کد خبر: 29895تاریخ انتشار : 19:58:03 - پنجشنبه 30 جولای 2015

میزان زکات فطره و کفاره نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن گفت: بیش از ۶۰ میلیون ریال زکات فطره در این شهرستان جمع آوری شده است. حسین جهانگیری، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با اشاره به ایجاد پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره در سطح شهرستان فومن، اظهار کرد: این پایگاه‌ها در میادین شهر، مساجد و […]

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن گفت: بیش از ۶۰ میلیون ریال زکات فطره در این شهرستان جمع آوری شده است.

حسین جهانگیری، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با اشاره به ایجاد پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره در سطح شهرستان فومن، اظهار کرد: این پایگاه‌ها در میادین شهر، مساجد و محل اقامه نماز عید فطر برپا شده بود.

وی با بیان اینکه شش میلیون و 250 هزار تومان زکات فطره در این شهرستان جمع آوری شد، افزود: ۵۱۹ هزار تومان سهم سادات و ۶۲هزار تومان کفاره غیر عمد هم در این شهرستان جمع آوری شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن با بیان اینکه میزان زکات فطره و نیز کفاره روزه جمع‌آوری شده امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت: زکات فطره دریافت شده بین نیازمندان محله‌های مورد نظر با نظارت ائمه جمعه، هیئت امنای مساجد و معتمدان توزیع می‌شود.

جهانگیری با بیان اینکه مساجد پایگاه اصلی فعالیت‌های سیاسی، عبادی، اجتماعی و .. است، تصریح کرد: طرح مسجد محوری جز برنامه‌های اصلی کمیته امداد در راستای هدفمند کردن کمک‌های مردمی است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده جامع و کامل از فضای معنوی مسجد به عنوان کانون اجتماعات مردمی در راستای خودکفایی مستمندان در دستور کار کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن قرار دارد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن اظهار کرد: کمک‌های مردمی نباید مختص ماه رمضان باشد، و کمک و مساعدت خیرین و مردم نوع‌دوست فومنی در تمامی ایام سال باید تداوم داشته باشد.

جهانگیری افزود: به فرموده امام علی(علیه‌السلام) «بخشش و مصرف مال در راه خدا و ادای وظایف از آثار و نتایج جود است».