کد خبر: 28205تاریخ انتشار : 1:26:37 - سه شنبه 7 جولای 2015

رهبران واقعی وهابیت و تکفیری

مفتی وهابی در مصاحبه با تلویزیون رژیم صهیونستی:اسرائیل هرگز دشمن واقعی ما نیست!!! باز هم دهانی به یاوه باز شد و فتوایی و اینبار سخیف تر و مضحک تر از بارهای قبل، به وسیله یکی از مفتی های وهابی، به بازار داغ و بیر و بار فتاوی علمای وهابیت، قدم رنجه کرد. جالب و تاسفبار […]

مفتی وهابی در مصاحبه با تلویزیون رژیم صهیونستی:اسرائیل هرگز دشمن واقعی ما نیست!!!

رهبران واقعی وهابیت

باز هم دهانی به یاوه باز شد و فتوایی و اینبار سخیف تر و مضحک تر از بارهای قبل، به وسیله یکی از مفتی های وهابی، به بازار داغ و بیر و بار فتاوی علمای وهابیت، قدم رنجه کرد. جالب و تاسفبار است که فتوای این نوبت یکی از مفتی های این نحله گمراه، با تمامی فتاوا و آرای قبلی آنان تفاوت بنیادین دارد.
اگر چه فتواهای عجیب و غریب علمای این طریقه جعلی و سیاسی، از آغاز پیدایش آن، به نوعی همواره با دین و آموزهای آن مشکل و ناسازگاری داشته و موجب ایجاد تنش و بحران در میان امت اسلامی گردیده است؛ اما فتوای اخیر یکی از مفتی های آنان بنام شیخ عبدالله تمیمی در باره اوضاع سوریه با همه ی فتاوی صادره شده از ناحیه علمای وهابی، تفاوت ماهوی و اساسی دارد.
شیخ عبدالله تمیمی، مفتی وهابی می گوید:” آنها با رژیم صهیونیستی در برابر نظام سوریه در یک جبهه قرار دارند.
شیخ عبدالله تمیمی در مصاحبه با کانال دوم تلویزیون اسرائیل گفت: واقعیت آن است که اسرائیل دشمن واقعی ما نیست و هرگز دشمن واقعی ما نخواهد بود.
همه ما می دانیم که ما اکنون در یک جبهه با اسرائیل در برابر این قاتلان وحشی، قرار داریم. ما از اسرائیل می خواهیم که از خواسته ها و حقوق سنی ها در سوریه و لبنان حمایت کند.
با تظاهرات مسالمت آمیز نمی توان ارتش را شکست داد. با شعار دادن و بستن مغازه ها نمی توان مهاجمان را بیرون راند. ارتش ها با زور، سلاح و جنگ شکست داده می شوند”.
به گزارش رسانه ها، گروههای مسلح وهابی در سوریه از این سخنان عبدالله تمیمی استقبال کردند.
واقعیت آن است که مفتی های بی تقوای وهابی، از سکوت علمای مسلمانِ سراسر عالم، سوء استفاده کرده و هر رای و نظری که در جهت تقویت پایه های نظامهای جائر و سلطنتی عربی باشد، در قالب فتاوی دینی و مذهبی در پیکره آسیب پذیر جهان اسلام، تزریق می کنند.
و واقعیت تلخ تر دیگر نیز آنست که علمای مذاهب چندگانه اسلامی، بر رغم آنکه از خطرات نظایر این گونه فتواها در جامعه اسلامی آگاه و واقفند، اما به هر دلیلی که نمی دانیم چیست، از برخورد لازم و در خور با این نحله گمراه و علمای افراطی آنان، طفره رفته اند و همین سهل انگاری ها و در پاره ای از موارد سکوت معنی دار علمای جهان اسلام، به گستاخی و جسارت هر چه بیشتر مفتی های بی پروای این نحله غریبه انجامیده است.
در سایه سکوت و بعضا تایید برخی از علمای جهان اسلام، کار مفتی های سلفی و وهابی به جایی رسیده که بر خلاف نص صریح قرآن مجید و سخنان پیامبر بزرگوار اسلام(ص) که یهود را از دشمنان قسم خورده و درجه یک اسلام و امت اسلامی، می دانند، نرد دوستی و محبت همیشگی با یهودی ها و آنهم با نوع صهیونیست آن می بازند.
در قرآن مجید با صراحت روشن خطابِ به پیامبر اکرم آمده است که:” یهود و نصارا، هیچگاهی از تو راضی نمی شوند، مگر آنکه در کیش آنان درآیی و از آنان پیروی کنی”. و نیز نبی مکرم اسلام در حدیث متواتر که از سوی فریقین نقل شده، گفته است که:” از هیچ قوم و طایفه ای به اندازه قوم یهود، آزار و اذیت نشدم”.
در عصر کنونی نیز آیا این یهود و به خصوص صهیونیزم یهودی نیست که با طرحها و نقشه های شوم و استعماری، به قدرت های برتر منطقه و جهان، خط و جهتِ شرارت و شیطنت می دهد؟!
جناب مفتی تمیمی، چشم باز کند و ۷۰ سال رنج و مشقت و کشتار و ویرانی که یهودی های صهیونیست بر ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف، تحمیل کرده اند را ببیند و آنگاه دست استمداد و کمک به سوی دولتمردان ظالم تل آویو دراز کند!.
جالب است که این شیخ کوته فکر از سران اسرائیل می خواهد تا در سوریه به کمک مسلمانان سنی مذهب بشتابند و گویا این مفتی تهی از هر گونه شعور و اندیشه انسانی، فراموش کرده است که در پهلوی راست یا چپ همین کشور سوریه، در نوار غزه، چندین سال متوالیست که خواهران و برادران مظلوم اهل سنت ما در محاصره وحشیانه و غیر انسانی همین دوستان اسرائیلی وهابی ها، گرفتار مانده اند!!.
از اینها گذشته، همه می دانند و از جمله خود همین مفتی وهابی که تا قبل از شرارتهای تروریستها در سوریه، برادران و خواهران شیعه و سنی در کمال آرامش و آسایش در کنار یکدیگر زندگی شرافتمندانه و آبرومندانه ای را در سایه اخوت و برادری دینی، سپری می کردند و ابداً از این ناحیه شکایتی نداشتند.
اما این حضور تروریستها و حامیان منطقه ای و خارجی آنان بود که تعدادی از مسلمانان ساده اندیش و زودباور را اغفال کرده و از آنان تروریستانی ساخت بی پروا و سنگ دل که با چشمان بسته، به ویرانی و تباهی کشور و مردم خویش کمر بسته اند!.
بر خلاف آنچه که امریکا و غرب و صهیونیزم و وهابیت، تبلیغ می کنند تا به جنگ جاری در سوریه رنگ و لعاب مذهبی بدهند، با اطمینان و صراحت تمام باید گفت که جنگ سوریه به هیچ عنوان شائبه مذهبی نداشته و این دشمنان قسم خورده اسلام و امت اسلامی است که سعی و تلاش وافر در جهت مذهبی ساختن این جنگ و سایر جنگها در سرزمینهای اسلامی دارند.
بدون هیچ تردیدی، هر دولت و کشور و گروهی که اصرار بر مذهبی بودن جنگ سوریه داشته باشد، در هماهنگی کامل با دشمنان قسم خورده اسلام و امت اسلامی قرار دارد.

ریشه های یک ریشوی وهابیت