کد خبر: 27882تاریخ انتشار : 15:17:41 - جمعه 3 جولای 2015

جشن میلاد امام حسن(ع) در زورخانه پوریای ولی شهرستان فومن برگزار شد

همزمان با میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام ورزش زورخانه ای و آئین ویژه صله رحم در زورخانه ی پوریای ولی فومن برگزارشد. به گزارش بهجت نیوز ؛ پرویز رضایی رئیس هیات ورزش زورخانه‌ای شهرستان فومن گفت : در این مراسم که شب گذشته همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد ، 20 نفر […]

همزمان با میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام ورزش زورخانه ای و آئین ویژه صله رحم در زورخانه ی پوریای ولی فومن برگزارشد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ پرویز رضایی رئیس هیات ورزش زورخانه‌ای شهرستان فومن گفت : در این مراسم که شب گذشته همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد ، 20 نفر از ورزشکاران باستانی ، حرکات زورخانه ای شامل شنارفتن و نرمش، میل بازی ،چرخ زدن وسنگ گرفتن را اجراکردند.

رضایی افزود : در پایان این مراسم جشن گلریزان برگزار شد و همچنین از فردین معصومی نائب قهرمان رقابت های کشتی جهان و قهرمان چندین دوره بازی های آسیایی و سرمربی فعلی تیم ملی کشتی ساحلی تجلیل شد.

وی گفت : ورزش زورخانه‌ای یا ورزش باستانی و یا ورزش پهلوانی نام مجموعه حرکات ورزشی با اسباب و بی‌اسباب و آداب و رسوم مربوط به آن هاست که در محدوده تاریخی و فرهنگی ایران از گذشته‌های دور رواج داشته‌ است.

آیین های پهلوانی و زورخانه‌ای به کوشش فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای ایران با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فهرست میراث معنوی یونسکو به ثبت جهانی رسید.