کد خبر: 30082تاریخ انتشار : 13:02:09 - دوشنبه 3 آگوست 2015

“دبه دولت” کار دست هفته نامه 9دی داد!

انتقاد از رویه دولت در مساله هسته ای بار دیگر باعث توقیف هفته نامه 9 دی شد؛ این بار اما معلوم نیست که آیا این توقیف کوتاه مدت خواهد بود یا خیر؟! به نقل از سایت انقلاب نیوز،حسن کامران ، عضو هیأت نظارت بر مطبوعات اعلام داشت: هفته‌نامه « ۹دی» به دلیل رعایت نکردن مصوبه […]

انتقاد از رویه دولت در مساله هسته ای بار دیگر باعث توقیف هفته نامه 9 دی شد؛ این بار اما معلوم نیست که آیا این توقیف کوتاه مدت خواهد بود یا خیر؟!

به نقل از سایت انقلاب نیوز،حسن کامران ، عضو هیأت نظارت بر مطبوعات اعلام داشت: هفته‌نامه « ۹دی» به دلیل رعایت نکردن مصوبه شوای عالی امنیت ملی درباره مسائل هسته‌ای توقیف شد.

وی که با فارس گفتگو کرده بود با اشاره به این که هفته‌نامه 9 دی با اکثریت آرای هیئت نظارت بر مطبوعات توقیف شد، گفت: این نشریه به دلیل رعایت نکردن مصوبه شوای عالی امنیت ملی درباره مسائل هسته‌ای توقیف شد.

گفتنی است این هفته نامه در واپسین روزهای سال 92 نیز بار دیگر توقیف شد که دلیل آن هم انتشار مطالب انتقادی نسبت به سیاست‌‌های هسته‌ای، فرهنگی و اقتصادی دولت یازدهم بود.

در همان زمان حمید رسایی، مدیر مسئول این نشریه در واکنش به توقیف 9 دی در سایت خود نوشت: «هفته‌نامه 9 دی که برخلاف روزنامه‌‌های حامی دولت مانند روزنامه بهار در شب عید غدیر ولایت و امامت ائمه اطهار را زیر سوال

نبرده بود، مانند روزنامه آسمان حکم الهی قصاص را غیرانسانی نخوانده بود، مانند روزنامه قانون احکام بانوان را تبعیض جنسیتی ندانسته بود و مانند چشم‌انداز ایران به حضرت زهرا(س) توهین نکرده بود، تنها و تنها به دلیل انتقاد از

سیاست‌‌های دولت حسن روحانی توقیف شد. وزارت ارشاد دولت یازدهم نه تنها با این نشریات توهین‌‌کننده برخوردی نکرد بلکه از برخورد دستگاه قضایی با این هتاکان انتقاد شدید کرد.»