کد خبر: 27847تاریخ انتشار : 12:37:46 - پنجشنبه 2 جولای 2015

میری نرگسی:امور مالی شهرداری یک اتاق تاریک دربسته است

جلسه این هفته شورای شهر فومن در ماه مبارک رمضان با حضور اکثریت اعضای شورا و غیبت شاهین علیزاده برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ در قسمت اول این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات آب و فاضلاب شهری با حضور هوشنگ پورقاسم رييس اداره آب و فاضلاب شهری و کارشناسانی از استان بحث […]

جلسه این هفته شورای شهر فومن در ماه مبارک رمضان با حضور اکثریت اعضای شورا و غیبت شاهین علیزاده برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ در قسمت اول این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات آب و فاضلاب شهری با حضور هوشنگ پورقاسم رييس اداره آب و فاضلاب شهری و کارشناسانی از استان بحث و تبادل نظر شد.

اما در قسمت دوم جلسه سینا میری نرگسی عضو شورای شهر فومن صحبت هایی را در خصوص برخی حواشی پیش آمده در شهرداری فومن خطاب به مهیار ابراهیمی بیان کرد که با عکس‌العمل این عضو سایه نشین شورا همراه شد.

به دلیل کم یا زیاد نشدن در صحبت های این دو عضو ، عین سخنان را برایتان نقل کرده ایم :

میری نرگسی : عرض سلام خدمت بزرگواران . چند موضوع است که سعی خواهم کرد به صورت تیتر وار بیان کنم.اولین نکته در خصوص اولویت بندی پرداخت حقوق کارکنان است. چرا و به چه علت باید در ابتدا کارمندان رسمی حقوق بگیرند؟ اگر قرار است کسی حقوق بگیر اول باید رفتگران شهرداری حقوق بگیرند.باید تدبیری صورت بگیرد و حقوق رفتگرانی که دوماه است حقوق دریافت نکرده اند پرداخت شود.سال قبل یک سبد کالا به این ها اهدا شد اما امسال همان را هم ندارند.

بحث سبد کالا را که گفتم نکته ای یادم آمد راجب اینکه آن سبد کالایی را که ما به ان ایراد گرفتیم کسی پاسخی نداد و ان روز اقای ابراهیمی و شما(علیدوست) ناراحت بودند.پاسخی که به ما در شب اول داده شد ، شما دو بزرگوار تمایل داشتید که امور مالی با توجه به وضعیتی که داشته تغییر پیدا کند اما ما جلوتر رفتیم و آقای ابراهیمی گفتند که مقصر مرغ فروش بوده.

بحث بنده این است که ما یک مقدار روی این مسائل ریز نمیشویم اما اقای ابراهیمی به عنوان عضو ناظر از سوی شورای شهر در امور قراردادها هستید و دو سال در این سمت هستید . در رابطه با مناقصه ها و … گزارشی نداریم و نمیدانیم که چه اتفاقی رخ میدهد.اقای ابراهیمی در ماده 79 درآمد هزینه آخرین گزارشی که گرفتند برای بُرج ده و یازده گرفته اند که شش تا ایراد ما به آن وارد کردیم اما هیچکدام را پیگیری حتی نکردید.

امور مالی شهرداری فومن بر چه مبنایی کارش را انجام میدهد؟ هزینه ها گم است ، حق الجلسه چطور میتواند در یک ماه و در ساعت اداری 17 میلیون باشد!! چند نفر این حق جلسات را میگیرند؟ چگونه میگیرند؟ آیا آن لیست را دیده اید؟ اینها مسائلی است که باید مشخص شود. اگر در همین مسائل صرفه جویی شود میتوانیم حقوق رفتگران را پاسخگو باشیم.

متاسفانه بحث مزایده ها و مناقصه ها تصویب میکنیم اما اجرایی نمیشود.

بحث بعدی بنده در رابطه با بودجه است ، مشاور آوردیم و تصویب شورا را گرفتیم که بتوانیم بودجه خودمان را تحقق ببخشیم.سه ماه گذشته اما هنوز نتوانستیم تحولی در بودجه شهر انجام داده باشیم.کلا به بحث بودجه هیچ کاری نداریم و آقایان با روزمرگی شهرداری را میگردانند به این امید که پولی از وزارت کشور یا یک ساختمانی خلافی و یا یک نفر یک ساخت و سازی بکند.معتقدم با این نگرش اگر بخواهیم پیش برویم به مشکل برخواهیم خورد.

انتقاد بنده به اقای مهیار ابراهیمی این است که نگاه ویژه ای به امور قراردادها و بحث های مالی داشته باشیم.اینطور نباشد که یک کاندیدای نمایندگی مجلس بیاید و سفارش پیمانکاری را بکند که آقا شما 500هزار تومنش را نگیر و انهم نگیرد و بگوید اشکالی ندارد!!

امور مالی ما یک اتاق تاریک دربسته است که هیچگونه شفاف سازی در آن وجود ندارد و به نظرم آقای ابراهیمی که در قسمت اول جلسه میفرمودند ما به دنبال رضایت خدا و مردم هستیم به دوستانشان در شهرداری بگوید که این مسائل را شفاف سازی بکنند و پاسخگو باشند. من الان نمیدانم از چه طریقی باید به اینها دسترسی پیدا کنم . نامه ها موجود است و درخواست کردیم اما هیچگونه مدرک و مستندانی در اختیار ما قرار نمیگرد.البته با این عنوان که اینها ” مخالف ما ” هستند هیچگونه مدرکی به ما نمیدهند.

حالا اقای ابراهیمی از انها یک حمایت جانانه میکنند به هر صورت برخی کارمندان شهرداری میروند فلان جا کاری انجام میدهند که رضایت یکی از اعضای شورای جلب شود.این مسئله واقعا برای شورا تاسف بار است. این نگرانی وجود دارد اما نمیخواهم مستقیم اشاره کنم اما اگر بخواهیم به همین منوال ادامه دهیم به جایی نمیرسیم.

یک مورد خواهش دیگرم این است که اگر به صورت دارید با دوستان تان کار انجام میدهید و قانون برایتان مهم نیست با همان نگاه دوستانه سعی کنید انتقادات صحیح را به انها منتقل کنید تا از مسیر اشتباهی که قرار دارند در مسیر صحیح قرار بگیرند.

پس از نطق سینا میری نرگسی بحث میان وی و مهیار ابراهیمی کمی بالا گرفت که در ادامه متن سخنان این دو عضو شورا را عینا برایتان نقل کرده‌ایم :

میری نرگسی :  چرا کارکنان شهرداری باید در انبار تعاون روستایی پیش حصار فعالیت داشته باشند؟ شما نباید این کار را بکنید آقا!! این نیرو را برای شهرداری لازم داریم.

مهیار ابراهیمی : بنده اصلا قصد ندارم به این صحبت های شما پاسخ بدهم.بنده به مسئول امور مالی میگویم که مستندات را ارائه کنید میفرمایند که بنده سی میلیون برای این آقا(میری نرگسی) ضمانت کرده ام و چکم برگشت خورده است.متاسفانه با هم مشکلات شخصی دارید.

میری نرگسی : بنده برای یک آدم مستحقی یک وام گرفتم به نام خودم اما ان وام را برنداشتم.

مهیار ابراهیمی : امور مالی شهرداری الان انتقادات شما را نمیپذیرد!

میری نرگسی : به جهنم که نمی‌پذیرد . ایشان در امور مالی خلاف کرده است.شما (خطاب به مهیار ابراهیمی) چطور یک شبِ گفتید به اقای شهردار گفتید که فردا امور مالیت را عوض کن؟! بنده نیز به شما گفتم که اقای مهیار ابراهیمی اگر بخواهید حرفتان را عوض کنید بنده به شما یک چیزی خواهم گفت!!! که فردای همان روز یک کارگری را میفرستند آنجا و نظر شما را جلب میکنند. اصلا بحث احساسی نیست. این آقا(مهیار ابراهیمی) آن شب داشت رگ گردنش میزد بیرون که باید امور مالی عوض شود و حتی با شهردار تماس گرفت و با بدترین لحن صحبت کرد اما چطور فرداش نظر این اقا تغییر کرد؟

( در این میان فرامرز ولیزاده عضو با سابقه شورای شهر فومن سینامیری نرگسی را آرام و به وی گفت که سعی کند با دقت صحبت کند چون خبرنگاران در جلسه حضور دارند )

مهیار ابراهیمی : درباره این صحبت ها باید بگویم که مقداری نخاله بود که تعدادی از کارگران برای کمک امدند که مقداری نخاله را جا به جا کنند اما بازهم کمک خاصی به ما نکردند.بنده 25 سال است که کارم همین است و مگر تا الان رابطه با شهرداری داشته ام؟

بحث بعدی که شما در رابطه با نظارت امور مالی عنوان میکنید. بنده تا اخرش هستم و از هیچکس عبایی ندارم اما در رابطه با آن موضوع ایشون(امور مالی) مشکلات شخصی که با شما داشتند را بیان کردند و بنده به ایشان گفتم که این مسائل به بنده ارتباط ندارد و شما خیالت راحت باشد که تا آخر پیگیر آن هستم و با هیچکس سر و سیری ندارم.

بحث بعدی شما در رابطه با مناقصه ها و مزایده ها آقای رئیس یک جلسه ای ترتیب دهید تا ما گزارش ارائه کنیم. در هر حال ما نمیتوانیم هر روز یقه چهارتا رقم را بگیریم ببریم مالی و پرس و جو کنیم که چه شد و چه نشد! بنده این روش را قبول ندارم و خودمم این روش را نوعی اختلال در کارها میدانم.

و در رابطه با این مسئله که اگر حق الجلسه در ساعات غیرقانونی میگیرند این اگر تخلفی صورت گرفته اقایان باید پاسخگو باشند و ما هم از رئیس شورا میخواهیم که پیگیر باشند.

میری نرگسی : مسئله وام سی میلیونی خارج از مجموعه شهرداری رخ داده ، به نظر شما چه ارتباطی به کارهای داخلی ما دارد؟

ویدئو قسمتی از بحث مهیار ابراهیمی و سینا میری نرگسی
دریافت فیلم

 1. سلام گفت:

  الحق و الانصاف یکی از جاهایی که بشدت استعداد تخلفات مالی وجود دارد بحث قراردادها و انتخاب پیمانکاران است که هم پای ….،هم ا…. و ش….. میتواند گیر باشد

 2. جعفر گفت:

  عجب تیتر کینه توزانه ایی؟؟
  کجای حرف های این جوان ایراد داشت که شما چنین تیتری انتخاب کردین؟؟
  آقای ابراهیمی کارگر شهرداری رو برده واسه کار شخصی شما به ایشون ایراد نمیگیرید؟؟
  انصاف رو رعایت کنید

  • مدیر سایت گفت:

   جعفر گرامی
   لطفا تیتر را دوباره مطالعه کنید
   نقل صحبت ایشان است ، تحلیل نیست که به نفع یا ضرر ایشان باشد

 3. نام شما گفت:

  متاسفانه فرهنگ کار شورایی در بین مانیست
  حتی اگر حق با آقای میرنرگسی باشد که در بخشهایی هم هست،اما شیوه ایشان در این دوسال در بیان و مطالبه امور درست نیست
  و حاصلی جز دعوا و اختلاف و عقب افتادن امور نداره

 4. جعفر گفت:

  بهجت نیور
  قرعه به نام ابراهیمی در آمد هم نقل صحبت ایشان است یا کنایه شماست.
  به نظر من برای پیگیری ومطالبه حقوق مردم باید روحیه مطالبه گری داشت نه اینکه مثل بعضی از اعضای شورای شهر در حاشیه باشن وفقط بخان با کدخدا منشی کار رو جلو ببرن که نتیجش رو تو ادوار گذشته شورا دیدیم