کد خبر: 29422تاریخ انتشار : 21:48:04 - یکشنبه 19 جولای 2015

پیروزی در مسئله هسته‌ای ادامه راه شهدای دفاع مقدس است

یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ایران وارد مسیر جدید در سیاست جهانی شده است، گفت: حقانیت ایران در مذاکرات هسته‌ای نمایان شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت‌الاسلام مرتضی جوادی‌آملی عصر امروز در مراسم سالگرد شهید افتخاری نماینده اسبق این شهرستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امت اسلامی الگوی امت‌های […]

IMG_0883

یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ایران وارد مسیر جدید در سیاست جهانی شده است، گفت: حقانیت ایران در مذاکرات هسته‌ای نمایان شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت‌الاسلام مرتضی جوادی‌آملی عصر امروز در مراسم سالگرد شهید افتخاری نماینده اسبق این شهرستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امت اسلامی الگوی امت‌های دیگر است اظهار کرد: الگو بودن مسلمانان برای دیگر قوم‌ها و امت‌ها از سفارش‌های خداوند است.

وی امت دارای بلوغ انسانی را مورد توجه خداوند و پیامبر اسلام (ص) دانست و افزود: فومن منطقه بسیار عظیم و ارزشمندی برای ایثار و اسلام و ایران است.

این استاد حوزه و دانشگاه با تصریح بر اینکه آیت‌الله بهجت سرآمد الگوهای فومن برای ایران و جهان اسلام است، گفت: حضرت آیت‌الله بهجت اسوه مسلمانان است و ارادت پدرم به ایشان کامل بود.

وی خداوند را مقصد و مقصود انسان خواند و ادامه داد: انسان باید راه رسیدن به خدا را بشناسد و در این راه به سلامت حرکت کند.

جوادی آملی با بیان اینکه انسان نیازمند توشه راه است، تصریح کرد: تقوا فاصله بین راه مقصد تا مقصود بوده و عدالت، آزادی و حق مردم، مقصد و مقصود نیز همان جامعه متعالی است.

وی رمز موفقیت آیت‌الله بهجت را به سوی حقیقت دانست و گفت: عارف کسی است که حقیقت را شناخته و با آن زندگی می‌کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه آیت‌الله بهجت شریعت را به زیبایی درک کرد، افزود: زندگی آیت‌الله بهجت زندگی همراه با حقیقت و صداقت بود.

وی آیت‌الله بهجت را موجب فخر انسانیت خواند و خاطرنشان کرد: فومن به دلیل هدیه کردن فرزندان متعالی به ایران و اسلام مستحق بالاترین درودها است.

جوادی آملی با اشاره به دید آسمانی و قلبی آیت‌الله بهجت گفت: آیت‌الله بهجت الگو عزم و جزم مردم جامعه بوده و انسان‌ها و حکومت اسلامی به چنین انسان‌هایی نیازمند است.

وی شهید افتخاری را دارای ویژگی‌های اخلاقی مهمی دانست و گفت: شهید افتخاری انسانی با عزم و اراده بود و مراجع تقلید این ویژگی را صراحتاً بیان کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران اشاره کرد و یادآور شد: در مذاکرات هسته‌ای حقانیت ایران نمایان شد و پیروزی در مسئله هسته‌ای ادامه راه شهدای دفاع مقدس است.

جوادی آملی با اشاره به ورود ایران به مسیر جدید در سیاست جهانی، خاطرنشان کرد: پیشگامان و نخبگان باید همواره در صحنه بمانند.

وی در پایان حفظ وحدت و دوری از تفرقه را امری ضروری دانست و متذکر شد: جامعه آگاه و واقف به امور شرعی می‌تواند الگو باشد.

استاد حوزه و دانشگاه شهرستان فومن را دارای مردمانی صبور و ایثارگر و پیشگام خواند و یادآور شد: انسان باید با همت بالای خود به طرف تعالی حرکت کند./عرفان منصوریان

  1. بنده خدا گفت:

    بهجت نیوز عزیز به روز نیستی.