کد خبر: 29796تاریخ انتشار : ۱۸:۵۳:۴۴ - چهارشنبه ۷ مرد ۱۳۹۴

شهدای ما حتما رجعت کرده و به امام زمان خویش لبیک می گویند

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان به همراه جمعی از مسئولین معاونت های سپاه قدس و فرماندهی سپاه ناحیه فومن با حضور در منزل شهیدان پیش بین ؛ از مادر و خانواده این شهیدان گرانقدر دیدار نمودند. به گزارش بهجت نیوز ؛ سردار عبدالله پور عیادت از خانواده شهید را یک رزق الهی […]

سردار عبدالله پور گیلان (3)

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان به همراه جمعی از مسئولین معاونت های سپاه قدس و فرماندهی سپاه ناحیه فومن با حضور در منزل شهیدان پیش بین ؛ از مادر و خانواده این شهیدان گرانقدر دیدار نمودند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ سردار عبدالله پور عیادت از خانواده شهید را یک رزق الهی دانست و گفت : ما خدا را شاکریم که توفیق زیارت پدران ، مادران و خانواده شهیدان نصیب ما می گردد ؛ وی خطاب به مسئولین شهرستان گفت : سعی کنید از این رزق الهی بی بهره نمانید.

فرمانده سپاه قدس گیلان در ادامه افزود : شهدای ما شهدای آخرالزمانی هستند و حتما رجعت کرده و به امام زمان خویش لبیک می گویند.

در ادامه برادر شهید پیش بین سجایای اخلاقی شهیدان اسماعیل و مرتضی را بیان نمود و با انتقاد از ادارات شهرستان گفت: سپاه ناحیه فومن و بنیاد شهید شهرستان هستند که یادی از خانواده شهید می کنند ؛ اگر این ۲ نهاد پیش قدم نباشند کسی یادی از خانواده شهدا نمی کنند ! . وی تاکید نمود ؛ توجه و عیادت از خانواده شهدا باید بیش از پیش مد نظر مسئولین قرار گیرد زیرا ما هر چه داریم از شهداست .

شهید اسماعیل پیش بین در بیست‌ وچهارم‌ اردیبهشت‌ ۱۳۶۲ در منطقه‌ عملیاتی‌ فکه‌، به‌ همراه‌ دوست‌ دیرینه‌اش‌،شهید میرعیسی‌ محب‌احمدی‌ به‌ شهادت‌ رسید و آسمانی‌ شد. شهید پیش‌ بین‌، شخصی‌ متدین‌، صمیمی‌، صدیق‌ و از نظر اخلاقی‌ بی‌نظیر و بسیار عالی‌ بود. به‌ نماز توجه‌ خاصی‌ داشت‌ و به‌مناجات‌ و نیایش‌ علاقه‌مند بود. به‌ شهادت‌ عشق‌ می‌ورزید و در روزهای‌ آخر زندگی‌، مشتاقانه‌منتظر شهادت‌ بود. برادر شهید اسماعیل پیش بین در این دیدار گفت : شهید میرعیسی‌ محب‌ احمدی‌ از دوستان‌ صمیمی‌ او بود بود این‌ دو مدتها با هم‌ در میادین‌ نبرد با هم بودند و بزرگ‌ترین‌ آرزوی‌شان‌ این‌ بود که‌ با هم‌ به‌ شهادت‌ برسند و اینطور هم‌ شد.

شهید مرتضی پیش دوم‌ آذر ۱۳۶۶ در منطقه‌ی‌ ماووت‌ عراق‌ بر اثر اصابت‌ ترکش‌ خمپاره‌ به‌ سر، به‌ مقام‌ والای‌ شهادت ‌دست‌ یافت‌ و به‌ گلگون‌ کفنان‌ تاریخ‌ پیوست‌. برادر این شهید با بیان خاطره ای از این شهید گرانقدر گفت: «وی‌ در دوران‌ راهنمایی‌ می‌خواست‌، تحصیل‌ را رها کند و به‌ جبهه‌ برود، ولی‌ بعلت‌ سن‌ و سال‌ کم‌ او، خانواده‌ مانع‌ از این‌ کار می‌شوند. یک‌ شب‌ برادر شهیدش‌ اسماعیل‌ را درخواب‌ می‌بیند که‌ به‌ او می‌گوید: من‌ که‌ وظیفه‌ام‌ را انجام‌ دادم‌ تو چرا در خوابی‌، بیدار شو، دشمن ‌دارد می‌آید».

سردار عبدالله پور گیلان (1) سردار عبدالله پور گیلان (2) سردار عبدالله پور گیلان (4) سردار عبدالله پور گیلان (5)