کد خبر: 29900تاریخ انتشار : 18:12:40 - جمعه 31 جولای 2015

آتش جنگ‌های منطقه دامن اردوغان و کشورش را خواهد گرفت

امام جمعه فومن بر ضرورت توجه تیم مذاکره کننده در رعایت خطوط قرمز انقلاب اسلامی در بررسی متن توافق هسته‌ای تاکید کرد. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت‌الاسلام محمدحسین صفوی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه خداشناسی در واقع زمینه شناخت نبی اسلام است، اظهار کرد: شناخت نبی اسلام زمینه شناخت […]

امام جمعه فومن بر ضرورت توجه تیم مذاکره کننده در رعایت خطوط قرمز انقلاب اسلامی در بررسی متن توافق هسته‌ای تاکید کرد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت‌الاسلام محمدحسین صفوی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه خداشناسی در واقع زمینه شناخت نبی اسلام است، اظهار کرد: شناخت نبی اسلام زمینه شناخت اهل بیت است و هر کس حجت خدا را نشناسد به سمت جاهلیت سوق پیدا خواهد کرد.

امام جمعه فومن بهترین مرگ را مرگ با ایمان قلبی به حجت خدا دانست و افزود: خداوند قلب انسان با ایمان را نورانی و از گناه دور می‌کند.

وی با بیان اینکه خفتگان را نمی‌شود از خواب غفلت بیدار کرد، گفت: معرفت به‌حق، معرفت به کمال انسانیت را بیشتر می‌کند.

صفوی کمال انسانیت را در دوری از رذالت و کج‌اندیشی و معصیت دانست و ادامه داد: دوری از گناه چهره و ذات انسان را تطهیر می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه منافقان بسیاری از فرهیختگان و علما ما را به شهادت و خاک و خون کشیدند، افزود: منافقان به زباله‌دان تاریخ پیوسته‌اند.

خطیب جمعه فومن به تلاش تیم مذاکره کننده ایرانی اشاره کرد و افزود: تیم مذاکره کننده باید در برجام و متن توافق بسیار توجه داشته باشد تا تمام خطوط قرمز انقلاب حفظ شود.

وی خواستار بررسی متن توافق هسته‌ای توسط مجلس و قوه مقننه شد و خاطرنشان کرد: ورود سرمایه‌گذاران خارجی نشانه ضعف اقتصادی و ضرر آنها از دوری تجارت با ایران در زمان تحریم‌هاست.

صفوی با بیان اینکه آل‌سعود شبانه‌روز بر سر مسلمانان یمن آتش می‌ریزند و از آتش‌بس عدول می‌کنند، اضافه کرد: آتش جنگ‌های منطقه دامن اردوغان را خواهد گرفت.

وی با تصریح براینکه کشور ترکیه مردم بسیار خوب و متدینی دارد، گفت: مردم ترکیه باید رئیس جمهور خود را بازخواست کنند.

امام جمعه فومن خواستار بیداری و وحدت کشورهای اسلامی در منطقه شد و گفت: جوانان نخبه و متدین و بسیجی از برکات انقلاب هستند.

وی در پایان ساخت مصلای فومن را نیازمند یاری خیران دانست./عرفان منصوریان