کد خبر: 27660تاریخ انتشار : 6:47:34 - سه شنبه 30 ژوئن 2015

مجوز ساخت دفتر و استراحتگاه برای ایستگاه فومن–ماسوله صادر شد

در پی انتشار خبر “حال زار اسفناک مسافربران ایستگاه فومن به ماسوله” مسئول سازمان حمل و نقل همگانی شهر فومن جوابیه ای را برایمان ارسال کردند که در ادامه مشاهده خواهید کرد. به گزارش بهجت نیوز ؛ در متن این جوابیه آمده است : مدیر مسئول محترم پایگاه خبری بهجت نیوز با سلام با احترام […]

در پی انتشار خبر “حال زار اسفناک مسافربران ایستگاه فومن به ماسوله” مسئول سازمان حمل و نقل همگانی شهر فومن جوابیه ای را برایمان ارسال کردند که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ در متن این جوابیه آمده است :

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری بهجت نیوز

با سلام

با احترام ، بدنبال درج خبری با عنوان ” تاکسیرانی در ایستگاه مشکلات ؛ حال زار اسفناک مسافربران ایستگاه فومن به ماسوله ” در تاریخ 6/4/94 توسط آن پایگاه خبری، خواهشمند است برابر ماده 23 قانون مطبوعات ، توضیحات زیر به منظور تنویر افکار عمومی در سایت بهجت نیوز درج گردد.

به استحضار شهروندان فهیم فومنی می رساند که یکی از دغدغه های همیشگی شهرداری و سازمان حمل و نقل همگانی شهر فومن در دوره جدید فعالیت ، ساماندهی وضعیت ایستگاه های تاکسی شهری و برون شهری ، برای رفاه حال شهروندان ، رانندگان تاکسی و مسافران محترم بوده است. تا جایی که در بسیاری از جلسات این دغدغه ها توسط شهردار محترم و همچنین مسئول سازمان حمل و نقل همگانی شهر فومن مطرح و تصمیماتی اتخاذ گردیده است ، همچنین تلاش نموده در چهارجوب قانون و مقررات و دستورالعمل های اجرایی در مسیر توسعه حمل و نقل عمومی و مطالعات لازم برای شناخت نیازهای حمل و نقل همگانی شهر و حومه برداشته و در حد توان ، بتواند نیازهای روزمره و در آینده نگری نیازهای اثاثی از ایجاد ترمینال ، پایانه مسافربری در حد و شان مردم شریف فومن پس از کسب اعتبارات لازم اقدام نماید.

در خصوص ایستگاه فومن – ماسوله مواردی را به اختصار توضیح می نمایم؛

ایستگاه فومن – ماسوله در مکان خیابان آیت ا.. کاشانی بر روی زمین شخصی مربوط به وراث مرحوم سید طاهر روحانی شروع به فعالیت نمود ، که در زمان شهردار وقت اقدام به شن ریزی محوطه جهت تسهیل امورات رانندگان و مسافران گردید . پس از آن این ایستگاه به زمین مجاور که در حال حاضر ملک شخصی آقای حسین نظری می باشد انتقال یافت. لذا شهرداری و سازمان حمل و نقل طی نامه شماره 3321/94 در مورخه 28/2/94 به نامبرده ، موافقت نموده است که با رعایت اصول معماری و شهرسازی و هماهنگی امور فنی و ساختمانی بدون دریافت وجه ، مجوزهای لازم را در خصوص احداث دفتر و استراحتگاه برای جایگاه مسافربری فومن – ماسوله صادر و با ایشان همکاری و مساعدت نماید.

برخورد با مسافربران شخصی که در همه شهرها به فراوانی دیده می شوند ، اعمال قانون و یا توقیف و جلوگیری از کار به تنهایی از سازمان حمل و نقل همگانی خارج بوده و مستلزم همکاری و هماهنگی پلیس راهور و نیروی محترم انتظامی می باشد . طی هماهنگی هایی که صورت گرفته ، اخیرا اقداماتی در حال انجام است .

قابل ذکر است که رانندگان محترم تاکسی تحت نظر سازمان حمل و نقل همگانی شهر فومن ، تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی می باشند و محدودیتی در زمینه بیمه ای وجود ندارد .

در پایان اعلام می داریم سازمان حمل و نقل همگانی شهر فومن تمام تلاش خود را جهت بهبود وضعیت رانندگان در راستای قانونمندی و نظارت صحیح وآرامش و رفاه شهروندان و رانندگان زحمتکش تاکسی آرزوی قلبی ما می باشد بعمل خواهد آورد.

جعفر جعفرزاده

مسئول سازمان حمل و نقل همگانی شهر فومن