری مهمترین هدف ما می باشد و نگه داشتن حرمت آنها از وظایف جدایی نا پذیر ماست.

فدایی با تاکید براینکه خوش رویی و مهمان نوازی و اخلاق را برای مهمان هتل سرلوحه کار خود قرار داده ایم گفت: هتل آرام ماکلوان محیطی آرام و خانه ای دلنشین برای گردشگران است.

مهرناز فدایی ایجاد ارتباط با شرکت های مسافربری و واحد های تفریحی و اقامتی کشور را در راستا اهداف هتل داری مهم برشمرد و ادامه داد:پس از حضور بعنوان مدیر هتل آرام ماکلوان،ارتباط احسن با شرکت های مسافربری و واحدهای تفریحی توریستی کشور و استان برقرار نموده ایم.

مدیر هتل آرام ماکلوان پرسنل این هتل را یک خانواده بیان کرد و یادآورشد: گردشگرانی که این هتل آرام را برای اقامت انتخاب میکنند،مهمان خانواده هتل آرام خواهند بود که حفظ حرمت مهمان را برای خود مهمترین اصل میدانند.

وی با بیان اینکه هتل آرام ماکلوان دارای امکان رزرو اینترنتی سوییت به آدرس اینترنتی www.hotelaram.ir می باشد افزود: طرح های بسیار جذابی برای جذب گردشگر داریم که نیازمند همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و گردشگری میباشیم تا در انجام مراحل اداری فرصت سوزی و اتلاف زمان رخ ندهد.

فدایی اهداف خود را در مشتری مداری و ایجاد خاطرات به یادماندنی از سفر برای گردشگران توصیف کرد و گفت: شهرستان فومن از نظر گردشگری ظرفیت بالایی دارد که یاری مجدانه مسئولین و سرمایه گذاری سرمایه گذاران و همبستگی بین واحد های گردشگری رمز موفقیت در پیشرفت صنعت توریسم در منقطه است.

این مدیر هتل با بیان اینکه آقای محمدی بعنوان سرمایه گذار در راه اندازی هتل سه ستاره آرام بسیار تلاش کرده اند متذکرشد:زنده ماندن صنعت توریست و حفظ سرمایه سرمایه گذاران نیازمندحمایت همه جانبه مسئولان است.

وی با ابراز گله مندی از طولانی بودن زمان اجرای مراحل بوروکراسی اداری و نامه نگاری در بعضی از ادارات شهرستان و استان افزود: بسیاری از اوقات بنده برای انجام مراحل اداری تلف میشود که این امر برای واحد های اقامتی دیگر نیز مستثنا نیست و باعث ایجاد اخلال در روند مهمان داری و هتل داری خواهد شد.

مدیر هتل آرام ماکلوان با بیان اینکه اگر مسئولین با سازوکار مناسب پشتیبان سرمایه گذاران بخش خصوصی در صنعت توریسم در غرب و کل استان گیلان باشند این صنعت بسیار موفقتر از پیش عمل خواهد نمود خاطرنشان کرد: واحد های اقامتی استان باید یکدیگر را یک مجموعه واحد بپندارند و به شما احیا سنت های بومی و محلی حرکت نمایند.

مهرناز فدایی اجرا و برگزاری مراسمات و جشنواره های محلی استان را برای جذب توریسم های خارجی و داخلی بسیار مهم بیان کرد و گفت: برگزاری جشن های محلی هزاران گردشگر را همه ساله در محل های برگزاری به سوی خود می‌کشاند.

وی غرب گیلان را دارای رسومات و فرهنگ ها و مناطق منحصر به فردی برای برگزاری مراسمات بومی و محلی برشمرد و افزود:گردشگری شهرستان فومن فقط در ماسوله و قلعه رودخان خلاص نشده است و تمامی نقاط شهرستان دارای ظرفیت بالای گردشگر پذیری است.

فدایی خواستار حفظ بناهای تاریخی شهرستان فومن و جلوگیری از ورود گردشگران مضاف بر ظرفیت این مکان ها برای جلوگیری از تخریب زود هنگام آثار باستانی شهرستان شد و تصریح کرد: ورود و حضور بیش از اندازه گردشگر در یک بازه زمانی مشخص در محل های باستانی و تاریخی موجب کاهش عمر مکان های تاریخی خواهد شد.

مدیر هتل آرام با بیان اینکه اگر گردشگری شهرستان فومن را در یک یا دونقطه از آن خلاصه کنیم موجب رکود دیگر مناطق زیبا و بکر شهرستان میشویم خاطرنشان کرد: گردشگران باید از تمامی ظرفیت و امکانات و مناطق زیبا و منحصر به فرد توریستی شهرستان بهره مند شود.

مهرناز فدایی با تصریح براینکه گیلان و فومن همه ساله پذیرای گردشگران میلیونی هستند یادآورشد: گیلان باید به مسئله توریست و گردشگری دید صنعتی و فرصت ساز داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه پیشگامان صنعت توریست در دنیا از تمامی ظرفیت های خود استفاده میکنند و در پی افزایش آن هستند تاکید کرد: حفظ آثار فرهنگی و تاریخی از مهم ترین اقدامات است که در استان گیلان کاملا به آن پرداخته نمیشود.

وی شهرهای ماکلوان و ماسوله را زیبا و گردشگر پذیر خواند و ادامه داد: این مناطق نیاز به ایجاد مکان های پذیرایی و اقامتی بیشتر و بهتری دارد و ما نیز در طرح های گردشگری خود به دنبال تبدیل نقاط بکر ماکلوان به فرصت گردشگری هستیم.

فدایی ورود گردشگر را موجب بالندگی قدرت اقتصادی منطقه دانست و خاطرنشان کرد: ماکلوان با استفاده از ظرفیت ها و پذیرایی مناسب از گردشگران پله های توسعه را به سرعت طی میکند.

مدیر هتل آرام ماکلوان با بیان اینکه مهمانان هتل آرام میتوانند از امکانات کارتینک،موتورچهارچرخ،باغ پرندگان ،سورتمه و… استفاده کنند یادآورشد: برای توسعه گردشگری شهرستان فومن تمام تلاش و ظرفیت خود را به کار خواهیم گرفت.

مهرناز فدایی با تاکید براینکه پیشرفت چهارسو گیلان موجب پیشرفت تمام گیلان خواهد شد متذکر شد: غذاهای محلی گیلان ثبت جهانی هستند این موفقیت نشانگر وجود فرهنگ غنی در استان می باشد.

وی با اشاره به وجود بیش از 100 نوع غذا محلی در فرهنگ و سفره غذایی گیلان گفت: متاسفانه از این تعداد فقط پنج نوع غذا در اختیار مهمانان استان گیلان در رستوران ها قرار میگیرد که باید این غذاها مورد حمایت و نظر واحد های پذیرایی و مردم با فرهنگ گیلان باشد.

هتل آرام فومن (1) هتل آرام فومن (2) هتل آرام فومن (3) هتل آرام فومن (4) هتل آرام فومن (5) هتل آرام فومن (6) هتل آرام فومن (7) هتل آرام فومن (8) هتل آرام فومن (9) هتل آرام فومن (10) هتل آرام فومن (11) هتل آرام فومن (12)

  1. هزینه هتل زیاد است ، لطفا خانم فدایی تجدید نظرنمایید!؟

  2. نام شما گفت:

    هزینه هتل زیاد نیست بلکه نجومی است از بعضی از هتلهای 4 ستاره تهران هم که خدمات خیلی بهتری میدهند هم بالاتر است

  3. cyrus tale گفت:

    سلام لازمه دقت کنیم چه اشخاصی با چه تجربه وتحصیلاتی نظر میدهند .قیمت های ذکر شده حتما از اتحادیه هتلداران پیروی میکند .ومنطبق با استاندارد لازمه میباشد .پس خواهش میکنم دوستانی که بدون منطق نظر میدهند نظر ندهند .بله برای اشخاص بومی شاید گران باشد .ولی هتل سه ستاره محل ورود مهمانان خاص خود میباشد .این مبالغ تازه برای گردشگران المانی وفرانسوی بسیار کم و بی اهمیت میباشد.وهر ارزی که پرداخت میشود .درمرحله اول باید این طور فکر کرد این ارز خارجی وارد کشور من شده حالا توسط این هتل با مدیریت درست سرکار خانم فدایی .