کد خبر: 27938تاریخ انتشار : 17:06:31 - یکشنبه 5 جولای 2015

شب‌هایی برای جذب حداکثری و دفع حداقلی!

شاید بارها برایتان پیش آمده که در مراسمات و همایش های مذهبی شاهد وجود برخی افراد با پوشش غیرمعمول بوده اید ، به نظرتان چه واکنشی به این افراد باید نشان داد؟ به گزارش بهجت نیوز ؛ در جامعه امروز با افزایش نسل جوان از یک سو و از سوی دیگر فراهم نبودن زمینه ازدواج،بحرانهای […]

شاید بارها برایتان پیش آمده که در مراسمات و همایش های مذهبی شاهد وجود برخی افراد با پوشش غیرمعمول بوده اید ، به نظرتان چه واکنشی به این افراد باید نشان داد؟

به گزارش بهجت نیوز ؛ در جامعه امروز با افزایش نسل جوان از یک سو و از سوی دیگر فراهم نبودن زمینه ازدواج،بحرانهای اقتصادی و  رواج مدها و سبکهای زندگی غربی  و عدم فعالیت موثر نهادهای فرهنگساز در ایجاد مدل مطلوب ،عامه پسند و  اقتصادی پوشش و لباس زمینه برای بدحجابی طیف زیادی از بانوان فراهم گردد. اما باید توجه داشت که بسیاری از این بانوان دارای عرق ملی و میهنی بالایی بوده و بسیاری از شعائر دینی را رعایت می کنند.

رهبر انقلاب در این خصوص می‌فرمایند : «خانمهائى بودند که در عرف معمولى به آنها میگویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد می ریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ى به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصى دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهاى این حقیر باطن است؛ نمى‌بینند. «گفتا شیخا هر آنچه گوئى هستم / آیا تو چنان که مینمائى هستى؟»

یکی از آفات مهم تبلیغ دین خدا و فراخواندن مردم به واجبات و ترک محرمات ، برخورد تند، خشن و غیر ظریف است. نهادهای فرهنگی، مبلغان، آمان به معروف و افراد و نهاد هایی از این دست باید بپذیرند که درعصر جهانی شدن که افراد با یک کلیک در معرض سبکهای زندگی مختلف و آرایشها و پوششهای غیر متعارف قرار می گیرند ، امکان لغزش افراد بسیار بیشتر از گذشته است. اما این لغزشها معنای مجوزی برای برخورد خشن و طرد این گونه افراد نیست.

فطرت انسانی در عموم مردم همواره دربرابر استدلال و منطق خاضع است. لذا به جای برخوردهای تند و افراطی می بایست با سلاح منطق و گفتگو به میدان رفت. البته گفتگویی که فقط تک گویی نیست و طرف مقابل را به خاطر صرف ظاهر زننده اش نفی نمی کند.

 ghadr-iran-hijab (2)

 1. حجاب حدود الهی است
  کسی که حدود الهی رو رعایت نمیکنه و با بد حجابی و آرایش دیگران رو تحریک میکنه نمیتونه الگوی خوبی باشه

 2. نام شما گفت:

  برای چی عکس و تصویر دیگران رو بدون اجازه اونها منتشر می کنید؟

 3. نام شما گفت:

  برادر ان عزيز از دوستان ادمين گله نكنيد و ببينيد تيتر مطلب چيست .
  عزيزان خدا به دل و ذات افراد نگاه ميكنه و مطمئناً همه اين عزيزان دعوت شده بودند كه اومدند و جايگاهي پيش خدا و ائمه معصومين داشتند .
  دوستان صحيح ميفرمايند بد حجابي پديده نا هنجاري است و بايد با آن به سمت اصلاح برخورد كرد اما خدا وكيلي خود من و شما آنگونه كه نشان ميدهيم هستيم ؟