کد خبر: 27930تاریخ انتشار : 15:57:02 - یکشنبه 5 جولای 2015

مراسم اعتکاف رمضانیه در مسجد جامع فومن برگزار می‌گردد

کارشناس مذهبی فومن گفت: مراسم اعتکاف رمضانیه در مسجد جامع فومن به مدت سه روز برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام محمد حسن حسن‌زاده، کارشناس مذهبی فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز اظهار کرد: خداوند در طول سال ماهی را به نام ماه رمضان برای بندگان خویش مقرر کرده است که این ماه مختص خداست و از ما […]

کارشناس مذهبی فومن گفت: مراسم اعتکاف رمضانیه در مسجد جامع فومن به مدت سه روز برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمد حسن حسن‌زاده، کارشناس مذهبی فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز اظهار کرد: خداوند در طول سال ماهی را به نام ماه رمضان برای بندگان خویش مقرر کرده است که این ماه مختص خداست و از ما خواسته که روزه بگیریم.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان روزه گرفتن بر بندگان خدا واجب می‌شود، افزود: روزه گرفتن برای انسان‌های مومن دارای شرایطی است که اگر مراعات کنند یقینا روزه آنها روزه مورد مقبول درگاه الهی می‌شود.

کارشناس مذهبی فومن با بیان اینکه ماه رمضان ماه ضیافت الهی است، گفت: خداوند در این ماه شب‌هایی را به نام شب قدر قرار داده که گفته شده در یکی از این شب‌ها قرآن بر قلب پیامبر(صلی الله علیه وآله ) نازل شده است.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه انسان در شب‌های قدر مقدرات خویش را می‌تواند به دست بگیرد، تصریح کرد: شب قدر شبی نیست که خداوند مقدرات ما را بخواهد تغییر دهد بلکه خدا می‌خواهد به وسیله انسان مقدراتش تغییر کند.

وی با بیان اینکه در شب‌های قدر به نزد خدا می‌رویم و تعهد می‌دهیم که کارهای اشتباه را کنار بگذاریم و کارهای درست را افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: خدا ارحم الراحمین است و با آن نگاه رحمانی خود به ما رحم می‌کند چون ما به خدا قول داده‌ایم خطاها را تکرار نکنیم و در واجبات او بیش از پیش تلاش کنیم خدا هم از ما پذیرا می‌شود.

کارشناس مذهبی فومن با بیان اینکه وقتی در شب قدر توبه می‌کنیم خدا مقدرات ما را تغییر می‌دهد، اظهار کرد: افراد می‌توانند در این لیالی که بهترین زمان برای توبه و طلب مغفرت خداوند است از کارها و اعمال ناشایستی که انجام داده‌اند توبه کرده و از پروردگار طلب غفران و بخشش داشته باشند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه مسجد جامع فومن در طول ماه مبارک رمضان دو سخنران دعوت می‌کند، افزود: در نیمه اول رمضان حجت‌الاسلام ولی قربانی به عنوان امام جماعت و سخنران مسجد بود و در نیمه دوم حجت‌الاسلام قنبرزاده به سخنرانی و خطابه می‌پردازند.

وی با بیان اینکه سخنران ویژه مراسم شب قدر حجت‌الاسلام محمدعلی حسن‌زاده است، گفت: دعای جوشن کبیر، قرآن به سر کردن، مداحی و اقامه نماز شب احیا از جمله برنامه‌های لیالی قدر در مسجد جامع فومن است.

کارشناس مذهبی فومن تصریح کرد: توسط جوانان مذهبی و بسیجی مسجد، مراسم اعتکاف رمضانیه از شب بیست و یکم تا بیست و سوم به مدت سه روز در مسجد جامع فومن برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده خاطرنشان کرد: اعتکاف رمضانیه برای استفاده حداکثری از روزهای آخر ضیافت الهی مهیا شده است تا با تمنا از رب شهر رمضان دست خالی از این ماه مبارک خارج نگردیم.