کد خبر: 28501تاریخ انتشار : 15:49:28 - پنجشنبه 9 جولای 2015

اولین جشنواره گل های شمعدانی در رشت برگزار می شود

به گزارش بهجت نیوز،مدیرعامل موسسه سبزکاران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این جشنواره می تواند فضای شهر را دگرگون کند، اظهار کرد: گیلان برای بهره مندی بیشتر از فضای گردشگری نیاز به جشنواره های موضوعی دارد. نسیم طواف زاده افزود: جشنواره هایی مانند جشنواره شمعدانی می توانند منجر به نمادسازی برای شهر […]

به گزارش بهجت نیوز،مدیرعامل موسسه سبزکاران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این جشنواره می تواند فضای شهر را دگرگون کند، اظهار کرد: گیلان برای بهره مندی بیشتر از فضای گردشگری نیاز به جشنواره های موضوعی دارد.

نسیم طواف زاده افزود: جشنواره هایی مانند جشنواره شمعدانی می توانند منجر به نمادسازی برای شهر و جلب مشارکت بیشتر مردم در زیبا سازی شهر شوند.

وی با اشاره به حضور گل شمعدانی در خانه های اکثر گیلانیان بیان کرد: با وجود اینکه این گیاه، بومی شهر رشت نیست اما برای همه شهروندان یادآور خاطرات زیبا در خانه های کودکی است.

این فعال محیط زیستی ضمن دعوت از شهروندان برای حضور در این جشنواره گفت: هر شهروند می تواند با یک گلدان گل شمعدانی در این جشنواره حضور پیدا کند و در پایان جشنواره نیز به بهترین گلدان ارائه شده جایزه اعطا خواهد شد و شهرداری منطقه یک رشت با دادن لوح یادبود از همه شهروندانی که در مسابقه شرکت کنند به عنوان «شهروند همراه» تقدیر می کند.

وی با بیان اینکه اکنون در فصل گل دهی شمعدانی هستیم، تصریح کرد: برای راحتی رعایت حال شهروندان در ماه مبارک رمضان، تاریخ جشنواره به عید فطر موکول شده است.

به گفته طواف زاده آموزش کودکان، نقاشی بر پارچه و اجرای کارهای گرافیکی جوانان، نقل خوانی و صحبت پیرامون اهمیت گیاه کاری و ترویج استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی برای گل کاری از برنامه های جانبی جشنواره دو روزه گل های شمعدانی است.

جشنواره شمعدانی در روزهای ۲۷ و ۲۸ تیر در پارک توحید گلسار رشت برگزار می شود.