کد خبر: 29489تاریخ انتشار : 3:18:49 - چهار شنبه 22 جولای 2015

خواب خطرناک مسافران فومن در یک مکان عجیب!+عکس

چندسالی است که شهرستان فومن در ایام تعطیلات میزبان حجم زیادی از مسافرین از سرتاسر کشور است و در این میان کمبود امکانات رفاهی باعث شده تا مشکلات زیادی برای میهمانان قطب گردشگری استان گیلان ایجاد شود. به گزارش بهجت نیوز ؛ تعطیلات نوروز یا تابستان تفاوتی نمی کند وقتی وارد شهری می شویم و […]

چندسالی است که شهرستان فومن در ایام تعطیلات میزبان حجم زیادی از مسافرین از سرتاسر کشور است و در این میان کمبود امکانات رفاهی باعث شده تا مشکلات زیادی برای میهمانان قطب گردشگری استان گیلان ایجاد شود.

به گزارش بهجت نیوز ؛ تعطیلات نوروز یا تابستان تفاوتی نمی کند وقتی وارد شهری می شویم و به هر دلیلی جایی برای اقامت پیدا نمی کنیم چادرها را از صندوق عقب خودرو بیرون آورده و شروع به نصب آن می کنیم بدون آنکه نیم نگاهی به وضعیت اطراف داشته باشیم.

برخی خانواده ها درفصل سفر، به ویژه تعطیلات نوروزی و تابستان ها ترجیح می دهند خانه به دوشی را با خریدن یک چادرمسافرتی تجربه کنند؛ هر جا شد، اتراق کنند تا برای استراحت چند ساعته شبانه، مجبور نباشند چند ده هزار تومان، برای اجازه اتاق و سوئیت هتل، هزینه کنند.

مساله گرانی هتل ها و اقامتگاه ها و توانایی مسافران برای پرداخت این هزینه ها موضوع به حقی است که باید درجای خود رسیدگی و راهی نیز برای رفع این مشکل پیدا شود اما اینکه این چادرها بدون ضابطه درهر نقطه شهر نصب شود عوارض و پیامدهای منفی برای توسعه صنعت گردشگری برجای خواهد گذاشت که توجه ویژه فرمانداری و علی الخصوص اداره اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان را میطلبد.

نصب چادر در اماکن مختلف چهره زشتی به شهرهای گردشگر پذیر می بخشد و این تصاویر در شبکه های اجتماعی دست به دست میشود که زیاد خوشایند نیست.

در تازه ترین نمونه از این اقدام ، تعدادی از مسافرین شهرستان فومن بدلیل نبود فضای کافی برای نصب چادر به صورت کاملا خطرساز در میانه بلوار جاده فومن به صومعه سرا اسکان یافته اند. البته اتراق برخی مسافران در جلوی محوطه ساختمان شهرداری و ساختمان های نیمه کاره از عجیب ترین انواع مکان ها برای نصب چادرهای مسافرتی است.

گرانی هتل ها ؛ نبود امکانات لازم

بسیاری از مسافران و گردشگران معمولا اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و به طور طبیعی وقتی قیمت اقامتگاه و هتل ها نسبت به درآمد آنان بیشتر شود از این مراکز استقبال نخواهند کرد.

کارشناسان برای رفع این مشکل راهکارهای مختلفی از جمله ارایه تسهیلات و وام به هتل ها و اقامتگاه ها پیشنهاد می کنند تا آنان با کاهش هزینه اقامت، گردشگران و مسافران بیشتری جذب کنند.

با این حال هرچند پدیده چادرخوابی به خاطر گرانی محل های اقامت از واقعیت های جامعه ما محسوب می شود اما برای جلوگیری از مشکلات اجتماعی آن باید به ساماندهی نصب این چادرها در مناطق گردشگرپذیر کشور اقدام کنیم.

بش بینی امنیت و ایجاد سرویس های مختلف بهداشتی و تغذیه از جمله ضرورت های مکان های نصب این چادرها است که باید در برنامه ریزی ها مورد توجه قرارگیرد.

 1. مهمان گفت:

  درود به شرفتون
  واقعا رسانه هستید

 2. موسی گفت:

  توکشورمون پولدار خسیس زیادداریم پولاشونوواسه خوش گذرونی استفاده میکنن

  • امیر گفت:

   دوست عزیز پول هر کس مال خودش هست به من و شما هم ارتباطی نداره . بنده و جنابعالی اگر پول داشته باشیم از هر خسیسی خسیس تریم. لطفا یک طرفه به قاضی نروید.

 3. سروش گفت:

  واسه چادر زدن سخت بگیرین تسهیلات هتلاروخوبش کنین اگه مردم هتل نرفتن !

 4. مهمان ۲ گفت:

  خبر جالبی بود اما یک سوال شما که انقدر نگران حال مسافران خفته در بلوار هستید چرا دلسوزی تان را در پناه دادن آنها در خانه تان خرج نکردید
  وچرا با وجود این همه خانه م هتل و متل در شهرستان هر تخلف افراد غیر بومی را به گردشکری پاس میدهید ؟!
  وظیفه شهرداری در ایجاد کمپینک در شهر چیست ؟!
  از آن تسهیلات چرب که فرمودید به آن مسافران بدهید شاید بجای بلوار در پیاده رو بخوابند
  خدا همگی ما را شفا دهد…