کد خبر: 27635تاریخ انتشار : 12:07:06 - دوشنبه 29 ژوئن 2015

4 نکته در باب آسیب شناسی سفر رئیس جمهور به استان گیلان

به بهانه سفر اخیر ریاست محترم جمهور به استان گیلان؛ با نگاهی به سفرهای گذشته مقامات موضوع را از منظرهای گوناگون آسیب شناسی نموده، فواید و دست آوردهای جریان سفر مقامات را در حد بضاعت مورد ارزیابی قرار می دهم. به گزارش بهجت نیوز ؛ یکی از کاربران پایگاه با نام عبدالرضا صداقت با ارسال ایمیل […]

به بهانه سفر اخیر ریاست محترم جمهور به استان گیلان؛ با نگاهی به سفرهای گذشته مقامات موضوع را از منظرهای گوناگون آسیب شناسی نموده، فواید و دست آوردهای جریان سفر مقامات را در حد بضاعت مورد ارزیابی قرار می دهم.

به گزارش بهجت نیوز ؛ یکی از کاربران پایگاه با نام عبدالرضا صداقت با ارسال ایمیل زیر نوشت:

لذا اهم موضوع به شرح موارد ذیل مطرح و بیان می گردد.

1- اصولاً در جامعه ایران نظام اداری و تشکیلاتی از بعد مدیریتی با مشکل ساختاری مواجه می باشد و واقفیه که قانون و مقررات و نظم و انضباط جدی گرفته نمی شود و طبیعتاً طرح و برنامه ها و مسئولیتها و وظایف اداری بطور هدفمند و نظامند و در قالب برنامه راهبردی و با رویکرد توسعه اجرا نمی شود در حالیکه در جوامع پیشرفته این امور سامان یافته و بطور خودکار و سیستماتیک در جهت انجام وظایف خود اقدام می نمایند.
بنابراین مهمترین رمز توسعه و ترقی، ساماندهی و اصلاح ساختار اداری کشور است و از این بابت می بایست با تمام توان وارد عمل شویم چرا که در سفر مقامات معجزه اتفاق نخواهد افتاد و به ایت امر نباید زیاد دلخوش بود.

2- عدم اجرای عدالت یکی از چالشها و آسیبهای قابل ذکر مقامات می باشد که مصداق آن دقیقاً خود شهرستان فومن می باشد.

3- عدم نمایندگان توانمند در بعضی از شهرستانها؛ عدم وحدت رویه و انجام در نظام اداری شهرستانها؛ ضعف مدیریتها؛ عدم احساس مسئولیت و اگاهی و بینش لازم و به روز نبودن مسئولین و کلاً بی برنامگیها و فقدان طرح و برنامه های راهبردی و عدم اطلاع از زیرساختها و اولویتهای شهرستان باعث خواهد شد که برنامه ریزی و برنامه سازی مدوم انجام نگردد و مسلماً در نهایت برنامه ای جهت اطلاع رسانی و انتقال مسائل به دولت مردان وجود نخواهد داشت و بالطبع از موقعیت سفرها به نفع شهرستانهای استان استفاده نمی‌شود و در نتیجه از خدمات رسانی محروم می مانند و این خود باعث تبعیذ خواهد شد.

لذا پیشنهاد می‌شود جهت هر شهرستان اتاق فکر مرکب از کارشناسان در زمینه های مختلف زیر نظر فرمانده فرماندار و عوامل و نمایندگان دستگاهها بوجود اید تا نسبت به تهیه و تنظیم و تدوین شناسنامه ای از هر شهرستان اقدام گردد تا دولت بر اساس برنامه علمی- اماری برنامه کاری خود را ارائه و ساماندهی را شروع نماید که این امر باعث رفع تبعیذ و بی عدالتی خواهد شد.

4- به طور کلی لازم است جهت جلوگیری از روزمرگی و بی برنامگی قبل از پایان هر سال از سوی دستگاههای دولتی برنامه راهبردی سامانه (حداقل) تهیه و تدوین نموده تا ضمن نجات از بلاتکلیفی امور نجومی سامان یابد.

به پایان امد این دفتر حکایت همچنان باقیست . و ما توفیقی الا بالله …