کد خبر: 29796تاریخ انتشار : 18:53:44 - چهار شنبه 29 جولای 2015

شهدای ما حتما رجعت کرده و به امام زمان خویش لبیک می گویند

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان به همراه جمعی از مسئولین معاونت های سپاه قدس و فرماندهی سپاه ناحیه فومن با حضور در منزل شهیدان پیش بین ؛ از مادر و خانواده این شهیدان گرانقدر دیدار نمودند. به گزارش بهجت نیوز ؛ سردار عبدالله پور عیادت از خانواده شهید را یک رزق الهی […]

سردار عبدالله پور گیلان (3)

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان به همراه جمعی از مسئولین معاونت های سپاه قدس و فرماندهی سپاه ناحیه فومن با حضور در منزل شهیدان پیش بین ؛ از مادر و خانواده این شهیدان گرانقدر دیدار نمودند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ سردار عبدالله پور عیادت از خانواده شهید را یک رزق الهی دانست و گفت : ما خدا را شاکریم که توفیق زیارت پدران ، مادران و خانواده شهیدان نصیب ما می گردد ؛ وی خطاب به مسئولین شهرستان گفت : سعی کنید از این رزق الهی بی بهره نمانید.

فرمانده سپاه قدس گیلان در ادامه افزود : شهدای ما شهدای آخرالزمانی هستند و حتما رجعت کرده و به امام زمان خویش لبیک می گویند.

در ادامه برادر شهید پیش بین سجایای اخلاقی شهیدان اسماعیل و مرتضی را بیان نمود و با انتقاد از ادارات شهرستان گفت: سپاه ناحیه فومن و بنیاد شهید شهرستان هستند که یادی از خانواده شهید می کنند ؛ اگر این 2 نهاد پیش قدم نباشند کسی یادی از خانواده شهدا نمی کنند ! . وی تاکید نمود ؛ توجه و عیادت از خانواده شهدا باید بیش از پیش مد نظر مسئولین قرار گیرد زیرا ما هر چه داریم از شهداست .

شهید اسماعیل پیش بین در بيست‌ وچهارم‌ ارديبهشت‌ 1362 در منطقه‌ عملياتي‌ فكه‌، به‌ همراه‌ دوست‌ ديرينه‌اش‌،شهيد ميرعيسي‌ محب‌احمدي‌ به‌ شهادت‌ رسيد و آسماني‌ شد. شهيد پيش‌ بين‌، شخصي‌ متدين‌، صميمي‌، صديق‌ و از نظر اخلاقي‌ بي‌نظير و بسيار عالي‌ بود. به‌ نماز توجه‌ خاصي‌ داشت‌ و به‌مناجات‌ و نيايش‌ علاقه‌مند بود. به‌ شهادت‌ عشق‌ مي‌ورزيد و در روزهاي‌ آخر زندگي‌، مشتاقانه‌منتظر شهادت‌ بود. برادر شهید اسماعیل پیش بین در این دیدار گفت : شهيد ميرعيسي‌ محب‌ احمدي‌ از دوستان‌ صميمي‌ او بود بود اين‌ دو مدتها با هم‌ در ميادين‌ نبرد با هم بودند و بزرگ‌ترين‌ آرزوي‌شان‌ اين‌ بود كه‌ با هم‌ به‌ شهادت‌ برسند و اينطور هم‌ شد.

شهید مرتضی پیش دوم‌ آذر 1366 در منطقه‌ي‌ ماووت‌ عراق‌ بر اثر اصابت‌ تركش‌ خمپاره‌ به‌ سر، به‌ مقام‌ والاي‌ شهادت ‌دست‌ يافت‌ و به‌ گلگون‌ كفنان‌ تاريخ‌ پيوست‌. برادر این شهید با بیان خاطره ای از این شهید گرانقدر گفت: «وي‌ در دوران‌ راهنمايي‌ مي‌خواست‌، تحصيل‌ را رها كند و به‌ جبهه‌ برود، ولي‌ بعلت‌ سن‌ و سال‌ كم‌ او، خانواده‌ مانع‌ از اين‌ كار مي‌شوند. يك‌ شب‌ برادر شهيدش‌ اسماعيل‌ را درخواب‌ مي‌بيند كه‌ به‌ او مي‌گويد: من‌ كه‌ وظيفه‌ام‌ را انجام‌ دادم‌ تو چرا در خوابي‌، بيدار شو، دشمن ‌دارد مي‌آيد».

سردار عبدالله پور گیلان (1) سردار عبدالله پور گیلان (2) سردار عبدالله پور گیلان (4) سردار عبدالله پور گیلان (5)