کد خبر: 29452تاریخ انتشار : 10:59:58 - سه شنبه 21 جولای 2015

فردا آخرین مهلت دریافت اظهارنامه مالیاتی

مدیر کل امور مالیاتی گیلان از دریافت حدود 100 هزار فقره اظهار نامه الکترونیکی در این استان خبر داد. حسین حقیقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره پر کردن اظهار نامه مالیاتی در گیلان اظهار کرد: تا روز گذشته 99 هزار و 234 فقره اظهار نامه مالیاتی الکترونیکی در گیلان دریافت […]

مدیر کل امور مالیاتی گیلان از دریافت حدود 100 هزار فقره اظهار نامه الکترونیکی در این استان خبر داد.

حسین حقیقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره پر کردن اظهار نامه مالیاتی در گیلان اظهار کرد: تا روز گذشته 99 هزار و 234 فقره اظهار نامه مالیاتی الکترونیکی در گیلان دریافت شده است.

وی با بیان اینکه امروز تعداد دریافت اظهارنامه مالیاتی به بالغ بر 100 فقره می‌رسد، تصریح کرد: فردا 31 تیر ماه آخرین مهلت دریافت اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی است و از مؤدیان می‌خواهیم هر چه سریع‌تر اظهارنامه الکترونیکی را تسلیم کنند.

این مسئول مردم گیلان را بافرهنگ بالا خواند و گفت: گیلان در دریافت اظهارنامه الکترونیکی رتبه دوم کشوری را دارد که نشانه فرهنگ بالای مردم گیلان است.

وی به پیش‌بینی محقق شده میزان درآمدهای مالیاتی گیلان اظهار کرد: سال گذشته بیش از 611 میلیارد تومان درآمد مالیاتی گیلان وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال ماقبل 35 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه 94 درصد درآمدهای پیش‌بینی شده مالیاتی گیلان در سال گذشته محقق شده است، تصریح کرد: در سه ماه نخست امسال 90 درصد درآمدهای مستقیم پیش‌بینی شده تحقق یافته که نسبت به به دوره مشابه سال گذشته 23 درصد افزایش دارد.

مدیر کل امور مالیاتی گیلان تحقق وصول مالیات‌های غیرمستقیم را 50 درصد عنوان کرد و ادامه داد: در مجموع وصول مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم در سه ماه نخست امسال 31 درصد رشد داشته است.

این مسئول میزان وصول درآمدهای مالیاتی در مدت مذکور را بالغ بر یک‌هزار و 300 میلیون ریال معادل 70 درصد درآمدهای پیش‌بینی شده کرد.

حقیقی وصول مالیات را از اشخاص حقیقی و حقوقی، دولتی و غیر دولتی، مستغلات، سرقفلی و… ذکر کرد و متذکر شد: 56 درصد سهم این وصولی از طریق مالیات مستقیم و 44 درصد مالیات بر ارزش افزوده یا همان مالیات بر مصرف بوده که نرخش توسط قانون پیش‌بینی شده است.