کد خبر: 29578تاریخ انتشار : 20:59:27 - شنبه 25 جولای 2015

باید برای استقرار مسافران، کمپ‌های ارزان قیمت ایجاد کرد

معاون فرماندار فومن با بیان اینکه اسکان مسافران بدون مجوز قانونی جرم محسوب می‌شود، گفت: کمپ‌های ارزان قیمت برای استقرار مسافران در فومن ایجاد شود. به گزارش بهجت نیوز ؛محمدجواد عامر، معاون فرمندار فومن ظهر امروز(3مرداد) در جلسه ساماندهی مسافرکاشانه‌های این شهرستان در فرمانداری فومن اظهار کرد: شهر فومن به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری […]

معاون فرماندار فومن با بیان اینکه اسکان مسافران بدون مجوز قانونی جرم محسوب می‌شود، گفت: کمپ‌های ارزان قیمت برای استقرار مسافران در فومن ایجاد شود.

به گزارش بهجت نیوز ؛محمدجواد عامر، معاون فرمندار فومن ظهر امروز(3مرداد) در جلسه ساماندهی مسافرکاشانه‌های این شهرستان در فرمانداری فومن اظهار کرد: شهر فومن به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری استان و به دلیل وجود محیط جغرافیایی شهر و استقرار دو منطقه گردشگری ماسوله و قلعه رودخان مورد توجه ویژه اکثر گردشگران در سطح کشور است.

وی با بیان اینکه در این راستا می‌طلبد همه دستگاه‌ها بنابر وظایف حداقل‌هایی را برای مسافران اتخاذ کنند، افزود: استقرار کارمندان فرهنگی و دولتی توسط ستاد اسکان آموزش و پرورش انجام می‌شود و این قشر مشکلی با اسکان ندارند.

معاون فرماندار فومن با بیان اینکه اکثر گردشگران و مسافرانی که وارد شهرستان فومن می‌شوند جز کارمندان دولتی نیستند، گفت: این افراد می‌خواهند با حداقل‌ترین هزینه از کمپ‌هایی که شهرداری‌ها تعریف می‌کند، استفاده کنند اما متاسفانه ماسوله و فومن فاقد این مکان‌ها است.

عامر با بیان اینکه دو معضل در فومن باید حل شود، تصریح کرد: نخست اینکه باید برای استقرار مسافران، کمپ‌های ارزان قیمت ایجاد کرد و دوم در مدخل شهر افرادی پلاکارد به دست در راستای اجاره ویلا به مسافران هستند که باید جمع‌آوری شوند.

وی خاطرنشان کرد: مکان‌هایی که توسط افراد خیابانی اجاره داده می‌شود، ساماندهی شده نیستند و عملا نظارتی بر آنها متحمل نیست و در این راستا می‌طلبد همفکری مناسبی صورت گیرد تا مسافرکاشانه‌ها و افرادی که می‌خواهند مسافران را استقرار دهند به نظم خاصی در بیایند تا تبعات اجتماعی نداشته باشد.

اسکان مسافران بدون مجوز قانونی جرم محسوب می‌شود

در ادامه حسین نصب، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فومن اظهار کرد: تمام واحدهای ثبت شده در میراث فرهنگی که مجوز خدمات دهی و استقرار مسافران را دارند، طبق زیربنای واحد، سرویس بهداشتی، اتاق، تخت و … با رنج قیمتی مشخص شده‌اند.

وی با بیان اینکه واحدهایی که به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کنند باید جلوی آنها گرفته شود زیرا اسکان مسافران در این مکان‌ها جایز نیست، افزود: اسکان مسافران بدون مجوز قانونی جرم است و هیچ کس نمی‌تواند افرادی را که با هم ارتباط محرمیت ندارند در جایی اسکان دهند  وباید به این موضوع توجه ویژه شود.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فومن با بیان اینکه تابلو به دستان کرایه ویلا از نظر بصری و فعالیت در فومن مشکل ایجاد کرده‌اند، گفت: ساماندهی و آموزش و استانداردسازی واحدها و معرفی مسافران به این واحدها مشخص شود.

حسین نصب با بیان اینکه شرکتی که واحدها را شناسایی کند و محلی برای ساپورت مسافران باشد در شهر فومن وجود ندارد، تصریح کرد: همه دستگاه‌های قضایی و انتظامی جلوی افرادی که به صورت غیرقانونی اقدام به جذب مسافر می‌کنند را بگیرند تا آنها در مسیر قانونی اول مجوز بگیرند و سپس فعالیت کنند.